mikro-przycinanie

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

mikro-przycinanie

Postprzez sitek_pps w 26 Sie 2014, 23:49

Witam serdecznie.
Mam dość nietypowy problem z Czystym Niebiem. W konkretnych miejscach w grze występuje efekt tzw. mikro-przycinania, podobny do lagowania w grze online. Pierwszy z brzegu przykład: baza Czystego Nieba, wszystko chodzi ładnie, 50-60fps i w chatce ich sprzedawcy występuje owy efekt. Przez parę metrów do niego mam takie właśnie rwanie mojej postaci, jak patrzę na niego i obracam kamerę to samo. Zdarza się to zawsze w tych samych miejscach, ale jest niezwykle irytujące. Dodam, że gram na trybie full dynamic lightining, a gra nawet podczas tego lagowania utrzymuje bardzo wysoki fps. Dlatego mnie to dziwi. Dopiero na static lightining ten efekt nie występuje, ale nie mam tak słabego sprzętu by sobie z tym nie poradził. Dla przykładu SoC z modem Complete na absolutnym max i fullhd - 60fps, CoP z modem Complete na DX11, absolutnym max i fullhd (bez AA) - 50-60fps. I płynnie, bez żadnego rwania. (ew. coś doczyta, ale to standard) Dodam, że mod Complete w ogóle w tym wypadku nie pomaga. Mój sprzęt to laptop o specyfikacji:

Intel i5 4200M
8GB ram
GeForce 765m 2GB

Pozdrawiam!
sitek_pps
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Sie 2014, 08:56
Ostatnio był: 14 Maj 2015, 20:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: mikro-przycinanie

Postprzez Pangia w 27 Sie 2014, 00:09

Jak cię to tak wkurza, że nie przejdziesz z tym gry, to zaaplikuj Sky Reclamation Packa (http://www.gsc-game.com/index.php?t=com ... C&sec_id=0 – nie dość, że ten pedalski gayfront nie pozwala na pobieranie z Polski, to jeszcze trzyma starą wersję moda, a Google go na 1. miejscu wyrzuca) i se jeszcze możesz na to zaaplikować shadery od ścigacza… Hmmm… Cholera, nie wiem, gdzie to jest na forum. To masz linka, sam wrzuciłem. http://www39.zippyshare.com/v/80709066/file.html

Jak nie zadziała, to masz pecha. I to tak ewidentnie pecha, bo na takim kompie powinno chodzić na 100 FPS.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: mikro-przycinanie

Postprzez scigacz1975 w 27 Sie 2014, 09:14

A najpierw ustaw w oświetleniu - pełne dynamiczne DX9. DX10 nawet nie tykaj bo w CS jest strasznie zwalone.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: mikro-przycinanie

Postprzez sitek_pps w 27 Sie 2014, 11:12

@Pangia
No to mam pecha. Nic mi to nie pomogło :( Chyba będę musiał grać w trybie DX8. Generalnie jedyne co mi przeszkadza na statycznym to woda - nie da się jej jakoś poprawić ? Pogrywam czasem w Lost Alpha i tam woda nawet na DX8 wygląda moim zdaniem świetnie.
Jak tak myślę, że SoCa skończę na DX9, CS na DX8 i CoPa na DX11 to przy tym ostatnim mi chyba oczy wybuchną :P

@scigacz1975
Zaznaczyłem przecież, że gram na tym oświetleniu. Choć w sumie mógłbym też grać w DX10 - mikro-przycinanie dalej jest obecne a gra chodzi nieco gorzej, ale mam te średnio 40fps na bagnach. (i koło 20-30 w obozie na początku gry :P)

PS. Mam max 60fps bo mam ustawioną opcję 60hz w opcjach gry ;)
sitek_pps
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Sie 2014, 08:56
Ostatnio był: 14 Maj 2015, 20:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0

Re: mikro-przycinanie

Postprzez Pangia w 27 Sie 2014, 12:29

sitek_pps napisał(a):Generalnie jedyne co mi przeszkadza na statycznym to woda - nie da się jej jakoś poprawić ?

Woda jest tylko na Bagnach, na dalszych lokacjach to jest mała kałuża na Wysypisku i małe bagienko w Agropromie i w sumie tyle, bo nad Jantarem bagienko jest dość mocno zasnute anomaliami.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: mikro-przycinanie

Postprzez scigacz1975 w 27 Sie 2014, 13:03

Spróbuj jeszcze tych shaderów - http://www42.zippyshare.com/v/52677612/file.html - w środku od razu masz user.ltx z ustawieniami. I pobaw się tym - http://www.stalkeruniverse.home.pl/inde ... opic=323.0
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: mikro-przycinanie

Postprzez sitek_pps w 28 Sie 2014, 00:08

Niestety dalej nic, ale... okazało się, że pomaga wyłączenie "sun shadows", tylko, czy jest sens grania w wyższych trybach bez tej opcji ? Nie wiem co nie tak jest z Czystym Niebiem, mój sprzęt powinien spokojnie pociągnąć go z cieniami. Na tym lapku nawet Crysis 2 w ekstremlanych detalach na DX9, ale z teksturami HD i w fullHD chodził płynnie... Tak naprawdę, jest to pierwsza gra, która pokazuje mi rogi.
sitek_pps
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Sie 2014, 08:56
Ostatnio był: 14 Maj 2015, 20:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 0

Re: mikro-przycinanie

Postprzez scigacz1975 w 28 Sie 2014, 17:50

Nom - to jest właśnie CS. Jak chcesz to ściągnij i spróbuj - nie jest jeszcze skończony (późna beta) ale można grać i skończyć fabułę - https://mega.co.nz/#!FJczGTIY!Z9L_58g3Q ... b8rS2N3O68 - opis instalacji masz w środku
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 6 gości