Problem z Ekwipunkiem

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Sabre3PL w 06 Sie 2017, 02:04

Witam , dzisiaj kupiłem Stalkera Czyste niebo na Steam , odpaliłem grę i pograłem trochę i nagle Stalker czyste niebo został zatrzymany :/ Problem w tym że kiedy jest Typek z czystego nieba który wyjaśnia nam co nieco o PDA , gdy jest ten filmik o PDA gra mi wywala do pulpitu , gdy wychodzę z bazy czystego nieba , odbijam tereny na bagnach , nie mogę wejść w ekwipunek i rozładować broni z amunicji czy też nie mogę iść do Mechanika czy Handlarza bo gdy wchodzę w jakieś menu czy to Handel czy Ulepszenia , czy ekwipunek to gra mi Crashuje i wywala do pulpitu , co dziwne gdy wchodzę w D:\Steam\steamapps\common\STALKER Clear Sky\_appdata_\logs to jest log ale on jest.... pusty :/ Pomoże mi ktoś ?

Dodam jeszcze że mam wersje gry : 1.5.10
Oraz specyfikacja Lapka (Tak wiem że słaby)
Windows 7 Home Premium 32Bit
Intel Pentium(R) Dual-core CPU T4300 @ 2.10Ghz 2.10Ghz
3.00Gb Pamięci RAM (2,87 Dostępne )
Karta Graficzna: Rodzina mikroukładów Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
Sabre3PL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sie 2017, 23:26
Ostatnio był: 20 Maj 2018, 15:48
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Marcus_Polonus w 06 Sie 2017, 14:09

Jakie oświetlenie w grafice ustawiłeś?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez trolololo w 06 Sie 2017, 15:09

Spróbuj przełączyć oświetlenie na statyczne, oraz spróbuj zmienić roździelczość.

Jak masz wersję stemową to sprawdź zgodność plików gry. Klikasz prawym w grę na Steam, chodzisz we właściwości, oraz szukasz opcji ze sprawdzaniem spójności plików.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Marcus_Polonus w 06 Sie 2017, 17:18

Mi to wygląda bardziej na po prostu błędy w grafice. Przechodziłem przez coś takiego również i okazało się, że winowajcą jest rozszerzone oświetlenie DX.

Z resztą, dla CS to jest fabryczny błąd.

Włącz po prostu oświetlenie bez dopisku DX ileśtam i powinno działać.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Sabre3PL w 07 Sie 2017, 16:09

Gram na najniższych ustawieniach jakie są :/ mój lapek nie wytrzyma dużo , o dziwo Zew Prypeci i Cień czarnobyla chodzą dobrze (też gram na najniższych) i nie mam żadnych błędów. Zdaje mi się że to może być jakiś problem z plikami broni , Strzelba i pm oraz jakiś przedmiot u Sidorowicza (Przepraszam jeśli źle napisałem). Bo jak mam te przedmioty w ekwipunku przy Handlarzu czystego nieba mi wywalało , udało mi się szybko wyrzucić Pm i Strzelbę i o dziwo nie wywalało mnie do pulpitu z xEngine.exe został zatrzymany , jestem w Kordonie , jakoś idzie i da się grać ale ciagłe wchodzenie w stalkera gdy chce coś sprzedać i mnie wywala jest denerwujące :/ Zastosuje się do sprawdzenia spójności plików gry teraz bo oświetlenie mam na najniższe i jeśli długo nie będę odpisywać na posty to przepraszam ale nie mam stałego internetu. Dziękuje za wszelką pomoc i przepraszam za błędy ortograficzne i składnie jeśli takowe błędy popełniłem.
A rozdzielczość to 800x600 oraz zapomniałem dodać że gram na wersji z językiem angielskim , lecz wgrałem Polski i usunąłem to liczba crashy się zmniejszyła , nazywam się Najemnik Szrama ale grę mam po Angielsku z ciut mniej występującymi wysypami.

- Został zweryfikowany jeden plik w spójności plików , nie wiem jaki ale idę pograć i zobaczyć czy coś się zmieniło.

A i ściągnąłem wczoraj Czyste niebo z GoG.com , tak samo się działo.

Ps. Pograłem trochę , zabiłem wojaków w 2 posterunkach , zebrałem od nich wszystko , najechałem na Pm i crash :/

Ps2. Skończyłem Dolinę mroku bez crasha , zauważyłem ze Crashe występują tylko gdy Handlarz bądź ja mamy w ekwipunku Pm , Strzelbę , Karabin myśliwski bądź ten Pistolet... Fora? (Zapomniałem nazwy) Czasami się trafi że mogę mieć normalnie je w ekwipunku a czasami jest tak ze wywala , ktoś coś wie co się może dziać ?
Sabre3PL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sie 2017, 23:26
Ostatnio był: 20 Maj 2018, 15:48
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Marcus_Polonus w 07 Sie 2017, 22:13

Ehm...

Masz najnowszą wersję, prawda? Musisz mieć więc tutaj problem nie leży.
Masz jakiegoś moda?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Sabre3PL w 07 Sie 2017, 22:47

Mam najnowszą wersje , gram bez modów. Reinstall nic nie pomógł :/
Sabre3PL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sie 2017, 23:26
Ostatnio był: 20 Maj 2018, 15:48
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Mito w 07 Sie 2017, 23:23

Bardzo, bardzo dziwne. I dalej, za każdym razem log pusty?

Taki crash może być powodowany albo przez jakieś problemy z tekstami spolszczenia (jak mówiłeś - nie wszystko masz po polsku...) lub może przez jakieś durne błędy na linii XRay - Intel GM45. Może spróbuj przeinstalować wszystko dokładnie i nie instalować żadnego spolszczenia. Albo po prostu (skoro i tak już posiadasz kopię gry) spróbuj dorwać skądś Czyste Niebo "pożyczone od kapitana Sparrowa" i z kolei je próbować odpalić, może wersje Steam/GoG mają jakieś konkretne, specyficzne zmiany względem wersji pudełkowej.
Z innej strony, może GM45 (czy jak się to tam nazywa) ma problemy z wyświetleniem całkiem sporej tekstury UI? Z tego, co wyczytałem, maksymalny rozmiar dla tego układu to 4096x4096, ale kto go tam wie...
Chyba najlepiej by było, żebyś jakimś sposobem zobaczył, ile masz przypisanej pamięci graficznej. Być może też jest to związane z wersją OpenGL? A może trzebaby doinstalować coś związanego z DirectXem lub Visual C?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Marcus_Polonus w 08 Sie 2017, 02:27

Chwilka, a kolega ma spolszczenie oryginalne, czy jakieś pobrane?

I sprecyzujcie kiedy Cię wyrzuca - kiedy wyciągasz broń, gadasz z handlarzem itp., czy może w ogóle losowo.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez AbiNek w 08 Sie 2017, 10:04

Sabre3PL napisał(a):Problem w tym że kiedy jest Typek z czystego nieba który wyjaśnia nam co nieco o PDA , gdy jest ten filmik o PDA gra mi wywala do pulpitu , gdy wychodzę z bazy czystego nieba , odbijam tereny na bagnach , nie mogę wejść w ekwipunek i rozładować broni z amunicji czy też nie mogę iść do Mechanika czy Handlarza bo gdy wchodzę w jakieś menu czy to Handel czy Ulepszenia , czy ekwipunek to gra mi Crashuje i wywala do pulpitu


Zdaje mi się że to może być jakiś problem z plikami broni , Strzelba i pm oraz jakiś przedmiot u Sidorowicza (Przepraszam jeśli źle napisałem). Bo jak mam te przedmioty w ekwipunku przy Handlarzu czystego nieba mi wywalało , udało mi się szybko wyrzucić Pm i Strzelbę i o dziwo nie wywalało mnie do pulpitu z xEngine.exe został zatrzymany , jestem w Kordonie , jakoś idzie i da się grać ale ciagłe wchodzenie w stalkera gdy chce coś sprzedać i mnie wywala jest denerwujące :/


Ja sądzę, że tu mamy rozwiązanie i tak jak Marcus mówi coś popierdzielili w plikach na Steamowską wersję.
Stalker, you wanna vodka? Cam tu de bar if ju interest.
Awatar użytkownika
AbiNek
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 10 Gru 2016, 17:13
Ostatnio był: 17 Lis 2020, 15:45
Miejscowość: Чорнобильська атомна електростанція (ЧАЕС)
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Sabre3PL w 08 Sie 2017, 15:57

Tylko że ściągnąłem wersje GoG.com (z internetu ale chciałem zobaczyć czy błąd też będzie) no i miałem to samo :/ Błąd się pojawia gdy ja bądź NPC z którym handluje ma Pm , Fora-12 , HPSS-1m , Martha , UDP Compact , Strzelba , TRs 301 (Moja druga ulubiona :c) , Narazie tyle broni zauważyłem , zdarza się że mogę mieć jakąś broń z wymienionych i nie wywala mnie ale to musi być cud , spolszczenie wziąłem z wersji GoG.com (przekopiowałem zawartość folderu Localization , ALE! przed wgraniem spolszczenia czyli na czystym steamowskim angielskim czystym niebie i tak miałem problemy z tym ekwipunkiem)

Ps. Dopiero teraz zobaczyłem post od Mito , tak log nadal pusty , Mam wersje Steam (Zakupioną) i wersje GoG.Com (pobraną) i to własnie z tej wersji GoG.com z folderu localization wziąłem pliki spolszczenia "xpolish_mpck0" oraz "xpolish_p_patch" , gra czysta od razu zainstalowana za pierwszym razem ze Steam (Bez spolszczenia , modów , żadnego mieszania tylko ustawienia na najniższe i tyle) miała ten błąd z wywalaniem , żadnego loga nie mam :/
Sabre3PL
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sie 2017, 23:26
Ostatnio był: 20 Maj 2018, 15:48
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Problem z Ekwipunkiem

Postprzez Mito w 08 Sie 2017, 20:00

Nie miałem na myśli pobrania wersji Steam/GoG. Miałem na myśli spróbowanie, kolokwialnie mówiąc,
:

"pirackiej"
wersji Czystego Nieba. Być może zarówno Steam jak i GoG używają tych samych plików gry (pewnie coś związanego z DRMami? Hmmm).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości