Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Sergeant Cheeki Breeki w 27 Gru 2017, 21:00

A więc, niedawno na promocji kupiłem sobie na steam stalker czyste niebo, i zastanawiałem się czy jest jakaś frakcja, do której dołączenie da najwięcej plusów? Bo myślałem nad stalkerami, ale zniechęca mnie trochę to że stalkerzy to...no stalkerzy, nie są zwykle jakąś zorganizowaną grupą, taką jak Powinność lub Wolność, i wątpie że ich członkowie są dobrze uzbrojeni. Więc czy opłaca się starać dołączyć do konkretnej grupy, czy bardziej wybrać tą grupę która mi się spodobała? :)
Awatar użytkownika
Sergeant Cheeki Breeki
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 19 Gru 2017, 21:14
Ostatnio był: 14 Lip 2018, 00:50
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez tom3kb w 27 Gru 2017, 21:40

Sergeant Cheeki Breeki napisał(a):...i zastanawiałem się czy jest jakaś frakcja, do której dołączenie da najwięcej plusów?
....zniechęca mnie trochę to że stalkerzy to...no stalkerzy, nie są zwykle jakąś zorganizowaną grupą, taką jak Powinność lub Wolność, i wątpie że ich członkowie są dobrze uzbrojeni.


Przecież każdą broń jaka jest w grze możesz zdobyć, wiec możesz zostać nawet rycerzem Jedi, co to za różnica.

Za ten post tom3kb otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Leo0502 w 27 Gru 2017, 22:12

Pod koniec gry Stalkerzy, Wolność i Powinność latają w egzoszkieletach z najlepszymi pukawkami, jakie mieli na składzie. Tylko Bandyci mizernie, zwykłe pancerze, strzelby i kałachy.
Stalkerzy walczą z Bandytami, którzy nie są wymagającymi przeciwnikami.
Wolność tłucze Powinność.
Powinność tłucze Wolność, po drodze ćwicząc strzelanie do ruchomych celów (czyt. Bandytów).
Bandyci to największe koksy w Zonie, tłuką Stalkerów, tłuką Powinność, słuchają najlepszej muzyki, jaką może złapać radio w Zonie, a na koniec dnia palą jointy razem z Wolnością :pogarda:

Za ten post Leo0502 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW, Sergeant Cheeki Breeki, Strielok86, Mruk.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Sasza Szybki w 30 Gru 2017, 20:02

Kolega wyżej wszystko dobrze i z humorem ujął :E Ja jedynie mogę dać Ci mały zarys,bazując na własnym doświadczeniu,jak wygląda w Czystym Niebie walka Wolność-Powinność. Otóż,jak wiemy-Powinność ma swoją siedzibę w Agropromie,Wolność zaś w dolinie mroku.Pomiędzy tymi lokacjami znajduje się wysypisko.Każda frakcja ma jakieś swoje tereny pod panowaniem,a co za tym idzie posterunki. Powinność ma część w okolicach Agropromu i w zachodniej części wysypiska,natomiast Wolność swoje posterunki ma w Dolinie Mroku i we wschodniej części wysypiska.Cel powinności-parcie na wschód aż do Doliny Mroku.Cel wolności-parcie na zachód aż do Agropromu.W CS wybrałem Powinność i wyglądało to tak,że zajmowałem posterunki bądź broniłem ich dla Powinności,stale posuwając się w stronę siedziby przeciwnika,a więc zakładam,że tak samo to wyglądałoby,gdybym dołączył do Wolności. A więc-jeżeli zainteresowałoby Cię walczenie jak na froncie z wyposażeniem najlepszej jakości-wybieraj między Powinnością a Wolnością.
Zona to surowa nauczycielka.
Sasza Szybki
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 26 Gru 2017, 11:40
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 17:57
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 4

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez twoj_tata w 20 Lut 2018, 01:13

Mam pytanie trochę związane z tematem ale tylko trochę a nie chce nowego tematu zakładać. Czy można dołączyć do Czystego nieba? Bo nie widze takiej opcji u lebiediewa?
twoj_tata
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 31 Sty 2018, 21:24
Ostatnio był: 27 Lut 2018, 22:14
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Leo0502 w 20 Lut 2018, 10:23

Należenie do Czystego Nieba jest związane z fabułą i po wyjściu z bagien bezpowronie opuszcza się frakcję. Poza tym oni swoją wojnę frakcji już wygrali, więc jaki w tym sens?
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez ZAPALONY w 20 Lut 2018, 13:10

Najlepszą frakcją jest dla mnie jest Wolność. Ci anarchiści prowadzą od zawsze walkę z Powinnością. W ofercie sprzedaży mają jako jedyni( u innych handlarzy nie widziałem) snajperki, granatniki(M203 i GP-25) oraz jak do nich się dołączy to dostaje się SGi5K, Celownik SUSAT i jakiś kombinezon.
ZAPALONY
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 01 Gru 2017, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2018, 17:03
Miejscowość: Tuchola
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez allall w 17 Sty 2021, 15:15

Delikatnie odświeżam... Wiadomo grając bez wybranej frakcji jesteśmy neutralni dla wszystkich. A jak wybierzemy stalkerów to dalej pozostajemy neutralni dla reszty? Czy przechodząc gdzieś ktoś nas będzie strzelał? I jakie są minusy zostając członkiem danej frakcji?
allall
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 17 Sty 2021, 15:11
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Mruk w 18 Sty 2021, 10:28

Praktycznie każda frakcja ma wrogą frakcje,z którą prowadzi wojnę. Dołączając do jakieś frakcji zawsze musisz się liczyć, że nie wszyscy będą do Ciebie neutralni.
Dołączając do jakiejkolwiek frakcji zawsze będziesz miał bandytów jako wrogów.
Więc jeżeli zależy Ci na jak najmniejszej liczbie wrogów to wybierz samotników.
Jako bandyta nie będziesz miał lekko, praktycznie każdy jest dla Ciebie wrogiem.
Wybierając wolność lub powinność, będziesz wrogiem dla pierwszych lub drugich i oczywiście dla bandytów.
ı̣ǝsuǝʇ opǝ
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 10 Sie 2022, 22:49
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez SwobodnyPazur w 06 Lut 2021, 16:04

ZAPALONY napisał(a):Najlepszą frakcją jest dla mnie jest Wolność. Ci anarchiści prowadzą od zawsze walkę z Powinnością. W ofercie sprzedaży mają jako jedyni( u innych handlarzy nie widziałem) snajperki, granatniki(M203 i GP-25) oraz jak do nich się dołączy to dostaje się SGi5K, Celownik SUSAT i jakiś kombinezon.


Też Wolność jest bardzo fajna dla wszelkiego rodzaju strzelców wyborowych - Wujek Jar robi naprawdę świetną robotę a po dołączeniu do frakcji (chyba) nawet zgarniesz jakieś zniżki.

PS. Mam nowe konto ale cieszę się, że forum jeszcze jakoś żyje.
Wypiję z każdym, o ile za wolność i swobodę.
Chyba, że z którąś z szumowin z "Powinności".

Za ten post SwobodnyPazur otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mruk.
Awatar użytkownika
SwobodnyPazur
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 06 Lut 2021, 15:53
Ostatnio był: 18 Sie 2021, 11:53
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Wybór frakcji (Czyste Niebo)

Postprzez Vaksik w 27 Maj 2021, 21:09

Wygląda to mniej więcej tak:
Bandyci - do wszystkich nastawieni wrogo, słabo wyposażeni i generalnie ich frakcja jest dosyć słaba. Praktycznie każdy jest ich wrogiem, z wyjątkiem wolności która jest neutralna. Położenie ich bazy jest beznadziejne ponieważ wysypisko znajduje się pomiędzy Agropromem i Doliną Mroku, a więc jest to teren walk pomiędzy Powinnością i Wolnością czyli dwiema najsilniejszymi frakcjami w Zonie. Jedyny plus jest taki, że możesz u nich zarobić dużo pieniędzy. Mimo wszystko nie polecam bo toczą wojny z dużo lepszymi i mocniejszymi frakcjami.
Samotnicy - moim zdaniem najlepsza frakcja w CS. Ich jedynymi wrogami są Bandyci (no i oczywiście mutanty) więc zbyt dużo ich nie mają. Są całkiem dobrze wyposażeni, więc wygranie wojny frakcji z Bandytami nie jest dużym wyzwaniem. Są neutralni w stosunku do Wolności i Powinności. Znajdują się w praktycznie wszystkich zakamarkach Zony. No i jeśli nie lubisz sztywnej dyscypliny i codziennej musztry to dołącz do Samotników ;)
Wolność - ich baza jest całkiem dobrze usytuowana. Mają dobre kombinezony, ,,Strażnik Wolności'' to ponoć najlepszy średni kombinezon w Zonie. Podobna sytuacja co u samotników, panuje u nich miła i wyluzowana atmosfera. Minus jest taki, że nieustannie toczą wojnę z Powinnością, która jest bardzo silną frakcją. Jeśli planujesz do nich dołączyć polecam wyposażyć się w snajperkę lub inną broń która będzie skuteczna z daleka, walka z Powinnością na dużym dystansie powinna dać ci przewagę.
Powinność - dobrze wyposażona i zdyscyplinowana frakcja. Toczą wojny z Bandytami, Wolnością i Mutantami (chodzi o to, że Powinność celowo zabija mutanty, nawet na nie poluje, a z kolei mutanty dużo częściej atakują oddziały Powinności) więc mają dużo wrogów. Można nieźle się u nich wzbogacić, za samo zalanie katakumb w podziemiach Kryłow daje 10 000 rubli. Słyszałem (a raczej czytałem), że za zajęcie bazy Wolności niczego ci u nich (u Powinności) nie zabraknie do samego końca gry. Polecam wyposażyć się w jakąś broń automatyczną, najlepiej z celownikiem optycznym (do zabijania Bandytów i Wolnościowców), a także w strzelbę (do zabijania mutantów), polecam Chaser 13 lub SPSA-14.
O Czystym Niebie nie będę pisał, bo obowiązkowa dołączasz do nich na początku gry, a gdy tylko wyjdziesz z Bagien automatycznie opuścisz ich szeregi.
Trochę się rozpisałem, jutro postaram się napisać jak dołączyć do poszczególnych frakcji. Mam nadzieję, że pomogłem :kotek:
Awatar użytkownika
Vaksik
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 08 Gru 2020, 08:52
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 16:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości