Pierwsza recenzja S.T.A.L.K.E.R.A.!

Wania żeni się z Zombie! Łapówki oficjalnym środkiem płatniczym! Nowości mogą być przytłaczające.

Postprzez qba32167 w 27 Lut 2007, 00:26

Szczerze to ja my¶lê ¿e ka¿dy który czeka na t± grê od ³adnych paru lat z czystym sumieniem móg³by wstawiæ mu ocenê 10/10. Nie kierujmy siê tym co pisze "Qunik" :) który byæ mo¿e wcale nie czeka³ z niecierpliwo¶ci± na t± grê. Prawdziwi fani i tak pokochaj± go takim jakim jest. Poczekamy zobaczymy.
qba32167
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 25 Lut 2007, 15:59
Ostatnio był: 07 Sty 2014, 00:49
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez adin w 27 Lut 2007, 00:26

Pablo ma racjê. Gdyby pojawi³y siê pojazdy to niejeden z "fanów" ¶mign± by £ad± tu i tam i koniec gry (w sensie jej ukoñczenia a nie ¶mierci po zetkniêciu siê z anomali±). A tak chc±c czy nie chc±c bêdziemy zmuszeni dok³adniej przeczesaæ strefê.
Moim zdaniem brak pojazdów nie jest czym¶ co mog³o uj±æ 1 punkt tej grze. Przesada.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Postprzez Weak Flesh w 27 Lut 2007, 00:54

No i bardzo dobrze, ¿e recenzent nie czeka³ na ni± i nie jest jej fanatykiem. Recenzje nie s± pisane pod ludzi którzy bez wzglêdu na to co bêdzie w pude³ku, kupi± je, tylko na casual gracza, który nie musi lubiæ biegania z buta po 30 kilometrach kwadratowych. Gdybym mia³ to robiæ w jakimkolwiek innym fpsie to te¿ pewnie odj±³bym oczko, jak nie wiêcej.
Image
Awatar użytkownika
Weak Flesh
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 24 Lut 2007, 23:33
Ostatnio był: 19 Cze 2007, 15:22
Miejscowość: Poznañ
Kozaki: 0

Postprzez Pipboy w 27 Lut 2007, 02:44

adin napisał(a):Pablo ma racjê. Gdyby pojawi³y siê pojazdy to niejeden z "fanów" ¶mign± by £ad± tu i tam i koniec gry (w sensie jej ukoñczenia a nie ¶mierci po zetkniêciu siê z anomali±). A tak chc±c czy nie chc±c bêdziemy zmuszeni dok³adniej przeczesaæ strefê.
Moim zdaniem brak pojazdów nie jest czym¶ co mog³o uj±æ 1 punkt tej grze. Przesada.


Tak Adin ale wiesz - fajnie by by³o gdyby gracz mia³ wybór. Jesli kto¶ chce niech przejdzie t± grê w 30 godzin a je¶li nie chce niech siê ni± delektuje. Taki zabieg jaki wykona³o GSC w pewnym sensie "ogranicza" t± grê bo ka¿dy bez wzglêdu na to czy chce czy nie musi zasuwaæ wszêdzie pieszo (i pewnie bêdzie sporo osób którym siê gra znudzi przez to nawet wcze¶niej ni¿ w po³owie). Przesada z tym punktem to fakt - ale brak tego wyboru jest jednak minusem.
Image
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Postprzez Mafioso_PL w 27 Lut 2007, 09:04

We¼my tu na przyk³ad OBLIVIONA, którego ¶wiat jest ogromny.
Na pewno nie dosta³ by 10/10 gdyby nie mo¿liwo¶æ szybkiej podró¿y.

Zastanawiam siê te¿ nad tym, czy zlikwidowanie pojazdów nie jest celowym projektem.
Mo¿e twórcy chc± na chama przed³u¿yæ czas grania?
S±dz±c po ci±gle odk³adanym terminie premiery, mo¿e chcieli mieæ PLUS za d³ugo¶æ gry?
Tylko co¶ im chyba nie wysz³o...
Mafioso_PL
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Lut 2007, 12:42
Ostatnio był: 22 Gru 2007, 21:08
Kozaki: 0

Postprzez Weak Flesh w 27 Lut 2007, 17:03

Mafioso_PL napisał(a):We¼my tu na przyk³ad OBLIVIONA, którego ¶wiat jest ogromny.
Na pewno nie dosta³ by 10/10 gdyby nie mo¿liwo¶æ szybkiej podró¿y.


O, dobry przyk³ad. Dlatego w³a¶nie nie chcia³o mi siê graæ w Morrowinda.

A monotonne bieganie w STALKERZE ze wzglêdu na randomowe anomalie po prostu bêdzie niemo¿liwe. :wink:
Image
Awatar użytkownika
Weak Flesh
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 24 Lut 2007, 23:33
Ostatnio był: 19 Cze 2007, 15:22
Miejscowość: Poznañ
Kozaki: 0

Postprzez Pablo w 27 Lut 2007, 18:19

¬le to zrozumieli¶cie ¶ledzi³em historie STALKERA i przeczyta³em ka¿dy news z nim zwi±zany pojazdy zosta³y usuniête poniewa¿ betatesterzy stwierdzili ¿e nie da siê przemierzaæ nimi spokojnie strefy (wpadanie na anomalie) wiêc najlepszym zabiegiem by³o usuniêcie pojazdów
mo¿na by te¿ my¶leæ nad innymi rozwi±zaniami i co? - czekaliby¶my dodatkowe miesi±ce a¿ rozwi±¿± ten problem ? Plusem jest to ¿e bêdziemy dok³adnie mogli obserwowaæ ¶wiat STALKERA patrzeæ na zachowania mutantów i innych postaci w grze ciekawy jestem swoj± drog± jak sprawuje siê A-Life o czym prawie nic nie wspomnieli w ¿a³osnej recenzji CDA ...
Za³amany wymaganiami stalkera :(
Pablo
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 21 Lut 2007, 15:46
Ostatnio był: 19 Mar 2007, 21:56
Kozaki: 0

Postprzez mleko w 27 Lut 2007, 18:37

czy mi sie wydaje czy gdzies w tym watku byl link do skanow recenzji z CDA - tylko zniknal ? (szukalem bo chcialem przeczytac ;P )
mleko
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 15 Lut 2007, 19:44
Ostatnio był: 20 Mar 2007, 02:10
Kozaki: 0

Postprzez ST4LK3R w 27 Lut 2007, 20:15

Wreszcie znalaz³em czas, by przeczytaæ recenzjê Stalkera z CDA ( co prawda kupiony w niedzielê, a przeczytany dzi¶ z rana w pracy, ale jest! :D ).
Zacznê od tego, ¿e nie chcia³em siê wypowiadaæ wcze¶niej, nie znaj±c dok³adnie tematu, jak niektórzy z powy¿szych... Po drugie - jestem przeciwny wszelkim pomys³om ze skanami z CDA. Chcesz poczytaæ recenzjê? Wydaj te 15 z³. na CDA! Wielu krytykuje to czasopismo, ale do poczytania za darmo s± zawsze chêtni... Ale tacy ludzie maj± swoj± ideologiê, której z pewno¶ci± nigdy nie zrozumiem.
Wróæmy do w³a¶ciwego tematu. Recenzja wg mnie zosta³a napisana 'po ³ebkach' - nie dowiedzia³em siê zbyt wielu nowo¶ci odno¶nie gry, ale co nieco sie ni± interesujê, wiêc wiele ju¿ wiem, a to czego dowiedzia³em siê z CDA uwa¿am za warto¶ciowe.Tekst nie jest zbyt wci±gaj±cy, a do³±czone screeny ¶migaj± po ca³ym necie od d³u¿szego czasu. Parê w±tków z recenzji mi siê nie spodoba³o, ale nie przytocze ich, bo nie mam jej pod rêk±. Zreszt± wszyscy zainteresowani ju¿ pewnie j± przeczytali, pomijaj±c ¼ród³a jej posiadania ;)
Odno¶nie oceny - zgadzam siê z ni± ca³kowicie... Nie wymy¶lano na si³ê wad. Co prawda nie gra³em, ale wierzê, ¿e Qn'ik maj±cy do¶æ bliskie spotkanie z gr± wie, o czym pisze :D Odjêcie punktu za brak przydatnych i przez tyle lat obiecywanych, a swego czasu wycofanych pojazdów jest bardzo sensowne. To tak, jakbym mia³ ca³e GTA:SA zwiedzaæ na piechotê. Niezwykle wytrzymali przeciwnicy? Bêdzie ich na tyle wiele, ¿e przy opisywanej trudno¶ci w ich eliminowaniu oraz przy ich ilo¶ciach ci±g³e ucieczki, niekoñcz±ce siê poszukiwania apteczek i amunicji bêd± g³ównym zadaniem gracza.
Równie¿ wymienione przez recenzenta zalety brzmi± sensownie - przede wszystkim ogromny teren, niekoñcz±ce siê zadania oraz ilo¶æ broni, bo przy takim obszarze i poziomie trudno¶ci mo¿e min±æ parê miesiêcy, zanim bêdê mia³ okazjê sprawdziæ które¶ z tych 7 zakoñczeñ ;)
Ogólnie oczekiwa³em troszkê wiêcej od recenzji, a na jej podstawiê troszkê wiêcej od gry, ale wszystko oka¿e siê w praniu. Mój niedosyt recenzj± Stalkera zaspokoi³y pozosta³e strony CDA pe³ne sensownych opinii i ¶wietnego humoru
AMD FX-8350 @4500 | Gigabyte GA-970A-UD3 | 2x 4GB DDR3 1600 Kingston | Gigabyte GF 660 OC | OCZ Vertex 4 SSD | OCZ ModXStream Pro 600W | Iiyama E2407HDS | Windows 7 Pro.

Canon EOS 550D | LG 4X HD | Fiat Stilo 2007 MultiJet 150 KM.
Awatar użytkownika
ST4LK3R
Retired

Posty: 1309
Dołączenie: 28 Lip 2005, 15:35
Ostatnio był: 17 Sty 2024, 12:18
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 9

Postprzez MACtic w 27 Lut 2007, 22:14

Co do pojazdów to podejrzewam, ¿e bêd± mo¿e nie w patchu ale w dodatku do Stalkera. Je¿eli takowy bêdzie. Ale gdyby mia³ byæ to by³oby to najlepsze posuniêcie twórców gry.
Awatar użytkownika
MACtic
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 19 Gru 2006, 17:36
Ostatnio był: 14 Lip 2007, 14:16
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Weak Flesh w 27 Lut 2007, 22:16

MACtic napisał(a):Co do pojazdów to podejrzewam, ¿e bêd± mo¿e nie w patchu ale w dodatku do Stalkera. Je¿eli takowy bêdzie. Ale gdyby mia³ byæ to by³oby to najlepsze posuniêcie twórców gry.


A ja podejrzewam, ¿e bêdziesz p³aci³ podatki i kiedy¶ umrzesz.

Na co to gdybanie, pojazdów nie ma, by³ od tego osobny w±tek, nie widzê sensu poruszania go po raz setny.
Image
Awatar użytkownika
Weak Flesh
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 24 Lut 2007, 23:33
Ostatnio był: 19 Cze 2007, 15:22
Miejscowość: Poznañ
Kozaki: 0

Postprzez deathcross w 06 Mar 2007, 09:40

S.T.4.L.K.3.R. napisał(a):Wreszcie znalaz³em czas, by przeczytaæ recenzjê Stalkera z CDA ( co prawda kupiony w niedzielê, a przeczytany dzi¶ z rana w pracy, ale jest! :D ).
Zacznê od tego, ¿e nie chcia³em siê wypowiadaæ wcze¶niej, nie znaj±c dok³adnie tematu, jak niektórzy z powy¿szych... Po drugie - jestem przeciwny wszelkim pomys³om ze skanami z CDA. Chcesz poczytaæ recenzjê? Wydaj te 15 z³. na CDA! Wielu krytykuje to czasopismo, ale do poczytania za darmo s± zawsze chêtni... Ale tacy ludzie maj± swoj± ideologiê, której z pewno¶ci± nigdy nie zrozumiem.
Wróæmy do w³a¶ciwego tematu. Recenzja wg mnie zosta³a napisana 'po ³ebkach' - nie dowiedzia³em siê zbyt wielu nowo¶ci odno¶nie gry, ale co nieco sie ni± interesujê, wiêc wiele ju¿ wiem, a to czego dowiedzia³em siê z CDA uwa¿am za warto¶ciowe.Tekst nie jest zbyt wci±gaj±cy, a do³±czone screeny ¶migaj± po ca³ym necie od d³u¿szego czasu. Parê w±tków z recenzji mi siê nie spodoba³o, ale nie przytocze ich, bo nie mam jej pod rêk±. Zreszt± wszyscy zainteresowani ju¿ pewnie j± przeczytali, pomijaj±c ¼ród³a jej posiadania ;)
Odno¶nie oceny - zgadzam siê z ni± ca³kowicie... Nie wymy¶lano na si³ê wad. Co prawda nie gra³em, ale wierzê, ¿e Qn'ik maj±cy do¶æ bliskie spotkanie z gr± wie, o czym pisze :D Odjêcie punktu za brak przydatnych i przez tyle lat obiecywanych, a swego czasu wycofanych pojazdów jest bardzo sensowne. To tak, jakbym mia³ ca³e GTA:SA zwiedzaæ na piechotê. Niezwykle wytrzymali przeciwnicy? Bêdzie ich na tyle wiele, ¿e przy opisywanej trudno¶ci w ich eliminowaniu oraz przy ich ilo¶ciach ci±g³e ucieczki, niekoñcz±ce siê poszukiwania apteczek i amunicji bêd± g³ównym zadaniem gracza.
Równie¿ wymienione przez recenzenta zalety brzmi± sensownie - przede wszystkim ogromny teren, niekoñcz±ce siê zadania oraz ilo¶æ broni, bo przy takim obszarze i poziomie trudno¶ci mo¿e min±æ parê miesiêcy, zanim bêdê mia³ okazjê sprawdziæ które¶ z tych 7 zakoñczeñ ;)
Ogólnie oczekiwa³em troszkê wiêcej od recenzji, a na jej podstawiê troszkê wiêcej od gry, ale wszystko oka¿e siê w praniu. Mój niedosyt recenzj± Stalkera zaspokoi³y pozosta³e strony CDA pe³ne sensownych opinii i ¶wietnego humoru


brawo dla tego pana, zawar³ wszystko to czego ja przedstawiæ nie potrafi³em;)
a wiêc podpisujê siê pod tym ca³ym swoim jestestwem hyhy
\\\"Gdy ciê maj± wieszaæ, popro¶ o szklankê wody. Nigdy nie wiadomo, co siê wydarzy, zanim przynios±\\\"
Awatar użytkownika
deathcross
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Lut 2007, 09:50
Ostatnio był: 06 Mar 2007, 09:40
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości