Serwer dedykowany.

Kolejka dla wszystkich! Nikt nie będzie pił sam! Krzyczał głośno Łysy dosiadając się do ogniska.

Serwer dedykowany.

Postprzez pzengota w 21 Lis 2009, 12:57

Witam Wszystkich.
Mam do Was pytanie na temat serwera dedykowanego, gdyż mam do wykorzystania komputer który mógłbym poświecić na serwer. Ale niestety nie ma takiej mocnej grafiki żeby pociągnąć grę. Bo do Cienia Czarnobyla widziałem taką aplikacje co pozwalało uruchomić serwer bez uruchamiania gry. Czy coś takiego istnieje na Czyste Niebo??? I czy jak postawie serwer na mojego cd-key'a, to jak będę chciał pograć na serwerze to muszę mieć drugą grę???
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez Adriano47 w 24 Lis 2009, 10:43

Witaj na dedykowanym nie pograsz jezeli stawiasz go na swoim blaszaku nie wiem jak w przypadku drugiej maszyny.
Awatar użytkownika
Adriano47
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 16 Paź 2009, 18:40
Ostatnio był: 12 Kwi 2012, 00:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 0

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez pzengota w 24 Lis 2009, 21:45

Posiadam komputer na którym gram i pracuje, ale jeszcze posiadam komputer który bym chciał używać na serwer dedykowany tylko mam w nim za zasłabną kartę graficzną żeby uruchomić grę. I czy jest jakiś program/aplikacja która pozwoli uruchomić serwer dedykowany bez uruchamiania gry.
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez usul w 25 Sty 2010, 20:44

Ruscy wymyślili konsole anty-cheaterka, która pozwala na uruchomienie dedyka, bez uruchomiania samej gry.
Komputer nie musi spełniac min wymaganiach, aby założyć dedyka.
konsole i cała widze znajdziesz na:
http://imasters.org.ru/viewtopic.php?id=75
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez pzengota w 25 Sty 2010, 21:52

Ooo wielkie dzięki za informację o tym, ale czy możesz opisać instrukcje jak to uruchomić gdyż nie znam rosyjskiego.
Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez lukass w 25 Sty 2010, 22:44

Nic prostszego - http://translate.google.pl/translate?js ... l=ru&tl=pl
Coś tam jest o jakiejś płatności, ale nie doczytałem.
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez pzengota w 25 Sty 2010, 22:52

Wiem o tym tylko że mi to tak przetłumaczyło że nic z tego nie zrozumiałem.
Pozdrawiam
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez usul w 26 Sty 2010, 15:11

Płatnościami za konsole się nie przejmujcie, bo jest ona dowolna i płaci kto chce.
Aby uruchomić konsole wystarczy utworzyć skrypt;)
Czyli wchodzimy w D:\Program Files (x86)\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin
znajdziemy w katalogu "bin" cztery skrypty( dedicated_tdm.cmd itp. )
jeden z nich kopiujemy gdzieś, np. na pulpit. Zmieniamy jego nazwe np. serwer polska.
Potem klikamy na skrypcie prawym myszy i klikamy "edytuj" - zawartość usuwamy i wklejamy poniższy ciąg komend

@echo on

echo avtorestart run %DATE% %TIME%
mkdir crash
echo STALKER play good %DATE% %TIME% >> crash\crash.log

:RESTART
stalker_ccs.exe /wait dedicated\xrEngine.exe -i -nosound -fsltx ..\fsgame.ltx -ltx ..\user.ltx -svcfg servertdm.ltx-start server(mp_firestation/tdm/ver=1.0/public=1/hname=Polska/estime=09:00/etimef=0.0/maxplayers=16/reinf=1/battleye=1/spectrmds=1/fraglimit=0/timelimit=0/dmgblock=4/dmbi=1/ans=1/anslen=0/warmup=0/pdahunt=1/abalance=0/aswap=1/fn=1/ffire=1.0/portgs=5486/portsv=5489) client(localhost/portcl=2337/name=server admin)

set Crashdir=crash\%DATE%
mkdir %Crashdir%

echo STALKER will be kill! %DATE% %TIME% >> crash\crash.log
set Crashdir= crash\%DATE%

goto RESTART


w hname= wpisujesz swoja nazwe serwera, maxplayers= liczbe slotów (tutaj sie zorientuj ile twoje łacze zdzierży)
i zapisz go. Mając gotowy skrypt wklejamy go z powrotem do katalogu "BIN", wraz ze ściągniętą konsolą (stalker_ccs.exe).
Aby uruchomic konsole, dwuklikiem uruchamiamy nasz skrypt i zacznie sie otwierać konsola, gdzie wyskoczą nam chyba dwa niezrozummiałe komunikaty, kliknijcie na "nie" (czyli te po prawej stronie)
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez pzengota w 26 Sty 2010, 21:11

Naprawdę WIELKIE dzięki za pomoc wszystko działa bezbłędnie tylko zostaje jeden problem wewnętrzne IP :| , może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić ale zawsze można zrobić serwer dla Naszej strony przez Hamachi. :D
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Serwer dedykowany.

Postprzez usul w 27 Sty 2010, 01:06

pzengota o ile dobrze pamiętam, to masz łacze z Multimedi i korzystasz z routera.
zapomnij o stawianiu serwera przez router - normalnie sie nie da, bo router generuje wewnetrzne ip, a ty niestety potrzebujesz zewnetrze. W dodatku nawet jakby ci sie udało przez hamachi, to tez sie mija to z celem, bo niestety router ma zbyt duze opóżnienia i wszyscy beda mieli lagi.
Jezeli naprawde chcesz postawic serwer, to bys musiał zamontowac switcha przed routerem i uzgodnić to z operatorem.
Ja osobiscie mam podłaczone trzy kompy, a płace jeden abonament.
Druga sprawa to pomiataj o łaczu, 0,5mb wystarczy max na 8 graczy.
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0


Powróć do Multiplayer

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości