[Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Czy ten dodatek był stabilny?

Tak - nie zauważyłem(/am) żadnych błędów spowodowanych tym dodatkiem
31
52%
Nie - ciągle powodował błędy
9
15%
Średnio - zaliczyłem(/am) 1 lub 2 wypady do pulpitu
20
33%
 
Razem głosów : 60

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop

Postprzez BlackSunPL w 18 Sty 2014, 12:57

Wiem że za dużo wymagam ale dobrze by było gdyby była możliwość tworzenie oddziałów frakcji bo spawnując członków czystego nieba przy barierze nie tworzy oddziału tylko oddzielnych żołnierzy.

Pozdrawiam.
BlackSunPL.
Awatar użytkownika
BlackSunPL
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 10 Sty 2014, 19:45
Ostatnio był: 20 Sty 2014, 10:09
Miejscowość: Zona
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop

Postprzez trolololo w 24 Sty 2014, 19:12

przy spawnowanie jakiekolwiek pijawy wywala do pulpitu, poza tym fajny modzik
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop

Postprzez Krzyk19 w 24 Mar 2014, 00:15

Trochę po grałem na tym modzie. Fajny, dwa razy mnie uratował, ale zauważyłem pewne rzeczy:
- wywala do pulpitu jak spawnuje pijawki
- wywala do pulpitu jak chcę założyć SEVA Monolitu i ciężki pancerz Monolitu, egzoszkielet bez siłowników
- gdy klikam na muzyka bandytów to nic się nie dzieje, a jak chcę muzykę Wolności to słyszę muzykę żywcem wyjętą z baru w Dziczy(SoC)
- kiedy chcę zespawnować np. najemnika weterana to pojawia się ekspert i na odwrót, tak jest ze wszyskimi
- kiedy spawnuje lidera Powinności to na dwie sekundy pojawia się przede mną powinnościowiec w masce, a potem szybki wypad do pulpitu, albo bugtrap
- nieważne jakie są podpisy, "Haliecki" zawsze pojawia się jako wojskowy, a nie stalker
- chcę obejrzeć pełen efekt emisji, ale nic się nie dzieje
No, ja zawsze znajdę powód do narzekania, ale teraz to tylko mój pomysł, mój nic nie warty pomysł. Jak już mam samochód to zaje*iście by było gdybym mógł nim jeździć pomiędzy lokacjami, bo na razie to przejeżdżam z Jantaru do Agropromu i pojawiam się za mapą. Jak wysiadam to ginę, a szkoda.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop

Postprzez PerrytPL w 19 Kwi 2014, 10:02

Uwaga dla wszystkich którzy mają bugi oraz błędy z obecnym władcą zony pod TFW 3.8
W najbliższym czasie wyjdzie kolejna wersja WZ, poprawiona, z wieloma nowościami, tylko cierpliwości :)
Teraz postaram się odpowiedzieć na wasze pytania:

"- wywala do pulpitu jak spawnuje pijawki" - To przez to że nazwa skryptu który jest wpisany jako te pijawki nie istnieje, to powoduje u ciebie crash, w najnowszej wersji będzie to poprawione.

"wywala do pulpitu jak chcę założyć SEVA Monolitu i ciężki pancerz Monolitu, egzoszkielet bez siłowników" - Monolit jako frakcja którą moglibyśmy grać lub dołączyć nie istnieje to pewnie główna przyczyna crashów

"gdy klikam na muzyka bandytów to nic się nie dzieje, a jak chcę muzykę Wolności to słyszę muzykę żywcem wyjętą z baru w Dziczy(SoC)" - To dlatego że smoq podmienił pliki muzyczne, aby wyglądały bardziej na takie z SoC (Chyba)

"kiedy chcę zespawnować np. najemnika weterana to pojawia się ekspert i na odwrót, tak jest ze wszyskimi" - To najwyraźniej prosty bląd w skrypcie, u mnie tego nie było, może sam sobie coś źle ustawiłeś, albo po prostu kubekpop zmienił.

- "kiedy spawnuje lidera Powinności to na dwie sekundy pojawia się przede mną powinnościowiec w masce, a potem szybki wypad do pulpitu, albo bugtrap" - Spawn postaci fabularnych zawsze wywoła crasha!! Nie spawnujcie ich, nie występują one w normalnym TFW więc powodują crash.

-"chcę obejrzeć pełen efekt emisji, ale nic się nie dzieje" - Dzieje się tylko "Pełny efekt emisji" oznacza wyświetlenie takiej pogody jaka jest np.: pół minuty przed emisją, nie ma grzmotów czy czegoś innego ale po minucie niebo powinno być czerwone jak w chwili emisji, trzeba tylko poczekać ;)

"Wiem że za dużo wymagam ale dobrze by było gdyby była możliwość tworzenie oddziałów frakcji bo spawnując członków czystego nieba przy barierze nie tworzy oddziału tylko oddzielnych żołnierzy." - Rzecz prawie nie wykonalna, aby tworzyć oddziały potrzeba osobnego menu, należało by najpierw zrobić nowe menu a potem cudownie scalić je z menu obecnego Władcy Zony ;)

"Prosiłbym też o usunięcie 2 "wdzianek" które po założeniu powodują crash: heavy_monolith_suite i kombinezon SEVA monolitu. Fajnie by było gdybyś dodał też części ciał mutantów." - W nowej wersji już usunąłem te crashujące wdzianka oraz niepotrzebne pendrive techników, które i tak nic nie robiły w TFW. Części mutantów również zostały dodane :)

"Dało by się dać możliwość edytowania relacji frakcji z graczem? Ponieważ nie chcę być chłopcem na posyłki typu: zdobądź PDA, przynieś skrzynkę sprzęt i tak dalej..." - Pracuje nad stworzeniem czegoś takiego, ale nawet jeżeli by mi sie udało, to marne są szanse na scalenie tego z TFW i WZ ;). A jeśli chodzi o relacje to polecam sypać jakieś przedmioty np:. Amunicje w środku ich bazy, wtedy oni będą krzyczeć że to należy do nich a gdy już do ciebie podbiegną oddajesz im to i dostajesz ze to punkty relacji :)

"Hej mam pewien problem otóż gdy wchodzę do zakładki wdzianka niema tam hełmów." - Zostały dodane w nowej wersji WZ.

Mam nadzieje żę pomogłem ;)
Naszywki, PDA frakcji, oraz egzoszkielet czystego nieba również został dodany do nowej wersji WZ :)

Za ten post PerrytPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop.
Awatar użytkownika
PerrytPL
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 11 Lut 2013, 21:06
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 23:40
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop

Postprzez kubekpop w 19 Kwi 2014, 10:53

Błędy powodujące wyloty do pulpitu są już naprawione z drobną pomocą @PerrytPL, który spojrzał na to z nieco świeższym spojrzeniem i wyłapał to, co przeoczyłem. Także kozak także i dla niego :P Usunąłem kombinezony monolitu, PerrytPL dodał hełmy i inne brakujące kombinezony, razem naprawiliśmy problem z pijawką (spowodowane zabawą smoqa z pijawkami chyba) i teraz rozgrywka powinna być stabilniejsza :) Co poprawiono dokładnie:
-dodane brakujące kombinezony i hełmy
-naprawiony błąd z pijawką
-możliwość zmiany przynależności do frakcji (zmienia nam relacje z frakcją na pozytywne jednocześnie psując relacje z innymi, nie wiem, jak z zadaniami itp.)
-dodane brakujące przedmioty, jak np. pendrive z mapami
Tylko nie spawnujcie postaci fabularnych, co najwyżej regularne postaci.
DOWNLOAD

Za ten post kubekpop otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Krzyk19, Idealny, Pangia.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 14:49

Wykrzacza przy spawnowaniu kombinezonów Monolitu, bo w outfit.ltx odsyła do meshy, których nie ma w modzie. Ot i cała filozofia. Wypakowałem je z gamedaty gry, wrzuciłem do gamedaty moda, odpaliłem, wyzakładałem i działa. Wywala jednak jakiegoś crasha przy Sevie:
Kod: Zaznacz wszystko
Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
Function      : CUIXmlInit::InitStatic
File          : E:\priquel\sources\engine\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp
Line          : 171
Description   : XML node not found
Argument 0    : armor_monolith_sci_outfit
Argument 1    : ui\ui_inv_addon.xml

Nie widziałem w wymienionym pliku takiego wpisu, więc pewnie to kwestia skopiowania wpisu od normalnej Sevy i zmiany nazwy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez kubekpop w 19 Kwi 2014, 15:23

Pewnie tak, ale uznałem, że skoro normalnie ich w grze nie ma (czy są?) to nie będę ich wciskał, można się obejść bez nich.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 16:08

kubekpop napisał(a):skoro normalnie ich w grze nie ma (czy są?) to nie będę ich wciskał

No, w grze nie ma, bo jedyny kontakt z Monolitem jest przy mordowaniu oddziału, który spawnuje się przy którymś z krańców Zony (za fabryką w Jantarze, za budynkiem z X18 w Dolinie Mroku, w okolicach Bariery w Magazynach Wojskowych i na Bagnach w okolicach ruin wioski). Ale chyba nawet opisy są, tylko te (zapewne drobne) braki w plikach.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez PerrytPL w 19 Kwi 2014, 16:52

Temat kombinezonów monolitu proponuje zostawić na czas dodania przez smoqa monolitu jako w pełni działającej frakcji którą moglibyśmy grać. W plikach oryginalnego TFW nie szukałem kombinezonów monolitu, nie wiem czy się tam takowe znajdują. Jeżeli smoq postanowi dodać możliwość wkroczenia do limańska, dołączenia do monolitu albo kontaktu z nimi jako z frakcją, wtedy mozna będzie dodawać pełną liste kombinezonów do spawnera
Awatar użytkownika
PerrytPL
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 11 Lut 2013, 21:06
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 23:40
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez Pangia w 29 Kwi 2014, 12:42

Nie obraziłbym się, gdyby dało się dodać do ekwipunku F2000. Config ma poprawny, ulepszenia się zgrywają, kwestia tego, czy zgadza się ze skryptem (gdzieś w TFW chyba jest skrypt ustawiający losowość ulepszeń przy broni NPC, ale nie mogłem go znaleźć, a gdy próbowałem zmieniać drzewka ulepszeń, to wywalało mi jakiś błąd ze skryptami właśnie).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez PerrytPL w 31 Maj 2014, 13:36

Za dużo z tym zabawy, FN F2000 zostanie (prawdopodobnie) dodany przy kolejnym updacie TFW. Problem polega na tym że nie wiadomo czy takowy update nadejdzie :/
Awatar użytkownika
PerrytPL
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 11 Lut 2013, 21:06
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 23:40
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 2

Re: [Władca Zony dla TFW]by kubekpop (update 19.4.2014)

Postprzez ZRIEL w 15 Cze 2014, 16:27

Wbrew opisowi nie zostało wszystko dodane : nie ma wśród mutantów kotów, oraz ogona kota wśród przedmiotów.
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości