[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pawelek10222 w 20 Kwi 2014, 11:25

Witam jeszcze raz :). Mam problem z bug trapem. Gdy pytam Mitaja (handlarza powinnosci) czy ma dla mnie jakeis zadanie. wywala mnie do pulpitu. I jeszcze jedno, w skrzyniach zawsze jest pusto. Jest to normalne czy jakis bug ?
Pawelek10222
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 19 Kwi 2014, 15:37
Ostatnio był: 20 Sie 2014, 13:01
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez RadekNioch w 20 Kwi 2014, 11:30

Zainstaluj wszystkie fixy z pierwszej strony, jeden dotyczy właśnie błędu związanego z pytaniem o zadanie. Schowki są zaś puste, dopóki nie będą one oznaczone na mapie. Musisz poczekać, aż kogoś załatwisz i po przeszukaniu ciała będziesz już mógł wędrować do schowka.

P.S. Przeczytaj prywatną wiadomość ode mnie.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2014, 21:14

Próbował ktoś działania Stash Fillera z TFW? Chwilowo nie mam czasu sam sprawdzić (później pewnie sam to zrobię), a może jest ktoś poza mną, kto lubi znęcać się nad swoim Stalkerem, mieszając w nim wszystkie małe mody, jakie znajdzie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wiewi0r w 20 Kwi 2014, 23:13

Panowie Stalerzy, mam problem. Mam granat w ekwipunku, ale nie mogę nim rzucić, tj, pod "czwórką" nie ma nic, nie mogę go przeciągnąć nigdzie w ekwipunku... Co jest? Chyba, że została mi "szczęśliwa ergiedeszka", jak Ślepemu w ŚP...

Po godzince grania - fajny mod, parę literówek tu i ówdzie, ciężko na początku ogarnąć lokacje na mapach... ale fajnie jest. :)

EDIT: Posłuchało narzekania, wystraszyło się, i zaczęło działać po reloadzie. Więc nieważne.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idealny w 20 Kwi 2014, 23:31

Jeżeli nie możesz wyciągnąć granatu klawiszem, musisz odpalić ekwipunek, wyrzucić granaty na ziemię, a potem je podnieść i teraz już możesz rzucać :)
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 20 Kwi 2014, 23:36

Wiewi0r napisał(a):Panowie Stalerzy, mam problem. Mam granat w ekwipunku, ale nie mogę nim rzucić, tj, pod "czwórką" nie ma nic, nie mogę go przeciągnąć nigdzie w ekwipunku... Co jest?

Znany błąd w Czystym Niebie i w Zewie Prypeci. Przynajmniej na tyle przyjazny, że wiadomo, kiedy się pojawił – granaty w oknie ekwipunku nie są w pierwszej kratce (RGD-5) lub w ostatniej (F1). Co zrobić? Wyrzucić jeden granat z ekwipunku i go podnieść, co naprawia tego buga… do następnego razu. A co jak co, ale granaty w TFW akurat są przydatne mimo dość mikrej siły – bardzo fajnie się czyści nimi siedliska typowo stadnych mutantów, zwłaszcza na koty się fajnie sprawdzają (są szybkie i czasem ciężko je przez to ubić). No i pozwalają na sprawdzenie, co jest w danym obszarze, jeśli mamy perka na podgląd zdrowia u mutantów.
Kurde, Idealny mnie ubiegł. Ale w sumie nick zobowiązuje :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wiewi0r w 21 Kwi 2014, 00:35

Jak pisałem, zdążyło się naprawić. Za to kolejna ciekawostka: bugtrap. Znalazłem w Agropromie, budynek ten na środku mapy (B?) obóz najmitów. Kiedy chciałem zagadać do Cygana, ichniego handlarza o zlecenia, dostaję CTD i taki log:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....r. - clear sky\gamedata\scripts\random_tasks.script:1049: attempt to perform arithmetic on a nil value
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez RadekNioch w 21 Kwi 2014, 00:48

Ech... Tyle razy mówione, zainstaluj fixy z pierwszej strony.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wiewi0r w 21 Kwi 2014, 00:57

Dziwne, bo wrzucałem fixy od razu po instalacji, nie patrzyłem nawet na co są. Więc nie szukałem w fixach rozwiązania.
Chyba, że te z paczki są trefne jakieś.
Wrzucę jeszcze raz, cóż poradzić.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 21 Kwi 2014, 12:30

Mówisz, że tam są teraz najemnicy? Hm, jest całkiem spora szansa, że to właśnie powoduje błąd, bo w 99% przypadków jest tam Powinność i w ogóle fakt wygrania najemników w ich wojnie z Powinnością powoduje w grze niezłe jaja: nie można przyłączyć się do najemników, bo Wilczarz nie ma odpowiedniej opcji dialogowej.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wiewi0r w 21 Kwi 2014, 13:00

Mówisz? Czyli próbować restart bo jeszcze jestem na początku, czy olać bo ani z Powinnością, ani z Najemnikami mi nie po drodze?

Nie wiem jak druga część kompleksu, tam gdzie była baza Czarno-czerwonych w CS/baza wojskowa w SoC; sprawdziłem czy nie crashuje i w kimę.

BTW, po Misery mam skrzywienie - myślę, na co mi detektor, jak i tak bez pojemników artefaktów nie poszukam... :P

EDIT: Muhaha, Alife robi mnie w wała - Powinność przegoniła Najmitów, szukaj Cygana w polu teraz... :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 21 Kwi 2014, 14:04

Wiewi0r napisał(a):Mówisz? Czyli próbować restart bo jeszcze jestem na początku, czy olać bo ani z Powinnością, ani z Najemnikami mi nie po drodze?

Na przyszłość: jeśli jest tak, jak mówisz, to możesz śmiało grać dalej. Po dołączeniu do którejś z frakcji (o ile utrzyma się na tyle długo, żebyś zdążył sobie u nich reputację podnieść) skrypt i tak wyrównuje stan w Zonie, niestety znacząco faworyzując 3 frakcje: Powinność (bo z automatu przydziela im budynek B w Agropromie, więc mają dwie bazy), bandytów (bo biegają z Wichrami, które swoim 9x39mm dziurawią nawet egzoszkielet) i Opór (bo nawet, jak ich wypi♥rdolisz z punktów zasobów, to dalej będą biegać z Mosinami, które biorą gracza na hita we wszystkim gorszym od Beryla).
Wiewi0r napisał(a):BTW, po Misery mam skrzywienie - myślę, na co mi detektor, jak i tak bez pojemników artefaktów nie poszukam...

Ze startowym kombinezonem w praktyce możesz szukać artefaktów tylko w jednym miejscu: w anomalii psionicznej na Wysypisku, koło Składu. Czasem też wypada coś w Elektro po bokach Składu. Możesz też próbować chodzić na skraju anomalii gazowych: jak znajdziesz gdzieś Świetlika, to będziesz mógł już normalnie wejść w chemikalia. Chociaż w sumie i tak niespecjalnie się opłaca, bo nie dość, że artefakty kosztują tyle, co w Cieniu Czarnobyla (1000, 2500 i 5000 rubli), to w dodatku nikt za nie nie płaci dobrej ceny – najwięcej dostaniesz od Sacharowa przy byciu Samotnikiem i maksymalnej reputacji wśród nich, tj. 90% wartości. Po dołączeniu do frakcji zawsze ledwie 50%, chociaż Sacharow przy maksymalnej reputacji wśród Samotników chyba będzie płacił 65%, ale tego już nie pamiętam.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości