[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 13 Lut 2016, 19:34

Dobra, ch♥j, najwyżej coś schrzaniłem i dalej nie działa.

W końcu dociągnąłem to, co chciałem kiedyś zrobić, no i mam. Ot, taki mały własny patch do TFW nieco urozmaicający rozgrywkę, może nieco ułatwiający, może nie, ale na pewno zmieniający nieco szczegółów.
Aha, robiłem to na wersji bez AF3, ale nie sądzę, żeby były jakieś różnice w tym aspekcie.

Lista zmian:

– kilka nowych broni, niestety tylko do dyspozycji gracza, bo TFW jest tak zaj♥bane skryptami, że w najlepszym wypadku gra po prostu ignoruje wpisy z nowymi broniami i NPC latają z pistoletami, a w najgorszym sypie jakimiś idiotycznymi BugTrapami – do kupienia u niektórych handlarzy
– mimo to pozmieniałem (na tyle, na ile mogłem) uzbrojenie wśród frakcji i względnie dostosowałem do tego asortyment handlarzy (czyli Powinność biega z Bizonami i snajperskimi Tozami i Mitaj wreszcie je sprzedaje, nie jak wcześniej że kompletnie znikąd biegali z bronią, której gracz nie mógł nawet kupić)
– Najebnik sprzedaje tylko kombinezony samotników i ma inny asortyment, ponadto nie potrzebuje już tygodnia na ściągnięcie egzoszkieletu (maksymalny czas oczekiwania na dostawę to 32 godziny)
– Opór wreszcie ma swoje kombinezony również do dyspozycji gracza – nie testowałem tego jednak, ale nie powinno się nic psuć
– wyłączyłem z gry kombinezon stalkera w wersji dla Najemników i dla Czystego Nieba oraz zwykły egzoszkielet Czystego Nieba – po cholerę było dodawać do gry dwa dublujące się wzajemnie kombinezony?
– kombinezon najemników (ten startowy) ma parametry kombinezonu stalkerów, a nie skórzanej kurtki, dzięki czemu wreszcie nie biegamy w jakimś bezwartościowym gównie
– wyrównane ceny kombinezonów frakcyjnych i samotników
– każdy mechanik potrafi ulepszyć najpopularniejszą broń (czyli Makarowa, obrzyna, Mosina itp.) bez względu na upodobania frakcyjne
– zmieniona noktowizja I generacji na waniliową z Czystego Nieba, bo ta z Cienia, która jest w modzie, jest więcej niż bezużyteczna (choć klimatyczna)
– SEVA po ulepszeniu dostaje noktowizor II generacji
– zmienione parametry broni na bardziej zbliżone do tych z wanilii i zmodyfikowane ulepszenia broni – wreszcie opłaca się ulepszać swoją broń, bo w końcu daje to jakiś efekt, a TOZ nie rozsypuje się po 10 strzałach
– kilka poprawek do handlarzy (np. barmani już nie skupują kocich ogonów, handlarz Oporu skupuje żarcie tak jak barmani, jako iż nie ma w ich bazie handlarza itp.)
– kilka minimodów wyszperanych sieci (przezroczyste okno plecaka, zegarek pod minimapą, parę ikon broni zmienionych na ładniejsze i lepsze jakościowo ze starych buildów, poprawiona latarka, minimod umożliwiający bieganie przez wodę itp.)
– parę nowych dźwięków dla broni, głównie dla pistoletów, lunety też mają nowe siatki celownicze zapożyczone z większych modów
– obrzyn i LR300 dostały animacje ze SRAP-a KingFriday'a

Błędy:
Jeżeli kombinezony Oporu działają bez zarzutu, to w zasadzie są trzy:
– opisy ulepszeń broni zostały stare, więc w 99% przypadków nie mają kompletnie sensu – pozmienianie tego jest cholernie nudną, żmudną i nędzną robotą, a że w TFW i tak dane o ulepszeniu nie są opisem, a rzeczywiście są brane z pliku, to nie są one konieczne
– te trzy kombinezony, o których była wcześniej mowa (dwa CN i jeden Najemników) wciąż mogą się znaleźć w losowym schowku, bo skrypt za nie odpowiedzialny nie akceptuje ingerencji w nawet jednego bajta swojej zawartości
– z sobie tylko znanych przyczyn po założeniu hełmu gra psuje jego ikonę – np. zamiast hełmu taktycznego w plecaku pokazywało mi kawałek kolby Mosina – nie mam pojęcia skąd to się wzięło, bo wcześniej tego nie miałem, a ikona w plecaku jest poprawna – poza tym wszystko działa, grałem jako Powinność i po poprawieniu wszystkich literówek nie miałem więcej żadnych dodatkowych wylotów ponad te „wbudowane” już w TFW.

Wszystkie domyślne fixy dla TFW (na przekokszonego medyka, błąd z zadaniami itp.) są już zaimplementowane, mimo to zalecam zrobienie backupa przed instalacją, jeśli ktoś jeszcze w to gra, żeby nie było płaczu.


Listy płac nie daję, bo zacząłem to robić tak dawno, że nie pamiętam, co skąd wycinałem i gdzie pobierałem.

Ach, bym był zapomniał. W archiwum jest spakowany localization.ltx, on jest pod polską wersję językową, bo ja mam Steamową wersję i musiałem szukać sobie po sieci spolszczenia. Nie powinno to robić różnicy, ale jeśli byłyby jakieś kłopoty z tekstem, to go usuńcie.

http://www76.zippyshare.com/v/tQiwIWZg/file.html

Nikt nic nie pisze, więc podmieniam link, bo o paru rzeczach zapomniałem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Junx, trolololo, Hedge.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez elgyd w 18 Lut 2016, 15:27

Czy tą grę można skończyć, czy nie ma takiej możliwości? W sensie czy może zostać tylko jedna frakcja na mapie?
elgyd
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Paź 2014, 23:25
Ostatnio był: 26 Lut 2020, 01:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 18 Lut 2016, 22:13

Tak, ale nie licz na jakiś obrazek w stylu „YOU WIN A INTERNET” czy coś takiego. :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 19 Lut 2016, 21:35

elgyd napisał(a):Czy tą grę można skończyć, czy nie ma takiej możliwości? W sensie czy może zostać tylko jedna frakcja na mapie?



W pewnym momencie nie będziesz miał nic do roboty na mapach... wtedy to będzie koniec gry.

@Pangia świetna robota.. pytanie czy jesteś w stanie ustawić aby frakcje odradzały się po jakimś czasie?
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 19 Lut 2016, 22:24

Nie, to poza moim zasięgiem. Ogółem to dziwię się (mimo ogólnego wymarcia zainteresowania modem), że jak do tej pory nikt nie skarży się na błędy, bo wiem, że paru rzeczy tam nie dociągnąłem – raz już aktualizowałem link, bo np, przy ubieraniu dwóch z kombinezonów Oporu wywalało błąd, a powodem było to, że w outfit.ltx nazwę przełamywałem w jednym miejscu znakiem _, podczas gdy plik jej nie miał. Ot, zwykła literówka.
Grzebałem jednak w tym dalej i w sumie to jeżeli działa wszystko to, co ma działać bez błędów, to zostały tylko ikony hełmów (być może to ma jakiś związek z HUD-em plecaka, ale nie wiem, czemu teraz to nie działa, a wcześniej było dobrze) i te nieszczęsne opisy ulepszeń. Ale to to może komuś innemu się będzie chciało, a ja sobie dalej to sprawdzę i najwyżej znowu zaktualizuję.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez elgyd w 23 Lut 2016, 00:04

igla2008 napisał(a):
elgyd napisał(a):Czy tą grę można skończyć, czy nie ma takiej możliwości? W sensie czy może zostać tylko jedna frakcja na mapie?



W pewnym momencie nie będziesz miał nic do roboty na mapach... wtedy to będzie koniec gry.

@Pangia świetna robota.. pytanie czy jesteś w stanie ustawić aby frakcje odradzały się po jakimś czasie?



OK. A czy grając samotnikiem, komputer też wystrzela się do momentu, aż ostanie tylko jedna frakcja?
elgyd
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Paź 2014, 23:25
Ostatnio był: 26 Lut 2020, 01:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 23 Lut 2016, 01:21

Bardzo mało prawdopodobne, choć teoretycznie możliwe. Zazwyczaj jednak dochodzi do momentu, że zostają trzy frakcje nieefektywnie wytłukujące się w linii Magazyny Wojskowe – Wysypisko – Kordon.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 23 Lut 2016, 09:29

Z doświadczenia powiem Ci, że zostaną Wolność, Powinność oraz Opór :) Bardzo rzadko zostają bandyci i najemnicy a CN prawie nigdy.. (chyba że sam nimi grasz) gdyż jest ich mniej.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 23 Lut 2016, 14:11

Jest to absolutnie losowe. Na swoich ustawieniach bardzo mocno osłabiłem bandytów (wg mnie o wiele za wcześnie biegali z Grozami i Wałami), a mimo to rozbili Wolność.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 24 Lut 2016, 17:09

Mi w pierwszej grze zostali Najemnicy, Wolność, i CN. Był jeszcze Opór w swojej bazie, ale na ogół frakcje tłuką się na wysypisku, a front się nigdzie nie przesuwa.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...

Za ten post trolololo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kalashnikov.
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Kalashnikov w 24 Lut 2016, 19:03

Mam pytanko. Chcę wrócić do tego moda, a nie chcę mi się być łosiem dla bandytów, więc prosiłbym o save, po dołączeniu do nich. Nie tworzę osobnego tematu, bo po co? Tutaj ktoś szybciej przeczyta, a na dodatek może mi pomoże. Byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli taki temat istnieje to prosiłbym o odesłanie mnie do niego.
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 23 Mar 2016, 09:06

Mam nie z tej wersji gry. wiec raczej Cię nie poratuje.. Mod jest prosty spróbuj samemu tam dojść..
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości