[STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" - BETA

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 29 Sty 2017, 07:39

Ale przecież w danej fabule nie tylko jeden npc daje ci zadania. ;)
Przecież w stalkerze nigdy tak nie było. Historia może zacząć się np od jakiegoś Antka, a potem przegonić cię przez 10 innych stalkerów. Więc nie rozumiem o co ci chodzi, że z jakimiś po zadaniu nie możesz już rozmawiać, normalne. Zrobiłeś jego zadanie i koniec chociaż wcale nie powiedziane, że później znowu nie będzie miał jakichś zadań.
Są npc, które dają kilka questów pobocznych np Kuzniecow na posterunku pod mostem na Kordonie i wielu innych. Albo te wszystlie Sidorowicze, Barmany itp co dają te cykliczne zadania pierdołowate.

Ty poszedłeś już na Elektrownie to nie wiem z jak dużą liczbą npców gadałeś ale idąc od Kordonu i normalnie biorąc zadania to powinieneś mieć pełny pda już na samym początku, na pierwszych lokacjach.

"Typowe poboczne zadania" ale skąd o tym wiesz, że to zadanie jest poboczne. ;)
Wszystkie questy w stalkerze to zabij/znajdź/pogadaj/przynieś i nie każde, że tak powiem główne zadanie musi być od razu w stylu "ocal królestwo to dostaniesz rente królewny" żebyś od razu wiedział oho to jest na pewno misja główna.
Nawet w Cieniu pierwsze zadania to przynieś artefakt, przynieś pda, zabij bandytów.

Także nie bardzo rozumiem to całe twoje "ale wyglądają na poboczne" to jak wyglądają nie znaczy, że takie są.

Pisałeś, że popędziłeś z główną fabułą na Elektrownie, ja bym poszedł od Kordonu i zaczął gadać z ludźmi i robić na spokojnie questy, których tu jest masa więc nie licz, że zaliczysz te tzw "główne" linie tak szybko jak np historię Striełoka.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Reklamy Google

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez najdrok w 22 Lut 2017, 15:08

Czy ktoś grający mógłby pomóc "leniwemu" stalkerowi i wskazać filmik lub mapkę z zaznaczonym snajperem na Kordonie. Jakoś nie mogę go wypatrzeć lornetką a rozpoznanie "bojem" kończy się szybkim zgonem. To początek gry. Obejrzałem kilka filmików ale jakoś nie widzę na nich jak się go zabija i ograbia z PDA.
najdrok
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 24 Maj 2012, 10:58
Ostatnio był: 01 Kwi 2019, 21:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Mito w 22 Lut 2017, 20:06

Jeżeli dobrze kojarzę to zaczyna w ciebie strzelać kiedy jesteś pod tym tunelikiem obok rannego Tolika (na pewno w podstawce przechodzisz przezeń idąc na bandytów). Sam snajper jest gdzieś w krzakociach na zachód od tego tuneliku, najlepiej żeby do niego dobrnąć to przejść na drugą stronę tuneliku, po czym pod wizualną osłoną nasypu z drogą pójść do wioski kotów i zajść go z boku go od jej strony. Dureń cały czas będzie celował w miejsce, gdzie ostatnio cię widział, więc jak nie wejdziesz mu w (dość wąskie) pole widzenia to praktycznie będziesz mógł go zaszlachtować nożem od tyłu.

Przy okazji, od tego snajpera zaczyna się jedna z tych wielkich, długich, wlekących się i porozrzucanych po całej Zonie linii fabularnych :E

(Chyba że pomyliłem mody i chodziło o snajpera który miał się czaić w starym budynku przy posterunku Kuzniecowa - wtedy musisz z pełnym zdrowiem stanąć gdzieś pomiędzy posterunkiem a zabudowaniem - oberwiesz i stracisz 99% zdrowia, więc apteczka w łapę i natychmiast pruć w gościa)
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez najdrok w 22 Lut 2017, 21:41

Dziękuję za info - to ten pierwszy snajper, ale okazało się, że po pobycie w wiosce już coś go wykończyło i widziałem jak piesek się do zwłok dobiera. Piesek poszedł w zaświaty a ja obszukałem trupa i jest PDA i fabuła.
najdrok
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 24 Maj 2012, 10:58
Ostatnio był: 01 Kwi 2019, 21:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Necrontyr w 10 Kwi 2017, 15:49

Panowie pomocy, robie misje Zaginiona Ekspedycja. Wykonałem już wszystkie etapy, zebrałem co trzeba, przed chwilą znalazłem też PDA Siwego na Dziczy obok przejścia na Jantar, miał go Najemnik. Misja kazała mi sie teraz skierować do Jantaru do naukowca by zdać mu sprawozdanie ale po dotarciu okazało sie to co zawsze, że nie ma opcji dialogowej!!! Próbowałem wczytywać różne sejwy bo miałem kilka zrobionych wcześniej na lokacji Dzicz. Wczytywałem też autosejwa z przejścia na Jantar i ciągle nic. Dodam też że niebieski PDA Siwego po zabraniu z zwłok Najemnika nie pojawił sie w ekwipunku jesli ma to znaczenie. Zawsze są kłopoty z tym Jantarem. Pomóżcie, co mam robić?

Za ten post Necrontyr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gorianov.
Necrontyr
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lip 2013, 13:41
Ostatnio był: 12 Sty 2018, 23:03
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 3

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Zwinny w 07 Cze 2017, 21:45

Poprawi ktoś linki?
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez coles313 w 10 Cze 2017, 12:18

Necrontyr - z Sacharowem wszystko jest w porządku.Tu wychodzi po prostu wielowątkowość Soljanki,żeby coś zaskoczyło trzeba zrobić coś innego. Naukowiec zagada jak wyłączysz Mozgozweglacz i skończysz linię-Poszukiwanie zabójców Kła ;)
Awatar użytkownika
coles313
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 24 Mar 2011, 18:22
Ostatnio był: 29 Sty 2020, 15:01
Miejscowość: dolny śląsk
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Zwinny w 10 Cze 2017, 17:30

Wrzuci ktoś linka do najnowszej oryginalnej solianki? Wszędzie jest burdel i nie wiadomo w końcu która wersja najnowsza a która to modowana
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 10 Cze 2017, 20:28

Apropo Solianki to niedawno wyszła nowa wersja NS 2016
Dużo poprawek, nowe zadania, uzbrojenie, zmiany w grafice, zmiany w schowkach, już ma nie być kretyńskiego wyłażenia za mape, w tekstury itp jak np w OP-2.
Normalnie fabuła Solianki urywała się na Zatonie. Tutaj jest ukończona.
Robione jest spolsczenie ale, że to wielka kobyła to sporo to jeszcze potrwa.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Zwinny w 11 Cze 2017, 15:18

W takim razie zaczekam na spolszczenie
Awatar użytkownika
Zwinny
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 23 Lip 2016, 17:48
Ostatnio był: 25 Lis 2018, 01:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez tom3kb w 17 Cze 2017, 23:41

@Zwinny
Jakby co to pierwsza wersja polonizacji do NS2016 już wyszła.
Zrobione dla czystego moda bez żadnych dodatkowych weapon packów itp.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" -

Postprzez Wave w 18 Cze 2017, 13:05

Jak wyszła to podlinkuj. ;)
Just playing around with SDL.

Making unusual shapes and a little tonned fractals by powerful tool called Photoshop. ;)
Awatar użytkownika
Wave
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 18 Lut 2016, 22:22
Ostatnio był: 29 Kwi 2023, 09:48
Miejscowość: great frequency
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 21

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości