[Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Józio w 24 Kwi 2015, 21:03

Ło de fak? Dotarłem do elektrowni i jakieś dziwne bugi wszędzie widzę wtf. Ja tylko tak mam? Dam wkrótce skrina o so chodzi


EDIT: Nie mogę zrobić skrina bo najwyraźniej Action! nie lubi stalkera :facepalm:
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Reklamy Google

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 24 Kwi 2015, 21:28

Jakie dziwne bugi?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Pangia w 24 Kwi 2015, 21:47

W trybie pełnoekranowym można robić screenshoty z poziomu gry, domyślnie bodajże F9.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Józio w 24 Kwi 2015, 21:54

hitfan napisał(a):Jakie dziwne bugi?


Jak by to Ci powiedzieć... Tekstury się pieprzą

@UP Jak mam włączonego actiona to nie mogę włączyć stalkera bo bugtrap mnie łapie.
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 24 Kwi 2015, 22:11

Pangii chodzi o to, że gra ma własny system screenshotów i action nie jest Ci potrzebny. Zajrzyj do ustawień klawiszy
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 25 Kwi 2015, 16:40

Witajcie! Chcę sobie zagrać od nowa S.T.A.L.K.E.R.y. Jako, że AA2 przechodziłem 2x to chciałbym teraz przejść vanillię, ale z kilkoma drobnymi zmianami.
Będę wgrywał Wheather overhaul, ABC sleepmod, Absolute scopes i textures od Cromma.
Chciałbym jeszcze wgrać textury broni wraz z animacjami i dźwiękami z AA2, ale tylko tych które występują w vanilli. I teraz chciałem się spytać które foldery sprawdzać w poszukiwaniu tych tekstur, animacji, configów etc? Chciałbym jeszcze przywrócić vanillową niezawodność broni. Myślę, że wszystko to nie będzie trudne. Po prostu nie wiem gdzie szukać. Zależy mi, żeby bronie były modularne jak w AA2, czyli do obokana można założyć granatnik i tłumik.
Za pomoc stawiam kozaki!
Pozdrawiam! :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Plaargath w 25 Kwi 2015, 18:16

tutek Matrixa
tutek Raina
kolejny na stalkermodportal (ENG)
Masz o tyle prosto, że na ten temat jest od groma tutków.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive HitFan.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 25 Kwi 2015, 19:32

@Plaargath, widzę że będzie trochę roboty. Będę próbował. Jakby co będę pytał w tym temacie ;)

A jeszcze jedno pytanie. Jak przenieść dźwięki otoczenia z AA2 do vanilii? I może, żeby nie zaczynać nowego tematu jakie pliki odpowiadają za noktowizory w Call of Pripyat? Chciałbym tamten noktowizor przenieść do vanilii
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez vandr w 25 Kwi 2015, 21:23

hitfan napisał(a):. Jak przenieść dźwięki otoczenia z AA2 do vanilii?


jeszcze trudniejsza sprawa niźli reszta - nowe dźwięki otoczenia zostały zróżnicowane dla każdego systemu pogodowego i jego pory dnia. W vanilli mamy bodaj 3 cykle dźwięków otoczenia (noc, poranek, dzień). W AA2.1 takowych jest około 20-30. Na przykład; inne dźwięki są w poranku dla bezchmurnej pogody, a inne o poranku dla pogody lekko zachmurzonej itd itp. Przed tobą ogrom pracy...
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive HitFan.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 25 Kwi 2015, 21:49

vandr napisał(a):
hitfan napisał(a):. Jak przenieść dźwięki otoczenia z AA2 do vanilii?
Przed tobą ogrom pracy...

Po prostu to pominę. xD
Co jak co, ale klimat Autumn Aurory jest nie do podrobienia. Gdyby tylko końcówka była trochę łatwiejsza... Bo przebicie się do elektrowni było niemal nie możliwe.

EDIT 2: Udało mi się ogarnąć edycję particles.xr Jedynie mam problem, bo jak biorę granata F1 do ręki to wywala mnie do pulpitu z pustym logiem. na chwilę widzę texturę i crash :x Jakieś sugestie?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 26 Maj 2015, 20:59

Znowu ja...

Mam pytania proste w zasadzie, ale jednak.
1. Gdzie znajduje się textura dla lunety z gaussa. nie chodzi mi o siatkę celownika tylko texture do modelu, bo po otwarciu 3DSMAXem mam model z texturą Gaussa, ale lunetą jest w szarym kolorze bez textury.
2. Gdzie znajdują się pozostałe lunety, bo AK/abakan z założoną lunetą mają aktualnie u mnie inną texture niż ta na Grozie. da się coś z tym zrobić?
3. Z tego co kojarzę to z vanillowych broni to jedynie LR300 ma SUSATa, reszta ma na stałe - Gauss, L85, Sniper SG550? Więc dałoby się zrobić tak, że SUSATa podmienię na ACOGa, a te co mają go na stałe miałyby osobne textury? Chodzi o to, żeby nie bawić się w edycję spawnu.
4. Gdzie w ogóle są jakieś configi od lunet?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Pangia w 26 Maj 2015, 22:45

hitfan napisał(a):1. Gdzie znajduje się textura dla lunety z gaussa. nie chodzi mi o siatkę celownika tylko texture do modelu, bo po otwarciu 3DSMAXem mam model z texturą Gaussa, ale lunetą jest w szarym kolorze bez textury.

Albo w teksturze broni, albo to tekstura Susata. Przynajmniej tak to wygląda w wanilii. Zresztą, skoro jest tam szary kolor, to nie powinno być, nie wiem, jakiegoś komunikatu ze strony programu, że nie odnaleziono danej tekstury? Bo zakładam, że w grze luneta (a dokładniej jej optyka) nie jest szara.
2. Gdzie znajdują się pozostałe lunety, bo AK/abakan z założoną lunetą mają aktualnie u mnie inną texture niż ta na Grozie. da się coś z tym zrobić?

jw.
3. Z tego co kojarzę to z vanillowych broni to jedynie LR300 ma SUSATa, reszta ma na stałe - Gauss, L85, Sniper SG550? Więc dałoby się zrobić tak, że SUSATa podmienię na ACOGa, a te co mają go na stałe miałyby osobne textury? Chodzi o to, żeby nie bawić się w edycję spawnu.

Tak, ale waniliowo to ten sam Susat i z broni można go nawet przez config zdjąć (scope_status inaczej niż 1). Nie sądzę, żeby to było inaczej zrobione w modelach użytych w AA2, bo chodzi o to, żeby uczynić broń możliwie bardziej wielofunkcyjną, a nie ograniczać jej możliwości poprzez niemożność zamontowania dodatków, bo ich model nie obsługuje. To, jaka luneta wchodzi na jaką broń to tylko kwestia modelu i configu. W zasadzie możesz nawet stworzyć nową lunetę, dając jej tylko inny opis, teksturę celownika (którą się podaje w configu lunety i każdej broni, na którą ma być ona dostępna do zamontowania) i nazwę.
4. Gdzie w ogóle są jakieś configi od lunet?

Domyślnie gamedata/config(s)/weapons/weapons.ltx, w modach może to być różnie – np. w SGM 2.2 (COP) jest to gamedata/configs/weapons/addons/w_scopes.ltx, a w Misery 2.1.1 gamedata/configs/weapons/addon_scopes.ltx. Najprościej jest otworzyć wszystkie pliki z folderu w Notepadzie++ i użyć funkcji szukania we wszystkich otwartych plikach lub użyć funkcji z szukaniem danej frazy w plikach w katalogu i poszukać frazy „[wpn_addon_scope]” – znajdziesz wtedy sekcję lunety PSO-1.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive HitFan.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości