[Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez KSU w 06 Sty 2017, 21:01

Pobierał ktoś ostatnio? Bo mi chrome blokuje plik jako niebezpieczny
Siczka na prezydenta!!!!

Sprzedam pancernik Bismarck z kolekcji Hachette do złożenia numery 1-140.
Awatar użytkownika
KSU
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 16 Cze 2012, 19:02
Ostatnio był: 07 Paź 2020, 17:18
Miejscowość: Fajniejsza niż Sovieta
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez trolololo w 06 Sty 2017, 22:23

Mod jest bezpieczny, a cyjanek się nie zna :u3:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez nordvargr14 w 08 Sty 2017, 02:36

Uśmiejecie się wszyscy, z kilku powodów. Przygodę z grą zaczynam dopiero. Tzn. zaczynałem raz czy dwa Cień Czarnobyla, ale przerwa w grze była taka że nic nie pamiętałem i musiałem od nowa. Mam wszystkie 3 części zakupione legalnie, ale czasu brakowało i wciąż brakuje, nie jestem nastolatkiem, ponad 40 na karku. I nagle na tym forum znalazłem mod Autumn Aurora. Gra zainstalowana, myślę sobie zainstaluje a co! W końcu nie jestem ostatnia noga z instalacji programów, a w koncu gra moze wyglądać ładniej a i ja najsłabszego kompa nie mam. Choć instalowanie modów na Doom 3 mocno tę moją wiarę w moje umiejętności naderwało. Więc zainstalowałem sobie AA mod i nawet udało mi się zainstalować kinowe spolszczenie. Odpalam, robię to co na początku Cienia się robi i.... nie wiem gdzie iść, co robić...Godzinę albo dwie czasu rzeczywistego gry spędziłem na łażeniu od bramki do bramki, odwiedzając wszystkie budynki, szukając CZEGOKOLWIEK, zdobyłem i broń, i naboje, parę razy zastrzelili mnie wojskowi, zanim... dotarłem do handlarza na skraju który dał mi pierwsze zadanie...W org. jakoś tak samo się trafiało do niego, w modzie nie. I wiecie jak bardzo doceniłem moda? nie za swoją głupotę że nie poszukałem handlarza od razu, ale nałaziłem się po zonie i zobaczyłem ten skok jakościowy jeśli idzie o grafe. Niby nie grałem wiele w org, ale na tyle aby zgubić się na samym początku :))) Masakra... Jeśli ktoś też się zgubił na początku niech napisze, nie będę się czuł jak debil sam :PPP

Za ten post nordvargr14 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
nordvargr14
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 05 Sty 2017, 23:30
Ostatnio był: 27 Kwi 2020, 06:54
Kozaki: 1

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Mito w 08 Sty 2017, 09:55

Cóż, w gołej podstawce na prawdę ciężko było nie trafić do Sidorowicza, mając na uwadze to że zaczynało się grę tuż przed jego gębą w zamkniętym na klucz pokoiku.

Cóż tu dużo mówić - mod graficzny jak mod graficzny, ale AA2 oprócz tego, że wygląda genialnie, to jeszcze wprowadza parę poprawek względem podstawowego Cienia Czarnobyla. Mowa tutaj o poprawie realistyczności broni (i ogólnie całego systemu obrażeń, zdrowia itp.), dodaniu kilku spluw, poprawieniu trochę błędów z podstawki, usunięciu paru durnowatych i nikomu niepotrzebnych "cutscenek" (ale niestety nie w Arenie), dodaniu troszku żarcia najróżniejszego i chyba też lekarstw... Dodana została też możliwość spania (niestety użyteczne łóżeczka nie są tak często występujące), poszukiwanie artefaktów wymaga teraz detektorów, a także w grze działa system losowych schowków, tzn. nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać w odkrytej skrzynce!
We wcześniejszych wersjach były jeszcze okresowe emisje w Zonie, zaprawdę powiadam, piękne zjawisko, jednak zostały wyłączone ze względów technicznych - powodowały jakieś problemy z uszkadzaniem sejwów chyba.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez doomer77 w 26 Sty 2017, 19:22

Po przejściu na teren CEJ pojawiły mi się takie artefakty:

Image

Gra oryginalna, 1.0006 PL, AA2, bez innych dodatków, oświetlenie statyczne, wcześniej żadnych problemów. Win 7 x64, i-5, 8Gb ramu.
Co z tym fantem zrobić? Przechodzić z Prypeci aż do skutku, czy szukać przyczyny gdzie indziej?
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Cromm Cruac w 26 Sty 2017, 21:46

Z nieznanej przyczyny ten problem z geometrią pojawia się na niektórych kartach graficznych. Czasem pomaga instalacja innej wersji drivera (starszej), czasem zmniejszenie detali/zasięgu widzenia a czasem nic. Trzeba wtedy skasować gamedata\levels\l12_stancia i grać na vaniliowej grafice.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive doomer77.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez doomer77 w 29 Sty 2017, 21:50

Usunięcie plików pomogło, dzięki :)
Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Komenda "sv_setweather nazwa_pogody" zmienia aktualną pogodę. Ale nie mogę znaleźć w necie sposobu przypisania tej komendy do klawisza. Zwykły "bind" nie działa, domyślam się, że można to zrobić w inny sposób, ale jaki?
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez DaarMoo w 08 Lut 2017, 15:55

U mnie usunięcie pliku l12_stancia2 nie pomogło. Mam error o braku lokacji.
Poprawka. Error dotyczy TT2 + AA2.
DaarMoo
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 05 Sty 2013, 00:19
Ostatnio był: 15 Maj 2019, 09:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez szczwanylisek w 20 Lut 2017, 01:03

Witam,

Jestem nowy na forum więc krótko: Adam- gram w Stalkera odkąd wyszedł i wracam raz na jakiś czas. Modyfikacja cud miód i orzeszki ale...

Jak przywrócić stary hud ( cały tj.: mini mape, pda itd )

Generalnie wszystko mi sie podoba od klimatycznej grafiki, menu, muzyke, nowe funkcje, wszystkooo... po za hudem, a zwłaszcza minimapą. Proszę o instrukcje co i jak krok po kroku:) dziekuje i pozdrawiam

Dodam tylko że troche umiem grzebać w plikach ale to mnie przerasta:) ustawiłem większy udzwig, po 2 dniach uruchomiłem ENB na Windowsie 10 64bit, ba nawet sciągnołem inne configi no ENB ale starego hudu nie umiem przywrócić :(
szczwanylisek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 20 Lut 2017, 00:56
Ostatnio był: 22 Lut 2017, 20:49
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Mito w 20 Lut 2017, 20:58

Hm...

Otóż, pany, jest sobie taki schowek w Agropromie: "Schowek kominiarza". Jest to plecak znajdujący się w jednej z rur przy głównym kompleksie (tam, gdzie jest Kret i gdzie ratujemy go od wojaków). Jest pewien problem: tuż obok tego plecaka znajduje się anomalia, a rura jest za mała na to, żeby wejść do niej od przeciwnej strony i podebrać plecak z wnętrza tej rury. A zdołałem raz wpaść tam między rurę i anomalię na tyle, żeby zdążyć zauważyć, że siedzi tam wewnątrz jakiś fajny kombinezon. Ma ktoś jakieś pomysły? Jakby co, to te rury są nieco na wschód od wschodniej ściany tego kompleksu...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez KOSHI w 20 Lut 2017, 21:10

nordvargr14 napisał(a):Jeśli ktoś też się zgubił na początku niech napisze, nie będę się czuł jak debil sam :PPP


ku*wa, jesteś miszczem. Przy tobie :u3: i Skynet zostają ze swoją inteligencją w epoce kamienia łupanego.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez szczwanylisek w 20 Lut 2017, 23:59

Ponaglam pytanie, jest tu dużo zdolnych moderów i ludzi którzy się ,,znają na rzeczy". Proszę napiszzcie mi co zrobic aby pograc w ten mod ale ze starym hudem, minimapą i pda. Jezeli to nie mozliwe to chociaz jak przywrócic starą minimape z pokazywaniem npców itd. jak w oryginale.
szczwanylisek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 20 Lut 2017, 00:56
Ostatnio był: 22 Lut 2017, 20:49
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości