[Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: Problem z wczytaniem save'a

Postprzez Provski w 14 Kwi 2018, 23:33

Wklej loga zaraz po crashu. Na górze strony masz na żółto napisane. Może coś więcej idzie się z niego dowiedzieć, ale znając stalkera to bym się nie zdziwił jakby nawet ta ilość zadań była powodem ;D
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Reklamy Google

Re: Problem z wczytaniem save'a

Postprzez Rizun w 14 Kwi 2018, 23:37

Serio już zgłupiałem. Myślałem, że to kwestia zadań. Oddałem barmanowi rzeczy nie biorąc innych questów i...o dziwo wczytywało mi po tym grę. Z ciekawości po wszystkim wziąłem te zadania pozostałe i...znów wczytywało. Jednak moja radość nie trwała długo :D. W momencie gdy chcę przejść do innej lokacji (Kordon lub Dolina Mroku) znów wywala mnie z gry :D. Wklejam loga:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'ac'
Awatar użytkownika
Rizun
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Sty 2012, 19:34
Ostatnio był: 02 Gru 2022, 10:12
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez mayer99 w 17 Maj 2018, 12:45

Vandr, Cromm, prośbę mam Panowie.... Czy mógłbym prosić o dźwięk M110 Sass z tłumikiem? Modernizowalem mój PC i mam burdello w plikach, a grzebię aktualnie trochę w CoC i potrzebowałbym ;)
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez vandr w 17 Maj 2018, 18:21

TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Vanaadis w 21 Cze 2018, 00:35

Mam problem z modem. Jestem w "Barze", robię zapis, wczytuję i podczas wczytywania wywala mnie z gry bez komunikatu o błędzie. Gdy wczytam automatyczny zapis podczas przechodzenia do baru, to działa. Taki sam problem z ręcznym zapisem jak i szybkim. Ktoś ma jakieś rady? Wersja gry na steam.
Vanaadis
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 09 Mar 2014, 23:39
Ostatnio był: 21 Cze 2018, 11:35
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez elseve w 29 Paź 2018, 16:24

Nieśmiało zapytam…

W moim poprzednim wpisie dotyczącym powrotu do gry, kolega Banmin (tu dziękuję!) doradził mi mod Autumn Aurora 2.1 jako modyfikację Cienia Czarnobyla. Obejrzałem kilka wyrywkowych „gempleji” na YouTube i od razu pomyślałem, że to cos dla mnie. Jesienne kolory, gęsta trawa, nowe modele broni. Nic tylko grać!

Kiedy jednak zainstalowałem powyższego moda okazało się, że tak cudownie nie jest… O ile Cień Czarnobyla w pudełkowej wersji (lub też wzbogaconej o Complete 2009) śmiga na moim poczciwym laptopie aż miło i to przy pełnym oświetleniu dynamicznym i maksymalnej jakości. O tyle w przypadku Autumn Aurora 2.1 jest tragicznie… Mam wrażenie, że poruszam się jak przysłowiowa mucha w smole. Fakt, mój laptop do „hajendowych” wybitnie nie należy. Jego parametry to: procesor i5-7200U, pamięć RAM: 8 GB, karta graficzna – pożal się Boże – Radeon R5 M420.

Moje pytanie – co tu robić? Jak tu zainstalować „jesienną modyfikację” by móc spokojnie sobie pograć?
Za wszelkie rady bardzo dziękuję.
elseve
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Paź 2018, 12:16
Ostatnio był: 29 Paź 2018, 18:33
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Cromm Cruac w 29 Paź 2018, 16:39

No nie spodziewałeś się chyba braku spadku wydajności po zastosowaniu w modzie tylu graficznych wodotrysków :P
Moja rady:
1. zainstalować wersję non-ENB. Biblioteka ENB jest bardzo wymagająca dla systemu, zwłaszcza karty grafiki.
2. Jeśli powyższe nie pomoże to spróbuj wywalić folder levels z gamedaty. Stracisz te wszystkie piałkne dżewka a przyroda będzie wyglądać o wiele biedniej. Ale za to karta będzie miała mniej do przemielenia.
3. Zmiejsz rozdziałkę tekstur. Większość z nich jest o wiele większa niż vaniliowe.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez Mito w 29 Paź 2018, 21:09

Oczywiście można też po prostu zmienić ustawienia graficzne, np. oświetlenie na statyczne. A zamiast wywalania folderu levels możnaby spróbować też ostro zredukować gęstość trawy i wyłączyć jej cienie - nie pamiętam, czy jest do tego osobna opcja, czy to trzeba razem ze wszystkimi cieniami wyłączyć.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez elseve w 30 Paź 2018, 16:42

Spadku wydajności karty graficznej (szczególnie takiej jak w moim laptopie) spodziewałem się jak najbardziej ale… nie do tego stopnia ;) Instalując A.A.2.1 już na samym początku ustawiłem oświetlenie statyczne w grze (tym samym opcje R1 w modzie). Zaznaczyłem też non-ENB przy instalacji. Ale efekt był taki, jak opisałem. Pokombinuje jeszcze z gęstością trawy jak wspomniał kolega Mito.

Cóż nie pozostaje mi zatem nic innego jak sprawić sobie nowy lepszy sprzęt. A puki to nie nastąpi muszę poszukać innego „lżejszego” moda do Cienia Czarnobyla :)

P.S. Mały off-top (ale proszę, nie „bananujcie” mnie za to). Czy w przypadku moda A.O. 1.2 do Czystego nieba jest możliwość przywrócenia starej (podstawowej lub Complete) ścieżki dźwiękowej? Nie chodzi mi tu bynajmniej o dzięki strzałów czy wybuchów ale o pierwotną muzykę z gry. Bardzo dziękuję.
elseve
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Paź 2018, 12:16
Ostatnio był: 29 Paź 2018, 18:33
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez vandr w 12 Lut 2019, 20:12

Czy ktoś ma może na dysku moda w wersji 2.04 lub patcha 2.04? Potrzebuję folderu config/weathers oraz folder scripts. Ja oczywiście kopii nie mam, bo po co :u3: a na netach ni ma
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez szur_k w 19 Maj 2019, 14:31

vandr napisał(a):Czy ktoś ma może na dysku moda w wersji 2.04 lub patcha 2.04? (...)

cześć,

jeśli rzecz wciąż jest aktualna, patch 2.04 znajdziesz pod:
https://yadi.sk/d/uazoqjfx3XfT6X

źródło:
https://ap-pro.ru/forum/35-10052-1153767-16-1528810825
.

Za ten post szur_k otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
szur_k
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 19 Maj 2019, 14:14
Ostatnio był: 19 Maj 2019, 14:35
Kozaki: 1

Re: [Autumn Aurora 2] by Autumnal Wanderers

Postprzez HitFan w 12 Lis 2019, 08:50

Cześć Panocki.

Postanowiłem sobie jak co roku odświeżyć serię Stalker i w tym roku padło ponownie na AA2. Mam jednak pewien problem, mianowicie nie zapisują mi się dwa parametry z ustawień: jakość cieni i odległość oświetlenia. Co chwila muszę je zmieniać na nowo. Czy da się je jakoś sztywno w configu ustawić?

Z góry dzięki!
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości