[ABC Inferno] Piekło na ziemi

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez Fred w 23 Sty 2008, 12:32

ABC Inferno

Opis:
Nie wiem jak to się stało że tego moda jeszcze tu niema. Szczególnie iż na forum jest już projekt spolszczenia go. W każdym razie zapodaje linki do niego. Mod dodaje sporo nowych przedmiotów i zmienia wiele założeń gry. Do działania moda potrzebny jest patch v1.0004. Mod jest wielojęzykowy (EN, GER, FRA, RUS, ITA, ESP) aby zmienić język wystarczy przeedytować nazwę odpowiedniego pliku locations.ltx.


Instalacja:
Skopiuj folder gamedata do katalogu ze Stalkerem.

Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

Screeny:
Image Image Image Image

Download:
FileFront
Stalker.pl
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Reklamy Google

Postprzez Duke Nukem w 23 Sty 2008, 14:06

"zmienia wiele założeń gry"
mozna pare przykladow? :)
Awatar użytkownika
Duke Nukem
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 23 Sty 2008, 13:45
Ostatnio był: 25 Sty 2008, 13:20
Kozaki: 0

Postprzez Stiven w 23 Sty 2008, 14:19

Tak naprawdę to mod już był przedstawiany tylko trochę się zagubił w temacie...
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?t ... c&start=36

A przykłady to:
Horror Time Event, Blow Out Event
System portali, nowe bronie (pistolet gaussa), nowe panczerze (Nano Suit)
Pojawiają sie w końcu nowe stworzenia (chimera, Zombiaki, koty itp.)
Nowe skiny, poprawiony wygląd broni, sprzęt do naprawy uszkodzonej broni, pancerzy
Parę innych nowych przedmiotów.
Sporo tego jest po ściągnięciu w rarze jest pełny spis zmian.

Małe pytanko: jak zmieniam localization.ltx na pol, zamiast polskich znaków pojawiają mi się różne hieroglify, zwykle unikałem z tworzeniem tego pliku, gdyż bez niego polskie znaki pokazywane były w poprawny sposób, niestety w tym modzie zrezygnowanie z tego jest raczej nie możliwe...
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Postprzez MeZZerschmitt w 23 Sty 2008, 15:45

Mod jest genialny, gram na polskiej wersji i jestem bardzo zadowolony.
Jak narazie to według mnie najbardziej stabilny mod. Zero błędów w sensie wyrzucania do pulpitu (jestem przed czerwonym lasem).
Szkoda tylko że nie działa z nim Weather Overhauled, ponieważ "gryzą" się teksturki.

Jak narazie to tak:

PLUSY:
- u handlarzy można kupić "praktycznie wszystko"
- nie ma już co chwilę uciążliwych blowoutów, do tej pory miałem 1 taki porządny z czerwonym niebem, a tak to tylko te "białe ekraniki"
- nowe modele broni, barwy...itp.
- przeciwnicy DUŻO lepiej uzbrojeni!!!
- więcej miejsc na artefakty
- naprawa po przez specjalne zestawy
- nowe rodzaje mutantów (a raczej nie wykorzystane w pełnej wersji gry)
-i "traveling" npc i npp - to jest największy plus według mnie - najlepsze kiedy na Bar napada kilkanaście typa z wolności czy bandytów...itd...

MINUSY:
- zombie potrafią być bardzo uciążliwe co jest cholernie wkurzające
- dziwna mgła
- w jednej chwili ze słonecznego dnia potrafi zacząć padać "kwasowy deszcz" poprzedzony "białym ekranem", ten biały ekranik poprzedza także zew mutantów


Pytania:
- Jak używać artefaktów jako broni?
- jak stworzyć portal, jeżeli posiadam te 2 artefakty, które są do tego niezbędne
- Jak zmienić rodzaj amunicji w broni, przykład:
jest napisane w opisie broni - naboje 5.56x45 i 5.45x39, skończyły mi się 5.56, więc chcialem przełączyć (domyślnym klawiszem Y) na 5.45...a tu nic się nie dzieje i dalej 0/0 amunicji



Małe pytanko: jak zmieniam localization.ltx na pol, zamiast polskich znaków pojawiają mi się różne hieroglify, zwykle unikałem z tworzeniem tego pliku, gdyż bez niego polskie znaki pokazywane były w poprawny sposób, niestety w tym modzie zrezygnowanie z tego jest raczej nie możliwe...

Przecież jest już polska wersja moda POBIERZ
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez Stiven w 23 Sty 2008, 16:16

Co do pytań:
1. artefakt wsadzasz w pierwszy slot (tam gdzie pistolety) i aby użyć naciskasz i przytrzymujesz LPM, a potem zwiewasz ;)
2. podam ci na moim przykładzie: pierwszy moonlight rzuciłem przy wejściu do Sidorowicza, drugi na lokacji bar (wybierz miejsce gdzie nie będzie ci przeszkadzał), artefakt wystarczy wyrzucić i poczekać aż wytworzy portal
3. w tym ci nie pomogę, nie pojawił mi się taki problem

Co do wersji polskiej mam małe opory żeby to jeszcze raz ściągać, mam diablo wolny net więc trochę to zajmuje, ale jak znajdzie się czas...


EDIT: Małe pytanko dlaczego wersja PL ma mniejszą objętość od ANG (o ok 20mb)?
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Postprzez Fred w 23 Sty 2008, 17:21

Stiven napisał(a):EDIT: Małe pytanko dlaczego wersja PL ma mniejszą objętość od ANG (o ok 20mb)?


Nie mam polskiej wersji pobranej ale podejrzewam że dla tego iż z polskiej wersji zostały wyrzucone screeny i wszystkie inne języki (ANG, GER, ITA, itd.).
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Stiven w 23 Sty 2008, 17:34

Rzeczywiście masz rację nie wziąłem tego pod uwagę ;)

Co do samego moda mam parę problemów, mianowicie:
1. Przy próbie rozmowy z dowódcą Powinności witam pulpit z bug trapem (za każdym razem)
2. Przy zakupie tych nano modyfikacji, nie pojawiają się w ekwipunku, chyba że kupię dwa, wtedy pojawia się tylko ten pierwszy.
3. I parę wywałek do systemu w mniej/bardziej nieokreślonych momentach (problemy z Jantarem)

Chciałbym wiedzieć czy takie problemy pojawiają się w wersji PL?

Gra oryginał, wersja 1.004PL + mod ABC Inferno ANG
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Postprzez rzambol w 23 Sty 2008, 19:49

Niestety mod nie jest, aż tak stabilny. Sam czasem nie mogę wczytać zapisów (polecam wykonać kilka save'ów w ciągu 2-3 minut). Ekipa ABC pracuje nad wersją 1.2 gdzie wiele bugów oraz bug trapów ma zostać naprawionych. Niestety Ja nie za bardzo znam się na skryptach, więc wiele nie poradzę. Mogę tylko co nie co podpowiedzieć.
Co do samego spolszczenia, nie widziałem sensu dodawać pierdół pokroju screenów, czy innych języków skoro sam Polski wystarcza.

Dla tych o słabszych łączach mam niespodziankę, jeśli ktoś ma Inferno w wersji eng to ściągajcie ten plik.

Pobierz mnie!

Zamieściłem tutaj tylko same teksty i kilka screenów dla "fanatyków" Stalkera ;)

Pozdrówka.
Awatar użytkownika
rzambol
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 29 Lip 2007, 18:17
Ostatnio był: 10 Lis 2018, 08:26
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez CLEAR SKYline w 23 Sty 2008, 23:04

rzambol napisał(a):Dla tych o słabszych łączach mam niespodziankę, jeśli ktoś ma Inferno w wersji eng to ściągajcie ten plik.

Pobierz mnie!

Zamieściłem tutaj tylko same teksty i kilka screenów dla "fanatyków" Stalkera ;)

Pozdrówka.


To super. Ale, czy mógłby ktoś to upnąć na filefront, czy coś takiego?
Please.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Postprzez Fred w 23 Sty 2008, 23:48

CLEAR SKYline napisał(a):To super. Ale, czy mógłby ktoś to upnąć na filefront, czy coś takiego?
Please.


Na filefront?! Przecież z rapidshare idzie najszybciej. Zawsze max transfer.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez MeZZerschmitt w 24 Sty 2008, 11:56

Faktycznie mod nie jest taki stabilny jak mi się wydawało, mam crasha na 2 poziomie w x18:

[error]Expression : fatal error
[error]Function : IRender_Visual::Load
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\FBasicVisual.cpp
[error]Line : 58
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Invalid visual

może ktoś wie co to?


edit: mniej więcej wiem o co chodzi. Ponieważ gram na maksymalnych detalach oraz rozdzielczości 1280x1024, postanowiłem dać detale na minimum (przypomniałem sobie jak kiedyś grałem w Stalkera na minimalu:)) i teraz jest ok.
Ale bez jaj przecież nie będę grał na minimum, no najwyżej na tym x18 trudno
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez Stiven w 24 Sty 2008, 16:00

rzambol napisał(a):Dla tych o słabszych łączach mam niespodziankę, jeśli ktoś ma Inferno w wersji eng to ściągajcie ten plik.

Pobierz mnie!

Zamieściłem tutaj tylko same teksty i kilka screenów dla "fanatyków" Stalkera ;)


Wielkie thx za linka nie będę musiał ściągać tego znowu 1.5h :P

Co do tego update'a o którym wspomniałeś... Mam pewien problem z blow outami a mianowicie z ich brakiem po pierwszym, następuje tylko raz i później się już nie powtarza.
Czy może trzeba dłużej poczekać (duuuuużo dłużej)?

Co do crashy to mi właśnie poszły oba sejwy (auto i quick), oba były zrobione na Jantarze. Po porostu nie szło ich załadować na synchro wywalało na pulpit.
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 8 gości