[Oblivion Lost Remake]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez Decimus76 w 21 Cze 2015, 20:22

@PMG moim zdaniem ta gra jest mocno zabugowana względem crashów, ja nadal nie mogę przejść gry przez lokację Yantar, bo ciągle mam crashe. Smok61 mi już pomagał (dzięki btw), ale nic z tego, po prostu czekam na wersję 3.0. Jak chcesz to szukaj rozwiązania, ale dla mnie już chyba nie ma ratunku :D
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Reklamy Google

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez PMG w 22 Cze 2015, 12:42

@poldzer - udało mi się ominąć ten problem. Dosłownie. Okazało się, że gra crashuje tylko w określonym momencie w określonym miejscu, a konkretnie w podziemiach fabryki. Spróbowałem więc... pójść inną drogą. I udało się, nie było żadnego wylotu i etap w Rostoku ukończyłem bez większych problemów. Ogólnie gram na statyku, więc opcji oświetlenia nie mam zbyt wiele, ale sądzę, że teraz i tak mi nie będą potrzebne. Tak, czy siak, dzięki za pomoc.

@Decimus76 - moja gra jest wyjątkowo stabilna, od początku prawie w ogóle nie wywalała, nawet na Jantarze, przez który przebrnąłem bez żadnego problemu. Widocznie miałem szczęście, aż do tego momentu. Obecnie męczę się z innym rodzajem zagadki - otóż zgubiłem fabularny item, który pewnego dnia sobie wywaliłem (zbyt dużo ważył), a teraz za cholerę nie mogę go znaleźć... :E
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez Ranger801 w 22 Cze 2015, 15:48

Obecnie męczę się z innym rodzajem zagadki - otóż zgubiłem fabularny item, który pewnego dnia sobie wywaliłem (zbyt dużo ważył), a teraz za cholerę nie mogę go znaleźć... :E

Mam trzy opcje dlaczego nie możesz go znaleźć:
1. "Utopił" się w teksturach
2. Podniósł go jakiś NPC (nie grałem w tego moda więc nie wiem czy to robią)
3. Źle szukasz ;)
Zawsze możesz po prostu przypisać go jakiemuś handlarzowi.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez Pangia w 22 Cze 2015, 18:30

Albo po prostu zniknął, jak większość wyrzucanych przez gracza itemów.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez tom3kb w 23 Cze 2015, 06:27

Wyrzucanie questowych przedmiotów najlepszym sposobem na rozpoczynanie moda od nowa ;)
Chyba, że to gravigun bo te możemy tu zdobyć dwa.

Co do stabilności, ja grałem na update 3 ze spolszczeniem i było bardzo stabilnie.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez Ranger801 w 23 Cze 2015, 16:26

tom3kb napisał(a):Wyrzucanie questowych przedmiotów najlepszym sposobem na rozpoczynanie moda od nowa ;)

Eee tam, przypiszesz handlarzowi i po sprawie. Można zdaje się zmienić wymagania zaliczenia zadania ale to bodajże można wykonać tylko jeżeli nie mamy jeszcze aktywnego questa tzn. nie mamy go w PDA.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez PMG w 23 Cze 2015, 16:47

Kiedy wywalałem skrzynkę z lekami dla Doktora, bo o ten przedmiot mi chodzi, nie pomyślałem, że może zniknąć... W bunkrze Żaby w Kordonie do teraz leży mój zniszczony kombinezon stalkera, który wywaliłem na początku gry i chyba nawet nie ma w planach znikać ;) . Cóż, znam przynajmniej nazwę kodową tej felernej skrzynki, dodam sobie ją do handlarza i spróbuję wykonać to zadanie. Dziękuję za sugestie, panowie.

Jeśli chodzi o stabilność - gram z fiksem 3 i 4 i nie uświadczyłem żadnych wylotów pomijając okazjonalne crashe podczas przechodzenia między lokacjami i ten jeden w nieszczęsnym Rostoku. Poza tym OLR jest u mnie naprawdę bardzo stabilny jak na moda o takim rozmiarze (który dodatkowo ingeruje w silnik).
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez Decimus76 w 23 Cze 2015, 19:07

Ludzie, źle napisałem. Chodziło mi o to, że gra jest u mnie zabugowana względem crashów na mapie Yantar, ponieważ nie mogę przejść dalej gry. Ogółem gra chodzi rewelacyjnie, bo przechodząc grę 3 razy do mapy Yantar nie miałem ani jednego crasha, jedyne co jest niestabilne to optymalizacja, na dynamicznym oświetleniu lub pełnym oświetleniu dynamicznym i 1920x1080 i wszystkim na "ultra" gra ma 30-35 fps, choć gra jest brzydka, a kompa mam w miarę dobrego, na dole w opisie jest specyfikacja mojego kompa.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez KaczoReXxPL w 13 Lip 2015, 14:26

Witam, czy ma może ktoś jeszcze na dysku fiksy 3 i 4? Te w głównym poście nie działają. Z góry dziękuję.
ef iks dodać ku*wa delta iks minus ku*wa ef iks polskie śmiecie je*ane razy delta iks sku*wysyny
Awatar użytkownika
KaczoReXxPL
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 28 Mar 2014, 17:52
Ostatnio był: 04 Cze 2017, 15:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -3

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez smok61 w 13 Lip 2015, 17:14

Fixy 3 i 4 są nieaktualne. Jest już fix 13 - https://yadi.sk/d/Wg71Aycfh7rJF
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem

Za ten post smok61 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KaczoReXxPL.
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez segal226 w 23 Lip 2015, 07:18

Witam.
Ostatnio zacząłem grać w tego moda i mam kilka pytań do tych co moda przeszli.
1.Czy w tym modzie są jakieś schowki?? Zabiłem (znalazłem trupy) już kilkudziesięciu ludzi i nic zero schowków. Znajduję jakieś plecaki w różnych miejscach ale nie ma nawet opcji by do nich zajrzeć . Mam pecha czy schowków nie ma ??
2.Czy da się jakoś zrobić żeby przy mini mapie pojawiała się liczba NPC wykrytych przez mapę ??
3.Mustanty i części ich ciała są celowo usunięte i czy da się je przywrócić ?
4.Auta ,jak na razie na każde jakie trafiłem jest zamknięte ,jak je uruchomić??
5.Czy da się naprawiać kombinezony??

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź i sorki za trochę lamerskie pytania :P
segal226
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 28 Lis 2013, 15:35
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 21:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fort-12Mk2
Kozaki: 0

Re: [Oblivion Lost Remake]

Postprzez tt44 w 27 Lip 2015, 22:38

segal226 napisał(a):Witam.
Ostatnio zacząłem grać w tego moda i mam kilka pytań do tych co moda przeszli.
1.Czy w tym modzie są jakieś schowki?? Zabiłem (znalazłem trupy) już kilkudziesięciu ludzi i nic zero schowków. Znajduję jakieś plecaki w różnych miejscach ale nie ma nawet opcji by do nich zajrzeć . Mam pecha czy schowków nie ma ??
2.Czy da się jakoś zrobić żeby przy mini mapie pojawiała się liczba NPC wykrytych przez mapę ??
3.Mustanty i części ich ciała są celowo usunięte i czy da się je przywrócić ?
4.Auta ,jak na razie na każde jakie trafiłem jest zamknięte ,jak je uruchomić??
5.Czy da się naprawiać kombinezony??

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź i sorki za trochę lamerskie pytania :P


1. Nie ma. Są jedynie schowki na swoje rzeczy.
2. Nie.
3. Tak.
4. Można kupić kluczyki u Barmana/dostać w nagrodę za misję.
5. Tak można naprawiać np. u Barmana.
tt44
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 12 Lut 2013, 19:02
Ostatnio był: 24 Cze 2017, 19:07
Kozaki: 60

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość