[Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Kao w 19 Paź 2008, 13:56

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CStringTable::Load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line : 53
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : string table xml file not found ui_st_pda.xml, for language rus


I co to oznacza?
Kao
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 25 Lut 2008, 09:37
Ostatnio był: 07 Mar 2011, 14:38
Miejscowość: z za komputera
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Brian w 19 Paź 2008, 15:10

To oznacza, że albo żeś coś zje*ał albo to wina naszego kolegi caleb'a :P . JA jeszcze nie próbowałem, bo dużo roboty mam, ale zaraz załączę i ci powiem czy jesteś odosobniony w tej kwestii czy nie Kao.
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez caleb59 w 19 Paź 2008, 15:53

O nie facet - zadna moja wina!Spolszczylem tylko i wylacznie pliki jakie byly domyslnie w modzie nic nie przeinaczalem w configach ani tez nie dodawalem zbednych plikow!
string table xml file not found ui_st_pda.xml, for language rus

Wedlug mnie oznacza ze brakuje pliku ui_st_pda.xml lub jest z nim jakis problem innej natury...
W/w pliku nie ma w tym modzie i nie bylo - kolega @Kao cos spartolil sam przez siebie - za duzo kombinowal widac...
Powtarzam - spolszczylem tylko i uploadowalem pliki odpowiedzialne za teksty w grze - do pda nie wsadzalem paluchow i takiego pliku w modzie AEM 0.32 wogole nie ma!
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Brian w 19 Paź 2008, 16:16

LOL. Wg. mnie to twoja wina. Zobacz. On nie znalazł PDA dla ruskiego języka. A ten mod pierwotnie był ruski. Ty spolszczałeś. Ale skoro mówisz, że takiego pliku nie było w ogóle. Może gdzieś nazwa się przewinęła czy coś. Ja już nic nie wiem. Boje się załączać tego moda w każdym razie :P
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez caleb59 w 19 Paź 2008, 17:00

Sluchaj @Brian sprawa wyglada tak...ten mod jest Made in Russia - TYLKO pod ruska wersje gry...kazdy kto probuje go odpalac u siebie na wersji PL gry ma bugtrapy o roznych tresciach lub gole wykopy do pulpitu...
Spolszczylem tylko 3 pliki odpowiedzialne za tekst w grze - tylko 3 pliki jakie byly razem z modem - nie ma w nim zadnego pliku odnosnie dotyczacego PDA, a ze gra sie krzaczy to sie nie dziwie - widac potrzeba ruskiej wersji gry zeby spokojnie zagrac w tego mini moda i poki nikt nie zrobi porzadnej kompilacji to takie problemy beda nagminne - zreszta na pierwszej stronie tematu jest tez spolszczenie lecz niekompletne innego autora - to co - on tez cos przeoczyc mial?Na jego spolszczeniu tez sa bugtrapy ale o innej tresci wiec prosze Cie nie wysuwaj pochopnych wnioskow wzgledem mnie - powtarzam - nie manipulowalem w plikach moda tylko istniejace 3 odpowiedzialne za tekst przelozylem na jezyk PL a czy to bedzie dzialac to juz inna sprawa i na bank nie wynikajaca ze spolszczenia bo nawet jak probujesz odpalac gola wersje po rusku bez spolszczenia to tez wywala z gry nie mowiac o tych kombinacjach jakie porobil @Siro wydajac angielska wersje tego moda (1.1)...
Zreszta co ja bede sie produkowal - nie pasuje nie sciagaj mojego spolszczenia...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Kao w 19 Paź 2008, 20:43

Tylko to nie z oblivion lostem....
Ja instalowałem tego moda na "czysto".
No trudno może coś pokombinuje teraz ^^
Kao
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 25 Lut 2008, 09:37
Ostatnio był: 07 Mar 2011, 14:38
Miejscowość: z za komputera
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez DarkBasic9 w 03 Lis 2008, 11:48

Potrzebuję wersję na 1.0003. Nie ma takiej na internecie?
The OKVIK & PUKAS.
Best.
Awatar użytkownika
DarkBasic9
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2008, 16:15
Ostatnio był: 29 Maj 2010, 18:04
Miejscowość: Sosnowiec & Zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Balance IL 86
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Brian w 15 Lis 2008, 02:54

Błagam skompiluj ktoś tego moda pod OL 2.1, 2.1.1 i 2.2 !!!! Tyle modderów a się obijają...
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Silent Assassin w 17 Lis 2008, 17:03

Nie. To Wy się obijacie, zamiast coś robić. Potem zastawiacie się, że nie wiecie gdzie czego szukać. A próbowaliście w ogóle? A jak ja tego się nauczyłem? Samemu - właśnie. Kiedyś chętnie bym Wam pomógł, ale teraz nie ma o tym mowy. Co prawda istnieje odpowiedni temat, ale ja się do tego nie mieszam... Modowanie gry S.T.A.L.K.E.R. jest jednym z prostszych sztuk moddingu. To tyle :D
Silent Assassin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 21:40
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez quist69 w 11 Kwi 2009, 17:01

A dało by się to połączyć z ABC Inferno 1.1 PL???
Jak tak to proszę

Zmien wysokosc sygnatury - regulamin pkt.8 - caleb59
Awatar użytkownika
quist69
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 26 Mar 2008, 17:48
Ostatnio był: 21 Lut 2011, 13:41
Miejscowość: Baza Monolitu
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez lektors w 22 Cze 2009, 18:53

Mam problem. Otóż ściągnąłem sobie tego moda ale w wersji 0.31 ENG. I tu zaczynają się kłopoty. Wrzuciłem spolszczenie do Arena Extension 0.32 ( treść w tłumaczeniu - identyczna, wszelkie liczby - indetycznie ) ALE były polskie znaki dydaktyczne. Więc postanowiłem podmienić pliki .xml w text. I tu się sprawa rypła. Gdy odpalam to kilka sekund widzę czarny ekran i wywala do Windowsa. Wcześniej ten mod chodził bez pliku localization.ltx ale gdy tylko podmieniłem pliki text to mnie wywala do "okienek". Co zrobiłem nie tak? Jakby co tu jest treść loga:

FATAL ERROR

[error]Expression : false
[error]Function : CXml::Init
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp
[error]Line : 87
[error]Description : XML file:text\pol\string_table_includes.xml value: errDescr:Error reading Attributes.

Prawdopodobnie odnosniki w pliku "string_table_includes.xml" odnosza sie do nieistniejacego folderu "gamedata/config/text/rus (lub "eng")" a Ty zapewne masz tam tylko "pol" z tego co zrozumialem - jesli tak to zrob by w "gamedata/config/text" byly dwa katalogi - rus (lub "eng" - w zaleznosci co pisze w "string_table_includes.xml") oraz "pol" i do obu wklej ta sama zawartosc lub zedytuj "string_table_includes.xml" i zmien wpisy "rus" (lub "eng") na swoja nazwe katalogu z "gamedata/config/text" (domyslam sie ze masz "pol" i na taka zmien)... - caleb59
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: [Arena Extension Mod 0.32 Rus]

Postprzez Freeman w 17 Mar 2010, 20:26

Odkopuję temat ale mam ku temu powody, mianowicie ostatnio chciałem połączyć AEM z pewnym modem i po wgraniu spolszczenia miałem buga o treści jak kolega wyżej. Caleb myli się w tym przypadku podając błędny sposób na obejście buga, gdyż stanowi go samo spolszczenie - trzeba poprawić wpisy w pliku stable_statistic_caption.xml - błędy można znaleźć w opisie:

Kod: Zaznacz wszystko
   </string>
   <string id="dolg_master">
      <textPowinność, mistrz</text>
   </string>
   <string id="dolg_veteran">
      <textPowinność, weteran</text>
   </string>


oraz

Kod: Zaznacz wszystko
   </string>
   <string id="freedom_master">
      <textWolność, mistrz</text>
   </string>


Trzeba zrobić wpisy - jak w przykładzie. <textPowinność, weteran</text> zmienić dodając > po text. - powinno być <text>Powinność, weteran</text>
Ten plik trzeba poprawić w 3 miejscach.

Uwagi: dotyczy buga powodowanego przez spolszczenie zamieszczone przez CLEAR SKYline na 1 stronie tematu i loga o treści:
:

FATAL ERROR

[error]Expression : false
[error]Function : CXml::Init
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp
[error]Line : 87
[error]Description : XML file:text\pol\string_table_includes.xml value: errDescr:Error reading Attributes.

PS. You're welcome...
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości