[STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaja Soljanka" - BETA

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez Zari w 17 Sty 2010, 10:09

No i dupa! Nie działa! Kurde, nie po to ściągałem pół dnia żeby teraz starać się go uruchomić przez kolejny tydzień. Musi być na to jakiś sposób.
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 596
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 09 Lis 2023, 22:15
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 60

Reklamy Google

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez trurl3 w 17 Sty 2010, 12:10

Edycja// Wyszło nowe uaktualnienie ( 26.01.10) i najlepiej pobrać całość solanki w nowej wersji jednym plikiem stąd:

http://www.filehoster.ru/files/el6663

albo przez torrent

http://www.filehoster.ru/torrent/el6663 ... xe.torrent



I JESZCZE JEDNA CIEKAWOSTKA
Podaję adres Przewodnika Po Narodnoj Soljance ze strony twórców moda AMK . Dla ułatwienia zapoznawania się z treścią, adres jest od razu przetworzony przez translator Google. Przewodnik ten jest absoluitna biblią każego gracza.
http://translate.google.pl/translate?hl ... ient=opera
Ostatnio edytowany przez trurl3, 13 Lut 2010, 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Projekt "Zew Prypeci PL" pomyślnie zakończony
Projekt "Narodnaya Soljanka " w toku - wydana wersja z 20.01.11. z kompletnym 'polskim akcentem' i dodanym kwestem
Projekt "Zew Monolitu PL" pomyślnie zakończony
Projekt polonizacji "NLC6-Początek" w toku
Informacje na temat polonizacji Soljanki, Download, Poradniki, Zgłaszanie błędów w Polonizacji - zapraszamy do odwiedzin.
Tu mozna podziekować Arharze, twórcy Soljanki
Awatar użytkownika
trurl3
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 19:56
Ostatnio był: 28 Lis 2013, 17:02
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez yozue w 22 Sty 2010, 03:13

Wyszedł nowy patch, 22.01 dla wersji 13.12 lub 20.12.

http://openfile.ru/506384/ 148 MB
Ważne: Należy rozpocząć NOWĄ GRĘ!

Przygotowałem też kompilację od wersji 14.06 do 22.01, zgrane razem i spakowane.
http://depositfiles.com/files/j2lx1pqti 1.61 GB
Ważne: Należy rozpocząć NOWĄ GRĘ!

http://www.megaupload.com/?d=US9FXHMY part 1 999 MB
http://www.megaupload.com/?d=XWH9QF97 part 2 659 MB

Mikro patch dla 22.01
http://webfile.ru/4248434 18 kB
Nie wymaga nowej gry!
Awatar użytkownika
yozue
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 10 Lis 2008, 11:31
Ostatnio był: 13 Sie 2023, 17:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 34

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez Luca w 24 Sty 2010, 11:13

Pasek stanu tłumaczenia moda na nasz ojczysty język idzie do przodu, trurl3 mocno popracował i na dzień dzisiejszy całość wynosi 32%. Wspomóżmy do choć duchowo a może już wkrótce ten mod zagości na większości komputerów uczestników tego forum.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez molo9 w 26 Sty 2010, 19:24

Luca pisałeś na 14 stronie o błedzie :
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CScriptEngine::lua_error
[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line : 73
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : LUA error: ...r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\sak.script:1330: attempt to index local 'self' (a nil value)
mam identyczną sytuację, wywala mnie w Barze jak włoże kombinezon do naprawy ,przejżałem pawie
całą ich stronę z błędami i nic na ten temat nieznalazłem :( ,jest natomiast wzmnianka o patchu do
napraw ( Patch REY-a na remonty ) tylko teraz niewiem czy można go położyć na najnowszą wersję ,
ściągłem tą co podał yozue 22.01 i mikropatch , i czy nietrzeba czasami nowej gry zaczynać ( o ile w ogóle to jest rozwiązanie dla tego błedu ).Jak byś mógł to daj znać czy rozwiązałeś ten problem u siebie .
p.s. doszłem do baru i ani razu błedu niemiałem ,mod wydaje się stabilny ,tylko ten język to nezła zagwozdka co ?
molo9
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:30
Ostatnio był: 12 Mar 2011, 20:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez Luca w 26 Sty 2010, 20:07

molo9, powtórzyłeś mój błąd, wywala Cię do pulpitu bo nieprawidłowo postępujesz z "jaścikiem". Powinieneś mieć w "jaściku" dwa rodzaje zestawów remontowych, jeden dla "broni" - czyli kombinezony i drugi dla "aruży" czyli dla pukawek. Jeżeli masz dla "broni" to zakładasz kombinezon na bary, wykładasz "jaścik" na podłogę, aktywujesz go (ja mam ustawione na Enter) i jak już otworzy ci się menu "jaścika" klikasz na ikonkę odpowiedniego zastawu remontowego (w tym przypadku dla "broni") i w zależności od stopnie uszkodzenia kombinezonu naprawiasz cały (jeżeli uszkodzenia są małe) lu klikasz kilka razy do skutku (jeżeli masz odpowiednią ilość zestawów remontowych). Ikonka zestawu remontowego ma w górnym rogu (chyba prawym) cyfrę, każde kliknięcie to zużycie jednego zestawu, zestawy wykupujesz za artefakty u handlarzy. Jeżeli włożysz do "jaścika" kombinezon lub pukawkę i klikniesz opcję - "wzjat wsje" przywitasz się z pulpitem. Dochodziłem do tego przez kilka dni, bo wiara na tym forum jest tak skłonna do pomocy jak politycy do mówienia prawdy, pokolenia takie ...
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez molo9 w 26 Sty 2010, 21:19

No kurde wielkie Dzięki Luca :D :D , ja właśnie włożyłem ( myślałem że własnie tak trzeba ) do tego
ustrojstwa kombinezon i fiut pulpit , mówisz dwa rodzaje , tzn. że muszą być tam dwie ikony tej wrony
jedna będzie do broni a druga do kombinezonów ( ja mam jedną wrone z liczbą 3 ) ,a niema jakiegoś
uwarunkowania w używaniu tej walizki ,chodzi mi o miejsce użycia , np. w jakims pomeszczeniu czy też
można wszędzie ,tak a propo to te cholerstwo zerzarło mi tą fajna giwere Streloka włożyłem żeby naprawić i sie straciła ( niewiedziałem wtedy że muszę coś wykupywać ) . Fajnie że dałeś znać bo narazie
cięszko z kasą a kombinezony szybko padaja , swoja drogą to ceny moim zdanie totalnie skopane ,
np. pojemnik na 8 sztuk artów u sidora w h.... tysięcy kosztuje ( chyba 6000 ) jak pamietam
a on o demnie skupuje za 160 rubelków , przecierz to jaja czyste ,takiej przebitki to na szaber placu nawet
niema ,troche przesadzili ale z tego co widze to karzdy mod ma tą przypadłość

narazie , i jeszcze raz dzieki za pomoc ,aha powiedz gdzie ustawia sie aktywację ( jaścika ) bo niemogę znależć
molo9
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:30
Ostatnio był: 12 Mar 2011, 20:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez Luca w 27 Sty 2010, 09:58

Sidor daje pojemnik na 8 artefaktów za przyniesienie Gwiazdy Porannej. Co do "jaścika" robisz tak: (zakładam że masz odpowiedni zestaw remontowy
-Najeżdżasz kursorem i klikasz odpowiednią opcję (bodajże "wyłożyt", jeżeli nie to próbujesz następną ale teraz nie pamiętam a nie mogę wejść do gry, są dwie albo nawet jedna, to najłatwiejsza część)
-Jak już jest na ziemi, podłodze (nie ma znaczenia, u mnie "wisi" kilkadziesiąt cm. nad podłożem) aktywujesz-otwierasz klawiszem (użyj, nie wiem na jaki ustawiłeś, najczęściej ustawia się ENTER)
-Kombinezon lum broń (pamiętaj że wymagają osobnych zestawów) zakładasz w slot
-Klikasz na odpowiedni zestaw remontowy i jak pisałem w zależności od stopnia uszkodzenia będzie to jedno lub kilka kliknięć (jeżeli masz odpowiednią ilość zestawów)
To byłoby wszystko, osobiście uważam że w Soljance nie opłaca się remontować kombinezonów bo szybkość z jaką je uszkadzasz doprowadzi Cię do szału i bankructwa, znajdź Grawikostjum - ma 260 kg. udźwigu i w nim biegaj. Na początku daje minusowe właściwości ale uszkadzając go dojdziesz do zera. Ważne są artefakty przy pasie one są bankowo pewne. Co do Grawikostjumu są 2 i będziesz miał z nimi quest, od Ciebie zależy co z nim zrobisz.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez molo9 w 27 Sty 2010, 15:03

-Jak już jest na ziemi, podłodze (nie ma znaczenia, u mnie "wisi" kilkadziesiąt cm. nad podłożem) aktywujesz-otwierasz klawiszem (użyj, nie wiem na jaki ustawiłeś, najczęściej ustawia się ENTER)

sęk w tym że niemam w opcjach tego ( użyj ) i niewiem gdzie i jak to ustawić ,
w inych modach była ta opcja i niebyło problemu , może przez konsole trzeba to zrobić ? ,jesli tak to
podaj co i jak wpisać
molo9
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:30
Ostatnio był: 12 Mar 2011, 20:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez yozue w 27 Sty 2010, 15:27

Nowy patch, 26.01 dla wersji 22.01 lub mikropatcha 22.01.

http://openfile.ru/509996/ 7.31 MB
Ważne: Nowa granie nie wymagana!!
Awatar użytkownika
yozue
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 10 Lis 2008, 11:31
Ostatnio był: 13 Sie 2023, 17:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 34

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez Luca w 30 Sty 2010, 09:08

Kolejna dobra wiadomość. tłumaczenie tekstu wynosi już 36%. Przypominam że moda tłumaczy tylko jedna osoba; trurl3, ogrom prac jest przytłaczający a do tego ciągle wychodzą nowe patche. Chłodźcie już dobrą wódkę dla niego.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [STALKER Народная солянка] czyli "Narodnaya Soljanka"

Postprzez atikabubu w 30 Sty 2010, 09:30

Człowieku...
Jeśli progress 4% w ciągu tygodnia to dla ciebie powód do picia to :facepalm:
Nie neguję faktu że PL jest potrzebne temu modowi jak rybie woda, i pracy człowieka o trudnym nicku ale...
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości