[L.U.R.K.]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez mCq w 16 Sty 2014, 21:28

Jeśli gra crashuje Ci się nawet bez zmienionej linijki $game_data$] to proponuję przeinstalować Stalkera. Jeśli instalowałeś wcześniej jakieś mody, które np. podmieniały któreś pliki z folderu bin to musisz teraz przywrócić grę do formy pierwotnej czyt. vanilli. Usuń grę, usuń wszystkie foldery z nią związane, przeczyść rejestr ccleanerem, zainstaluj grę, później odpowiedniego patcha i na końcu moda. Pokombinuj na pewno coś zadziała.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Reklamy Google

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez vandr w 16 Sty 2014, 22:01

Przed uruchomieniem gry z Lurkiem należy wykonać ten krok:

viewtopic.php?t=625#p98484
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez megashooter w 21 Sty 2014, 18:03

U mnie już tak ten plik tak wyglądał. A czy O.L 2.2 ingeruje w bin? Bo z niego korzystałem.
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Ranger801 w 22 Sty 2014, 16:36

Nie ingeruje.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez megashooter w 22 Sty 2014, 21:16

No cóż najwyraźniej albo coś źle zainstalowałem albo muszę reinstalować ShoC (co wydaje mi się mało prawdopodobne)
Tak btw czy to że folder gamedata w przypadku lurka jest z wielkiej litery ma znaczenie?
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez vandr w 22 Sty 2014, 21:19

nie
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Kuballa44 w 10 Lut 2014, 01:56

Jakis pomysl jak przywrocic HUD-a?
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez megashooter w 15 Lut 2014, 12:15

Problem musi tkwić w modzie, bo czystego ShoC i z Autumn Aurorą odpala bez żadnych problemów.
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Duardo w 10 Mar 2014, 22:59

Kilka dni temu pobrałem L.U.R.K.a - gra się całkiem fajnie, ale lekko mówiąc denerwuje mnie wszechobecna oczojebność.
Image

Co trzeba zrobić, żeby gra nie błyszczała się jak psu jajca?
Image
Awatar użytkownika
Duardo
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 03 Lut 2014, 03:04
Ostatnio był: 31 Mar 2014, 16:43
Miejscowość: Tak.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Farathriel w 11 Mar 2014, 01:02

Wejdź w konsolę i wpisz - r2_ls_bloom_fast - wyświetli ci się czy opcja jest odpalona na "on" czy na "off". Jeżeli będzie na "on", wpisz to samo tyle, że z "off" - czyli - "r2_ls_bloom_fast off". Z tego co pamiętam była też komenda r2_ls_bloom_threshold - lub temu podobna, zdaje się, że tam im mniejsza wartość, tym bardziej efekt bloom był mocniejszy. Musisz pokombinować z tymi komendami - tutaj masz komplet wszystkich poleceń -http://www.tweakguides.com/STALKER_7.html
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka

Za ten post Farathriel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Duardo.
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez vandr w 11 Mar 2014, 06:51

Wpisywanie ustawień w konsoli nic nie da, bo LURK ma podobny patent co AA2 - odczytywanie ustawień konsoli ze skryptu przy każdym wejściu do gry. Należy znaleźć odpowiedni skrypt i dopiero tam wprowadzić zmiany wartości. Z tego co pamiętam, w LURKU to był skrypt Gamedata/Scripts/Lurk_settings.script czy jakoś tak...

Z grafiką w Lurku jest właśnie taki problem, że ona jest po prostu niezbalansowana. To co w pewnych momentach wygląda znośnie, w innych sprawia, że wygląda okropnie. Tak jak na screenie powyżej. Możesz próbować balansować wartości, ale nie obiecuję, że będzie to wyglądało jako tako w innych porach dnia(oświetlenie od systemu pogodowego...). Z tego co widzę, bloom jest aktywny, tak więc możesz go wyłączyć i dodatkowo zmniejszyć wartość r2_ls_bloom_threshold(jeśli będzie zbyt ciemno, nie włączaj ponownie blooma tylko zwiększ threshold). Powinno jako tako wypośrodkować...Jeśli wciąż będzie zbyt ciemno, pooperuj wartościami typu r2_tonemap_middlegray, r2_tonemap_lowlum, r2_tonemap_amount.

Ewentualnie(choć zabrzmi to jako autoreklama) możesz wypróbować tę modyfikację. Też dodaje trochę nowych broni i wprowadza sporo usprawnień rozgrywki.

viewtopic.php?f=49&t=14123&start=612#p280969

Podałem linka do screenshotów, ale link do pobrania i opis znajduje się na pierwszej stronie.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Duardo.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [L.U.R.K.]

Postprzez Duardo w 11 Mar 2014, 16:27

Dzięki za pomoc, pokombinuję z tym skryptem i może gra będzie znośnie wyglądać. Oczywiście :wódka: dla panów :D

A propos :arrowu: - w AA2 grałem jakiś czas temu, L.U.R.K.a pobrałem głównie dla zabawy w Sama Fishera.
Image
Awatar użytkownika
Duardo
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 03 Lut 2014, 03:04
Ostatnio był: 31 Mar 2014, 16:43
Miejscowość: Tak.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości