Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Marcus_Polonus w 10 Wrz 2014, 15:15

Witam wszystkim!
Przeglądałem forum i nie znalazłem tego tematu. Z resztą jestem świeży na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Przejdę do rzeczy.
Otóż od Łukasza można wziąć zadanie na tą rzekomą wioskę w magazynach wojskowych, ale zabije kontrolela, trzy pijawki i cisza... nic się nie dzieje...zadanie dalej jest nie wykonane. Przypuszczam, że brakuje jednej pijawki. Dla pewności przeszukałem okolicę i dalej nic.
W dodatku zauważyłem, że razem z tym bugiem pojawia się inny. NPC'ty kiedy każą opuścić broń lub do mnie strzelają obracają się w lewo, a kule mnie trafiają. Akurat ten błąd nie sprawia problemów w grze po za tym, że wrogowie idiotycznie strzelają.

Próbowałem wczytywać, lecz to nic nie pomagało - tak jak gdyby cały zapis się spi*przył.

Dodam jeszcze, że gram na orginale wersji 1.0006, a jedyne modyfikacje to tekstury do AK-74 i SWD, a ten błąd pojawił się nie pierwszy raz.


Czy może ktoś już na coś takiego się natknął?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Reklamy Google

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Lego w 11 Wrz 2014, 12:18

Pierwszy błąd to błąd czystej gry a strzelanie z boku to błąd silnika.
Awatar użytkownika
Lego
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 27 Sie 2014, 13:37
Ostatnio był: 27 Cze 2017, 07:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 1

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Marcus_Polonus w 11 Wrz 2014, 23:03

Czyli nic nie da się z tym zrobić?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Wheeljack w 12 Wrz 2014, 12:06

Wczytaj jeszcze wcześniejszy save, najlepiej sprzed wejścia do lokacji, jeżeli nie pomoże to musisz poszerzyć obszar poszukiwań pijawki, sprawdź wszystkie zakamarki wioski i teren wokół niej. Na pewno się znajdzie. :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Marcus_Polonus w 12 Wrz 2014, 23:08

W takim razie jedyne rozwiązanie to "wczytaj".

No cóż...

To może jeszcze jedno pytanie na zakończenie - czy ten bug z brakującą pijawką może mieć związek z postępami w kampanii, czyli nie ukończyłem X16 i nie powinno się grać w magazynach wojskowych, bo za karę będzie bug?
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Holliday w 18 Gru 2014, 17:11

Podepnę się pod ten temat, bo problem mam identyczny. Zadanie od Łukasza "Wyczyść wioskę", ubijam kontrolera, trzy pijawki, a potem nic się niestety nie dzieje. Biegałem po wiosce i okolicach kilka dni, ale nie udało mi się odnaleźć brakujących potworów. Raz nawet zrezygnowałem z misji w trakcie, bo myślałem, że po jakimś czasie może uruchomi się jakiś respawn lokacji, który naprawi buga. Niestety - przy drugiej próbie podjęcia zadania sytuacja jest identyczna - 1 kontroler, 3 pijawki, misja ciągle niewykonana.

Przy wcześniejszym podejściu do misji zauważyłem pewną dziwną sytuację - jedna pijawka po strzale ze SPASa "teleportowała się" kilka metrów obok. Walka była w jednym z budynków w korytarzu, po strzale i "teleportacji" przeniosła się w róg budynku pod sufit. Nie, nie był to odrzut z broni :). Wyglądało to trochę jakby spawn postaci nie do końca się udał - jakieś 40% modelu przenikało przez ścianę, a w rezultacie cały potwór przebierał łapami w miejscu i próbował biec w moją stronę, jednak był w całości unieruchomiony.
Stąd moje pytanie - czy zdarzyła się Wam może taka sytuacja, kiedy potwór się zespawnował tam gdzie nie powinien? Np. gdzieś w ścianie, albo przypadkowo pod ziemią? Może to stanowi źródło problemu brakujących potworów w wiosce?

Używam wersji 1.0006. Modów używam raczej niegroźnych - naprawa broni, brak limitu czasowego na misje, Authenticity Sound Pack, InGameCC.
Awatar użytkownika
Holliday
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 14 Maj 2014, 11:34
Ostatnio był: 09 Lip 2015, 12:26
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Stalkep w 31 Mar 2015, 19:31

Marcus Zonę możesz zwiedzać nawet na pierwszej misji to nie przez to masz bugi.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Błąd z zadaniem od Wolności - oczyść wioskę

Postprzez Naznaczonykoksu w 06 Cze 2015, 09:33

Ja miałem podobny błąd 1 kontek,3 pijawy.Po 5 dniach(w grze)poszedłem w stronę baru.A tu co?pijawka poza terenem(za płotem).Nie mogłem jej zastrzelić.Potem wyszłem z lokacji i była w barze (koło przejścia na magazyny wojskowe).strzelałem w nią i nie mogłem jej zabić. Pobiegłem do powinności. Oni zabili pijawke.
S.T.A.L.K.E.R. to gra,gra co...




jest zaj****ta :P
Naznaczonykoksu
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Cze 2015, 19:30
Ostatnio był: 19 Cze 2015, 19:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości