Morderstwa w 100 Radach

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Morderstwa w 100 Radach

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 05 Lis 2016, 13:10

Witam. Mam małą rozkminkę dla forumowiczów. W czystym Cieniu Czarnobyla, który kilka razy przechodziłem(na różnych maszynach) zawsze zdarzał mi się dziwny przypadek. Po kilkunastu wizytach w Barze, umarł jeden z obozowiczów. Uznałem że to błąd, więc nic. Sytuacja ta powtarzała się kilka razy i zawsze obozowicze byli martwi przed moim przybyciem do Rostoku(natykałem się na trupy). Tylko raz udało mi się uratować rannego gościa(wszyscy go znają, stalker w biało szarej kurtce i maską p-gaz) i dać mu apteczkę. Mam pytanie: czy jest to błąd w Cieniu czy jakaś tajemnica fabularna ukryta przez GSC?(tajemniczy morderca usuwający stalkerów?)


PS. Cień ciągle mnie zaskakuje. Ostatnio trzech Specnazowców wbiło do bazy Powinności, a chwile później od strony Dziczy wartę powinnościowców zaatakowało 2 najemników. :E



PS.
:

Temat został wykopany z ogólnej dyskusji, więc chyba skończyła się era rozkmin Przemka Łowcy :(
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez Mito w 05 Lis 2016, 13:43

Masz na myśli tego durnia mającego tendencję do chodzenia wokół ognisk i wpadania prosto w nie? Pewnie ta sama historia, co z Wilkiem.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez trolololo w 05 Lis 2016, 14:15

Co do ataków, to normalne - NPC mają zapisane konkretne miejsca, gdzie siedzą, konkretne cele wędrówki (oddział Specnazu, który przychodzi do Agropromu po wykradnięciu dokumentów zaczyna na wysypisku, jak się sprężusz to zobaczysz), albo po prostu sobie chodzą od obozu do obozu, ewentualnie bez celu po całej mapie. Zdarza się, że wtedy przejdą z mapy na mapę.

Co do morderstw, to są trzy opcje:
Psy Wlazły do Baru
Był jakiś atak wojska (zdarzyło mi się raz, że przyszli)
Gościu wlazł do ogniska.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez Diegtiarov w 05 Lis 2016, 16:17

Ogniska...

Zbierają żniwa w Barze i Magazynach Wojskowych. :D



Co do gościa, to pamiętam, że przy zejściu schodami detektor potrafił wariować przy lewej (?) ścianie, bo gdzieś tam jest anomalia. Może jakimś cudem znalazł się w jej zasięgu przy wczytywaniu poziomu.
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez trolololo w 05 Lis 2016, 16:49

Swoją drogą, po co ta anomalia? Nawet wejść się w nią nie da.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez lehoslav w 05 Lis 2016, 20:45

Mi przy kilkunastym przejściu Cienia na teren Baru, od strony Wysypiska, wbił się oddział (trzech) najemników. Zabić ich nie można było (bo wtedy byłem traktowany w Barze jako morderca), mogłem tylko koło nich przebiec. Potem próbowałem zwabić ich w kierunku posterunku powinności, wywiązała się walka i z wielkim trudem i ofiarami mieszkańcy Baru poradzili sobie z intruzami.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez KOSHI w 05 Lis 2016, 20:49

Tadek vel vandryjski ich regularnie morduje za podpie*dalanie drewna na opał z folwarku. Radzę wgrać moda eliminującego Tadeusza z rozgrywki lub pozostać z własną inteligencją. :u3:
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kalashnikov, Pangia.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez lukebuka w 05 Lis 2016, 23:03

Czasem zdarza się błąd podczas wczytywania, który zabija jakegoś NPC'a na zasadzie kota Schrödingera(Żyje, nie żyje, system zero-jedynkowy) i jeśli gracz zapisze grę, to informacja ta zostaje już w zapisie gry. Coś podobnego do błędu wrogiego nastawienia NPC'ów w bazie Powinności.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez doomer77 w 05 Lis 2016, 23:40

Miałem podobny przypadek, za każdym razem z tym samym stalkerem - stojący naprzeciwko baru, od którego dostajemy zadanie z karabinem rodowym.
Raz czy dwa znalazłem go martwego, raz konającego. Po podaniu apteczki ozdrowiał. Zawsze było to po zakończeniu zadania z karabinem.
Poza tym paru stalkerów w stanie odmiennym znalazłem w bazie poza barem. Część z nich była w ognisku, więc albo inni go tam wrzucili, albo sami się wpakowali. Jak dla mnie to błąd w skryptach i kodzie gry.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Morderstwa w 100 Radach

Postprzez Kalashnikov w 13 Lis 2016, 16:35

Osobiście uważam, że jest to wywołane zdarzeniami w świecie OFFLINE, tak jak wspominali poprzednicy może to być włażenie stalkerów do ognisk (dość często się to zdarza), albo atakiem mutantów. Mi często się przytrafiało, że Mięsacz lub Nibypies respił się przy arenie i atakował randomowych obozowiczów. Wojsko? Od 2008 nie zdarzyło mi się , żeby jakimś cudem się tam przypałętali. Zazwyczaj jak już po misji w Agropromie miałem ich spotkać, to właśnie widziałem ich na Wysypisku lub w Mrocznej Dolinie.
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości