X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Puklus w 13 Wrz 2017, 23:01

Witam.

Niedawno zakupiłem sobie Serie Stalkera, od dawna chciałem zagrać ;) Grę kupiłem na GOGu jeżeli to istotne.

Jako że głownie gram w rpg to podobnie zacząłem grać i tutaj, szlajam sie po strefach robiąc questy i trzymając sie głównego wątku ... tak myślę.

I tak doszedłem do "baru" 100 radów bodajże sie zwie. Dałem barmanowi papiery ... ale stwierdził ze za malo i muszę wykraść kolejne. W barze był ziomek co zgubił broń rodową nie opodal, poszedłem ją odnaleźć, w miedzy czasie napotkałem ostrzeliwanego Krugłowa, co poprosił mnie o pomoc. Pomogłem mu sie wydostać i na koniec powiedział żebym wpadł na Jantar to mi dadzą skafander.

Za jakiś czas poszedłem nad jantar, doszedłem do krugłowa, to tego ich bunkru, zagadałem, on ucieszył sie że jestem i odesłał mnie do profesora saharova ( chyba tak sie nazywał? ). Ten z kolei dał mi misje do wyboru, wybrałem odzyskać kombinezon.

I tutaj zaczynają sie schody ... Bo żeby wejść do laboratorium ... muszę coś mieć, bo to promieniowanie psoniczne ...o ile do podziemi sie dostałem, tak w części z reaktorami to juz nie ugram 15 sec ...

Wyszperałem ze muszę najpierw z krugłowem iść badania robic ... tylko ze nie mam u niego żadnej takiej opcji dialogowej.

Ktoś coś wie ?
Puklus
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Wrz 2017, 22:45
Ostatnio był: 14 Wrz 2017, 20:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Monsta119 w 13 Wrz 2017, 23:27

Jest to część wątku głównego i żeby mieć to zadanie u Krugłowa musisz najpierw znaleźć resztę dokumentów dla barmana.
Monsta119
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 09 Lip 2017, 14:32
Ostatnio był: 31 Gru 2020, 01:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Puklus w 13 Wrz 2017, 23:33

Przyjąłem i dzięki za odpowiedź.

W tej chwili bez kodów na nieśmiertelność - których nie ma, nie idzie pograć. Tak że dzięki jeszcze raz i idę się szlajać w inne rejony.
Puklus
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Wrz 2017, 22:45
Ostatnio był: 14 Wrz 2017, 20:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez djcycu w 14 Wrz 2017, 02:50

Dałeś ciała po całości ale to nie twoja wina. Ta gra nie jest taka jak np Fallout lub inne pełnoprawne RPG. Zrobiłeś "cięcie" czyli pominąłeś trochę główny wątek i wpadłeś w problem... Kodów nie ma ale można zrobić sobie config postaci (instrukcja dostępna na forum) lecz nie wiem jak potem pobiegną skrypty. Innymi słowy lepiej jest grać całkowicie na legalu bo czitowanie (sic!) jest możliwe tylko dla doświadczonych graczy tak ze strony grywalnej jak i technicznej. Trzeba po prostu znać fabułę, mechanikę i przede wszystkim SYSTEM i zasadę działania tej gry (ci co czitowali w NS wiedzą o co chodzi).

Tak ogólnie to fajnie zagrałeś lecz niepotrzebnie poszedłeś nad Jantar. Po tym jak pomożesz się Krugłowowi wydostać z Dziczy powinieneś wrócić i przyjąć zadanie na dokumenty z X18 w Dolinie Mroku*. Dopiero po tym będziesz mógł zając się sprawami nad Jantarem czyli m.in pomiarami z Krugłowem. Co do kombinezonu to nie polecam... To zwyczajny worek a nie kombinezon. W sam raz opakowanie na zwłoki :) Lepiej jest wziąć zadanie na przyniesienie kombinezonu Ducha i otrzymać ten zielony naukowy kombinezon (bodaj SP99). Jest on podobny lub identyczny statystycznie do SEVy choć nie wygląda tak imponująco i "kozacko".

* nie zamykam tych informacji w spojler bo gra już ma tyle lat że wielu zna na pamięć fabułę. Poza tym ścieżkę którą ci naznaczyłem już masz zakolejkowaną. Po prostu po powrocie z Agropromu dostaniesz (lub już dostałeś) zadanie na dokumenty z X18.

PS:

Jeśli chcesz fajny kombinezon :)
:

Kiedy wykonasz zadania w X16 nad Jantarem to rozpoczniesz ucieczkę tunelami. Uważnie patrz pod nogi bo zaraz na początku napotkasz trupa. Zapisz przed przeszukaniem go! Teraz go przeszukaj. Jeśli pojawi się komunikat "Rzeczy Kła/Fangs Goodies" to możesz iść dalej. Jeśli nie to wczytaj save i obszukuj do skutku. Dostaniesz namiar na bardzo ciekawy kombinezon a jaki? Zapraszam na kolejny spojler!

:

Egzoszkielet Kła, ulepszony bo posiada noktowizor cyfrowy (ten niebieskawy) no i jest to egzoszkielet w którym możesz zwiedzić zonę (z Prypeci można wrócić nawet do Kordonu). Kolejną szansą na egzoszkielet tyle że gorszy bo z analogowym zielonkawym noktowizorem będzie odwiedzenie piwnic elektrowni. Niestety nie będziesz mógł już stamtąd wrócić do Prypeci tak więc gra jest warta świeczki choćby nawet z przyczyn kolekcjonerskich :) Skoro lubisz RPG więc lubisz też posiadać fajne rzeczy ;)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Puklus w 14 Wrz 2017, 14:22

Masz rację, masa godzin spędzonych w falloucie, skyrimie czy wiedźminie troszkę wypacza :D

Miałem brać zadanie x18 ... ale myślę sobie ... a pokręcę sie po okolicy, a może co fajnego znajdę. I tak sobie przypomniałem ... kurde, ale mieli mi dać kombinezon za free .... a no to idę go wziąć. A jak już byłem na miejscu, ten mi proponuje kilka zadań ... no to biorę, co może pójść nie tak :facepalm:

Heh no, to mam nauczkę i będę sie trzymał wątku głównego raczej.

EDiT

Odnośnie edytowanie plików....znalazłem który plik edytować by byś nieśmiertelny ... ale u mnie tego pliku nie ma ... być może dlatego ze gra jest z goga i inaczej wygląda po zainstalowaniu.
Puklus
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Wrz 2017, 22:45
Ostatnio był: 14 Wrz 2017, 20:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Marcus_Polonus w 14 Wrz 2017, 15:21

Odnośnie edytowanie plików....znalazłem który plik edytować by byś nieśmiertelny ... ale u mnie tego pliku nie ma ... być może dlatego ze gra jest z goga i inaczej wygląda po zainstalowaniu.


Nie, z Twoim Stalkiem jest wszystko w porządku. Pliki gry stają się dostępne i podatne na modyfikacje dopiero po rozpakowaniu gry odpowiednim programem.

Modyfikowanie broni jest jeszcze całkiem proste, ale przerabianie postaci już niekoniecznie.
Image
Marcus_Polonus
Tropiciel

Posty: 276
Dołączenie: 18 Maj 2013, 22:36
Ostatnio był: 25 Lip 2023, 22:10
Miejscowość: Fabryka nad Jantarem
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 36

Re: X16 Problem z Krugłowem - Saharovem

Postprzez Puklus w 14 Wrz 2017, 19:27

Tak ogólnie to fajnie zagrałeś lecz niepotrzebnie poszedłeś nad Jantar.

No nie wiem, mimo straconych kilku godzin w laboratorium, wiem ze u profesora jest shotgun ;)
Pliki gry stają się dostępne i podatne na modyfikacje dopiero po rozpakowaniu gry odpowiednim programem.

Ok dzięki za wyjaśnienie. Szukałem pliku ale widziałem tylko ok 6 archiwów dość sporych rozmiarów i drobne pliki.
Puklus
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Wrz 2017, 22:45
Ostatnio był: 14 Wrz 2017, 20:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości