Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez mozgwfiolce w 07 Lip 2014, 09:27

Mam moda "Full upgrades mod" i przy rozbijaniu bazy Powinności dostaję CTD.Wiem,co jest tego przyczyną -zmodyfikowany Walker P9m,którego dostajemy razem z masą innych nagród od Wolności.Chcę zmienić to tak,aby nie dostawać CTD - wiem,jak to zrobić,jednak nie wiem,w jakim pliku grzebać.
Ktoś pomoże?
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez Pangia w 07 Lip 2014, 10:51

Raczej to nie to, bo schemat ulepszeń jest taki sam, co w domyślnych configach, więc nie ma tu błędu, który gra mogłaby widzieć. Ale dla pewności otwórz config P99 (w_walther.ltx), zjedź na sam dół i jeśli jest jakaś dodatkowa sekcja ([wpn_walther_up2]) z linią installed_upgrades, to postaw przed tą linią średnik ;.

I daj loga na wszelki wypadek.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez mozgwfiolce w 07 Lip 2014, 10:57

Fakt,schemat ten sam.jednak przy dołączaniu do Wolności też mnie wywalało,przez ulepszonego Siga 550.Gdy zmieniłem w plikach dialogowych wariant z ulepszeniem na montowanie celownika na zwykły,nieulepszony,wszystko szło świetnie.Teraz chcę więc zmienić Walkera ulepszonego na zwykłego (wpn_walther_up2 na wpn_walther).
Jednak najpierw wypróbuję Twoją metodę,jak nie zadziała,to będę szukał dalej.
Dotąd próbowałem już usuwać ulepszenia,ale po prostu je kasując,zamiast wstawiać średnik.Też CTD.

EDIT:Spróbowałem.CTD przy wczytywaniu.
EDIT2:Jeśli mógłbyś,powiedz teraz gdzie znajdę te pliki.Spróbuję teraz zrobić po swojemu,jak nie zadziała,to poszukam innych rozwiązań... Lub obejdę to swoim sposobem (zostawienie ulepszonego ekwipunku na mapie wysypiska,usunięcie moda,wczytanie gry,kupienie nowego i ulepszenie w Agro,zdobycie bazy,sprzedanie ekwipunku ulepszonego,podróż do Doliny,odebranie rzeczy,sprzedanie Walthera,ponowna instalacja).Sposób sprawdzony,ale pochłania czas,środki,i sporo z nim problemów.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez Kosma w 07 Lip 2014, 11:42

Chwila, chwila... Przecież trzeba chyba zacząć grę od nowa, by mod działał należycie. A ty chcesz się bawić, że raz usuniesz, a raz zainstalujesz.
Image

Nic nie warte znajomości, po czasie tracą wartość
u mnie z ludźmi jak z rapem - nie ilość tylko jakość.


Image

Za ten post Kosma otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative mozgwfiolce.
Awatar użytkownika
Kosma
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 04 Cze 2014, 17:30
Ostatnio był: 20 Wrz 2014, 21:38
Miejscowość: Tak, chcę mieć w profilu
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 13

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez mozgwfiolce w 07 Lip 2014, 12:04

Nie każdy.Tak długo jak nie ma różnicy między podstawowym systemem zapisu a tym z moda,nic się nie dzieje.Poza tym,wcale nie chcę się tak "bawić".Po protu w innym wypadku oberwę CTD-niepójność niektórych plików broni z zapisami.Dlatego chcę dorwać pliki,w których jest zapisana nagroda za rozbicie wrogiej bazy,aby zmienić nagrodę i nie oberwać CTD.
Mam nadzieję,że moje kolejne posty będziesz czytał uważniej.
A tak ogólnie,to ja chcę tylko znać miejsce tych plików.Dwie odpowiedzi i wciąż nie wiem,gdzie one są.

Za ten post mozgwfiolce otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia,
Negative Kosma.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez Pangia w 07 Lip 2014, 13:52

K♥rwa mać, 2 godziny szukałem, ale znalazłem. Aż mi łeb spuchł.
gamedata/configs/misc/tm_sim.ltx, sekcja [sim_capture_enemy_base_freedom], przedostatnia w pliku.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mozgwfiolce.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez mozgwfiolce w 07 Lip 2014, 14:15

Dzięki,Stalkerze, :wódka: dla Ciebie!No i :+: ,może coś poradzi na głowę
przy okazji,problem rzeczywiście rozwiązała zmiana nagrody.Szczerze mówiąc,nie mam zielonego pojęcia,co mogło się nie zgadzać (jestem samoukiem,który modyfikować nauczył się metodą prób i błędów),ale wiem,jak to naprawić.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez Pangia w 07 Lip 2014, 14:48

To tak jak ja i szczerze mówiąc, też nie rozumiem, dlaczego miałoby nie działać. Ewentualnie można by wywalić wszystko z tej sekcji w configu, a zostawić tylko linię [wpn_walther_up2]:wpn_walther – wtedy w nagrodzie powinien być zwykły P99; jak ci się kiedyś tam zamarzy, to możesz i tego spróbować i sprawdzić, czy zadziała :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez mozgwfiolce w 07 Lip 2014, 19:44

Wybacz,że tak późno odpowiadam.Jak tylko naprawiłem problem,wróciłem do seansu.
Tego też próbowałem,i to już wcześniej.Jak już wspomniałem,mojego "modyfikowania" uczyłem się metodą prób i błędów,a ten wariant był jedynym,którego nie próbowałem-nie mogłem znaleźć pliku.
Jednak sądzę,iż może to być spowodowane toną mini-modów (w większości własnego autorstwa),które zainstalowałem,choć żaden z nich nie ingeruje w broń (no,może oprócz Gaussa) ani schematy ulepszeń.
Myślałem,czy by nie przepatrzeć loga,ale nic z niego nie rozumiem.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Gdzie znaleźć pliki nagród za zajęcie wrogiej bazy?

Postprzez Pangia w 07 Lip 2014, 22:24

I tak tylko końcówka loga jest potrzebna, ta od linii „FATAL ERROR”. Czasem jest błąd, który łatwo odczytać, czasem jest to coś nie do odgadnięcia po samym logu, czasem losowy błąd, a czasem log się kończy na linii „stack trace:” i twoim zadaniem jest zgadnięcie, co poszło nie tak ;) Ot, uroki silnika gry.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mozgwfiolce.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości