Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez mozgwfiolce w 23 Lis 2014, 09:00

Otóż używam ja znanego i (nie)lubianego moda "Full upgrades for weapons and armor". Nie licząc wielu problemów, które udało mi się już rozwiązać lub takich, które mnie nie obchodzą, na swojej drodze napotkałem głaz, którego jak dotąd ruszyć - olaboga! - nie mogę! Tym "głazem" okazuje się ulepszenie celownika G36 - nie robi ono kompletnie NIC. Nie ma znaczenia które zainstaluję, czy zaintaluję oba, albo w jakiej kolejności - przybliżenie pozostaje równe 0.
Po wielu próbach, które zakładały m.in. modyfikowanie parametrów obu ulepszeń na taki sam (x4), dodawanie tegoż do innego ulepszenia itd. okazało się, że problemu to nie likwiduje - NOSZ DO JASNEJ ANIELKI!
Teraz wpadłem na innowacyjny pomysł, oraz towarzyszący mu problem, tak samo innowacyjny.
Chcę sprawić, aby oba ulepszenia celowników (sect_g,sect_h się wzajemnie wykluczały, lecz nie były potrzebne do zainstalowania kolejnych ulepszeń w drzewku (fh,eg,bdfh,aceg). Sądzę, że to rozwiąże problem (a jak nie, to szkoda, ale wiedza zawsze się przyda). Tyle, że nie wiem, jak to zrobić. Wiem tylko w których plikach trzeba grzebać ("wpn_g36","w_g36_up"). Ale może i nawet w tym się mylę...

Pytanie: jak to zrobić, lub które parametry za to odpowiadają?

P.S.
Mam nadzieję, że podobała Wam się moja łzawa historyjka }:D
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez KSU w 23 Lis 2014, 13:47

Czekaj, bo dopiero wstałem. Mówisz, że ulepszenia celownika nic nie dają, tak? Zmieniałeś zoom w pliku wpn_g36 (Linijka scope_zoom_factor) ? Porównaj wartość w pliku broni i tym od ulepszania. Wartość w pliku broni musi być niższa niż w pliku od ulepszania.

Edit: Ewentualnie w pliku od ulepszania jest literówka, a to łatwo przeoczyć.
Siczka na prezydenta!!!!

Sprzedam pancernik Bismarck z kolekcji Hachette do złożenia numery 1-140.
Awatar użytkownika
KSU
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 16 Cze 2012, 19:02
Ostatnio był: 07 Paź 2020, 17:18
Miejscowość: Fajniejsza niż Sovieta
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 25

Re: Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez Pangia w 23 Lis 2014, 15:31

W Czystym Niebie i tak ulepszenia lunet resetują się do wartości z configu broni po przeładowaniu mapy. Ustaw sobie taką, jaką chcesz w configu G36 i zostaw ulepszenia.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mozgwfiolce.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez mozgwfiolce w 23 Lis 2014, 15:57

Wartość w pliku broni jest niższa niż w pliku ulepszeń.
Jeśli chodzi o literówki,to niejednokrotnie to sprawdzałem. W pliku wpn_g36 nie grzebałem praktycznie nic; szczególnie przy zoomie - nie mam zielonego pojęcia o wartości zoom'a (np. ile daje 33,3 - domyślny), więc go nie tykam.
Jest to jeden z elementarnych problemów tegoż moda; autor napisał nawet na stronie, że jest to coś, czego niestety naprawić nie może. Przynajmniej w "zwykłym" tego słowa znaczeniu, czyli pozostawiając pełną funkcjonalność moda... Ale jako, iż ja pełnej nie potrzebuję, to gotów jestem "poświęcić" jednolitość kolorytyczną drzewka na rzecz zooma.

Ale wracając do tematu - jeśli wiecie, jak zrobić to, o czym pisałem (sprawić, aby te ulepszenia się wzajemnie wykluczały, ale nie były potrzebne do kolejnych na drzewku, lub przynajmniej dać mi namiary na paragrafki za to odpowiadające), to powiedzcie. Nawet, jeśli to nic nie da, to i tak przyda mi się, bo przecież można zrobić z tą wiedzą wiele innych modyfikacji.

A tak swoją drogą, to jakiś bug "wrodzony" z tym resetowaniem się zoomu?
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez Pangia w 23 Lis 2014, 19:58

Tak, tego nie obejdziesz w Czystym Niebie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Modyfikacja drzewka ulepszeń G 36

Postprzez scigacz1975 w 23 Lis 2014, 21:25

Robiłem to (Full upgrades) dla tego moda - viewtopic.php?f=48&t=12557

tu masz pliki od g36 - http://mega.co.nz/#!pU8wjC4A!GgPMqpxxr0 ... EDThhTeqqA
możesz sobie porównać

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mozgwfiolce.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość