Wypakowywanie zawartości gry

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Raven422 w 01 Lis 2008, 14:02

zuber napisał(a):Wypróbowałem oba programy i polecam drugi. Pierwszy po wypakowaniu i odpaleniu gry powodował permanentny bugtrap po wejściu w zakładkę zapisów gry. Próbowałem na wszelkie sposoby, aż w końcu wziąłem się za drugi i wszystko śmiga teraz w porządku.

Wersja gry oczywiście spatchowana i polska.


Niestety po rozpakowaniu tym pierwszym unpackerem mam ten sam problem :( Drugi niby wszystko git ale nie wypakowuje wszystkiego tylko jakieś szczątkowe dane (przynajmniej u mnie)
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez telet w 20 Gru 2008, 17:26

hmm a ja tak się patrząc na obrazek tego 1 programiku wyczytałem z niego TO
Image
Szczególnie jego ostatnie cyferki. Może to powoduje błędy ???
Image
Image
Image
Image
Image
GG 12175705
telet
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 19 Gru 2008, 14:30
Ostatnio był: 14 Wrz 2009, 17:52
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Czaro w 20 Gru 2008, 17:29

Nie to nie chodzi o wersję gry. Jaki wogóle masz problem :?: Nie ma to jak brak informacji :mad:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez telet w 20 Gru 2008, 17:41

Tak mi tylko przyszło do głowy czy to nie chodzi o wersje gry. A do drugiego programu, żeby uniknąć niepotrzebnych pytań w Viście trzeba PPm-uruchom jako administrator (tak na wszelki wypadek[przynajmniej u mnie działa]).
EDIT: Pod słowem problem chodziło mi o pomoc poprzednim piszącym, tamten Problem to co innego (pozatym już rozwiązany [THX])
Ostatnio edytowany przez telet 20 Gru 2008, 19:31, edytowano w sumie 2 razy
Image
Image
Image
Image
Image
GG 12175705
telet
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 19 Gru 2008, 14:30
Ostatnio był: 14 Wrz 2009, 17:52
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Czaro w 20 Gru 2008, 17:46

To po co takie głupie posty + jeszcze ten temat :?: To naprawde szczyt :mad:. Skoro nie masz żadnego problemu po co robisz nowy temat i piszesz niepotrzebne posty :?:
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Zajac w 17 Kwi 2009, 11:44

Hmm... a czy to normalne że drugą metodą nie wypakowało mi tekstur?
Zajac
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 17 Kwi 2009, 11:26
Ostatnio był: 01 Maj 2009, 18:50
Kozaki: 0

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Rain w 17 Kwi 2009, 12:57

W linku 2 jest źle przetłumaczona instrukcja, dlatego nie działa jak trzeba.

1. Program wraz ze wszystkimi plikami wypakowujemy do katalogu z grą, tworząc w niej dodatkowy katalog "unpacker"
Przykład:
Kod: Zaznacz wszystko
C:\Program Files\Deep Silver\STALKER - Clear Sky\unpacker

2. Uruchamiamy plik "CS_full_unpack.bat"
3. Pojawi się czarne okienko w którym będzie przedstawiony postęp w wypakowywaniu plików -około 20 do 30minut.
4. Następnie pojawi się napis (w czarnym okienku) aby wcisnąć dowolny przycisk - będzie to oznaczało iż nastąpiło całkowite wypakowanie plików.

Info:
Do wypakowania potrzebne jest 6gb wolnego miejsca na twardzielu, ale nie oznacza to że po wypakowaniu zostanie zajęte 6gb. 6gb potrzebne jest na pliki tymczasowe do wypakowania, stan finalny to 3gb
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: [TUTORIAL] Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Czaha w 21 Lip 2009, 16:55

:arrow: :arrow: :+: W drugiej metodzie nie pojawia mi się folder! Cała operacja trwa ok 1sek. :+: :arrowl: :arrowl:

Edit1: Pierwszy sposób też nie działa!!!
Proszę o szybką odp.

Edit2: Już działa. Spatchowana z 1.5.00 przez 1.5.04 do 1.5.07 i jest git... :D
Sposób nie działa bez patchów.
dupa hujek dupa cipa
lol

Czaha
Wygnany z Zony

Posty: 28
Dołączenie: 19 Lip 2009, 21:09
Ostatnio był: 22 Sie 2010, 20:42
Miejscowość: Zona
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -8

Re: Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Samotnik94 w 27 Paź 2009, 19:14

Rozpakowuje mi sie, ale może ktoś wie jak zmniejszyć wagę artefaktów i przedmiotów ? :?:

Edit: Zgaduję, że będą tam jakieś pliki przedmiotów i tylko wagę zmienić, tak myśle, dlatego rozpakowuje.
I co zrobić z folderem jak już skończe? Zostawić go tam, żeby zajmował sobie 3gb, czy utworzyć folder gamedata w pliku z grą i wpakować tam tylko to co zmieniłem?

Zmodyfikowałem co chciałem, teraz mam to potraktować jak moda?
Zona broni swych tajemnic, przed tymi, którzy nie powinni ich poznać.
Więc nie zmieniaj poziomu trudności. ;)
Awatar użytkownika
Samotnik94
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 10 Paź 2009, 15:20
Ostatnio był: 14 Lis 2009, 00:52
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Czaro w 28 Paź 2009, 23:48

Samotnik94 napisał(a):może ktoś wie jak zmniejszyć wagę artefaktów i przedmiotów ?

Gotowa modyfikacja Czipiego. Przyjrzyj się zmienionym wpisom dotyczącym wagi i postaraj się zrobić tak samo z przedmiotami :wink:.

Samotnik94 napisał(a):Zgaduję, że będą tam jakieś pliki przedmiotów i tylko wagę zmienić, tak myśle, dlatego rozpakowuje.

Dobrze zgadujesz :wink:.

Samotnik94 napisał(a):Zostawić go tam, żeby zajmował sobie 3gb, czy utworzyć folder gamedata w pliku z grą i wpakować tam tylko to co zmieniłem?

Jeśli zależy Ci na jednej bądź kilku modyfikacjach (i nie masz zamiaru nic przerabiać w niedalekiej przyszłości) to zrób je i przenieś do katalogu z grą, a zbędną gamedatę usuń.
Po co ma niepotrzebnie zajmować miejsce? :P

Samotnik94 napisał(a):Zmodyfikowałem co chciałem, teraz mam to potraktować jak moda?

Zdecydowanie tak :wink:.
Ostatnio edytowany przez Czaro, 08 Lis 2009, 00:25, edytowano w sumie 1 raz
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Czipi w 08 Lis 2009, 00:19

O widzę, że tu o mnie piszą ale teraz niezabłysne mam problem z rozpakowaniem zawartości Cienia Czarnobyla unpackerem z linku 2. Wklejam folder unpacker do folderu z grą i nic mi sie nie rozpakowuje wyskakuje ramka i się wypakowało, ale w 1sekunde, nie wiem gdzie to wywiało ( o ile cokolwiek ) no i ogólnie to wszystko prosiłbym o szybką odpowiedź, bo byłem już daleko kolekcjonując wiele szmelcu, ale chce zacząć od nowa. ( Nawet na poziomie mistrz NPC nie trafiają we mnie z odległości około 10 metrów z TRS 301 ) -.-'


Właśnie czy wogóle da rade to zmienić rozpakowując grę. Jak ktoś akurat ma rozpakowane i się na tym zna to prosiłbym o podanie lokalizacji tych danych. :D

I czy moge ustalić celność NPC według rangi ( kot, doświadczony itd. ) i frakcje ( Monolit musi dać czadu przecież w Prypeci i elektrowni :D )
Wersja oczywiście orginał PL 1.004
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 15 Kwi 2024, 19:36
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Wypakowywanie zawartości gry

Postprzez Freeman w 12 Lis 2009, 16:15

Czipi napisał(a):
....mam problem z rozpakowaniem zawartości Cienia Czarnobyla unpackerem z linku 2....


Czipi, gdybyś czytał pod jakiego Stalkera jest ten Unpacker to nie miałbyś tego problemu...
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości