Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 09 Lut 2015, 18:14

Jedyny plik w config mam z models :arrow: vehicles :arrow: i tak się nazywa ten plik veh_hammer a może trzeba dodać tą nazwę np. do pliku system lub gdzieś idziej :?:
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Pangia w 09 Lut 2015, 18:57

Ja się nie pytam o nazwę pliku, a nazwę sekcji, która jest w tym pliku. Takie w nawiasach kwadratowych [].
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Plaargath w 09 Lut 2015, 23:17

Właśnie w tym problem, że to jest plik ogf, a nie config z sekcjami i nie ma co do spawnera wpisać. I w tym, że te samochody z transport moda w configach nie mają żadnej sekcji, pod którą masz parametry jak w itemach, tylko sekcje opisujące bardzo szczegółowo konkretne parametry auta, jazdy, kół, świateł, kolizji itp. Silnik skądś wie, że jak masz konkretny obiekt na mapie, na przykład UAZ'a, to ma czytać jego configi z veh_uaz_u_01.ltx - bo tak się jego plik nazywa. Ale skąd to wie? Na szybki search pełnego unpacka SoC'a na frazy "veh_uaz" albo "niva_engine" w configach i skryptach nic nie znajduje. I to właśnie chyba trzeba obczaić, żeby tego hummera wrzepić "wygodnie". Albo zedytować all.spawn, bo tak tam jest zrobione. Albo można popróbować chamskiej podmiany plików ogf, żeby niby spawnowało UAZa czy coś tam, a w rzeczywistości hummera. Nie wiem jak by to wyszło, nie próbowałem.
Tutaj macie Transport Mod v1.0 z configami przez autora tak ustawionymi, że nie trzeba wachy i są niezniszczalne (tak przynajmniej w readme pisze). Może uda się coś zrobić, powodzenia. A może ktoś, kto w swoim modzie samochody wrzepiał będzie coś pamiętał.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 13 Lut 2015, 19:12

Widzę,że nikt nie miał do czynienia z wycięciem pojazdów z modów. :/ albo Ci co potrafią nie chcą się podzielić swoją wiedzą. :( Drodzy KOLERZANKI i KOLEDZY za pewne macie mnóstwo innch zajęć i brak czasu.ale proszę o poświęcenie mi chwili podzielenie się wiedzą co do mojej prośby kilka postów wyżej. Z góry dziękuję. :E
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Kamieniarz w 15 Lut 2015, 23:45

Szukam moda z ponurym klimatem, w którym spotkać stalkera poza bazą to cud, można łatwo zginąć ( ale nie w sensie że jedno ugryzienie psa i dead, chodzi mi o realizm, w sensie że jedna dobrze wycelowana kula = zgon ) i który ogólnie wieje postapokaliptyczną ponurą szarością. Dobrze jeśli jeszcze był by w polskiej wersji językowej i przede wszystkim - stabilny. Tylko nie mówcie że horror in chernobyl 2.1, bo już grałem ;)
Kamieniarz
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 17 Lut 2014, 22:18
Ostatnio był: 24 Lis 2017, 01:41
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -40

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez PainChiller w 04 Mar 2015, 18:13

Czy potrafił(liście) by scalić te 2 mody? z tego co zauważyłem, jedyne co nie jest kompaktybilne,to 2 skrypty
"_g" i "xr_motivator". podmiana reszty plików nic nie powoduje, a gra działa (no, może poza brońmi)

Freeplay start by xiani
viewtopic.php?f=49&t=6466

+

Gamedata Magazines
viewtopic.php?f=49&t=17702
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Hssiss w 14 Mar 2015, 04:00

Prośba o pokierowanie lub drobną pomoc przy zmianach w AA 2.1:

Chciałbym zmienić całej Wolności uzbrojenie na broń NATO (ZM-300, SIGi, M110 dla snajperów na wieżach, etc).
Jak i gdzie można zmieniać wyposażenie frakcji i poszczególnych członków?

Przywrócenie animacji i czasu dobycia G36 z AA 2.04. Obecnie zajmuje to za dużo czasu. W poprzednich wersjach miałem podobny problem z AKS-74u.

Dodatkowo:
Przywrócenie szybkostrzelnego AKS-74 Striełoka + ikona bazująca na ikonie AK-74 z AA 2.1.
(Podmiana mosina na ww AK)
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez scigacz1975 w 14 Mar 2015, 17:42

Wszystkie te zmiany wymagają nowej gry, dodatkowo żeby przywrócić Ak Striełoka musisz pogrzebać w all.spawn - potrafisz?

Pliki odpowiedzialne za wyposażenie frakcji masz w config/gameplay - szukasz w sekcjach <community>freedom</community>
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Hssiss w 15 Mar 2015, 15:48

Nigdy nie bawiłem się all.spawn-em. Nawet nie wiem czym go otworzyć.

Jeśli chodzi o zmianę wyposażenia frakcji:
character_desc_military.xml - ten? Czy ten: character_desc_svoboda.xml.
Patrząc po zawartości ten pierwszy opisuje statycznych NPC Wolności (ochroniarze Łukasza, snajperzy itd), a drugi wolność na innych mapach np. w Prypeci lub Czerwonym Lesie po wyłączeniu Zwęglacza?
Wystarczy, że w notatniku podmienię nazwy broni i amunicji (na nazwy folderowe), bo za drop po śmierci odpowiada zupełnie inny plik prawda?
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez scigacz1975 w 15 Mar 2015, 20:21

Pliki edytować najlepiej notepad++ - nie pozmienia Ci stron kodowych. Nazwy broni muszą być takie jak w plikach, np. plik w_lr300.ltx, nazwa broni wpn_lr300, nazwa amunicji ammo_5.56x45_ap. Jak nie pozmieniasz amunicji na tę której broń używa to NPC nie wyciągnie broni.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hssiss.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Hssiss w 20 Mar 2015, 22:01

Prośba o zaprojektowanie i wykonanie ikon broni na podstawie ikon z AA 2.1 z dodatkiem "strzałki ulepszenia" dla:
- AK-74 (pod AK-74 Striełoka)
- SWD (pod SWDm2 "Dalekosiężny")

Pytania:
Czy jeśli skopiuję plik zwykłego SWD/AK-74 i zmienię tylko jego nazwę i np. celność, całość będzie działać bez bugowo?[zmierzam dodać SWD jako nagrodę za unikalne zadanie - nie chcę zmieniać animacji, modelu, czasu przeładowania itd.)
Jak dodać nową ikonę?
W których plikach znajdują się opisy broni i czy można je edytować w notatniku?
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Pangia w 20 Mar 2015, 22:30

Hssiss napisał(a):Czy jeśli skopiuję plik zwykłego SWD/AK-74 i zmienię tylko jego nazwę i np. celność, całość będzie działać bez bugowo?[zmierzam dodać SWD jako nagrodę za unikalne zadanie - nie chcę zmieniać animacji, modelu, czasu przeładowania itd.)

Z tego, co wiem – nie, jeśli oba modele mają takie same nazwy animacji.
Hssiss napisał(a):W których plikach znajdują się opisy broni i czy można je edytować w notatniku?

Dla wanilii: gamedata/text/skrót_od_języka (rus, eng, pol itd.)/string_table_enc_weapons.xml i da się w Notatniku, choć raczej w spartańskich warunkach.
Hssiss napisał(a):Prośba o zaprojektowanie i wykonanie ikon broni na podstawie ikon z AA 2.1 z dodatkiem "strzałki ulepszenia" dla:
- AK-74 (pod AK-74 Striełoka)
- SWD (pod SWDm2 "Dalekosiężny")

Pobierz Paint.NET, zainstaluj, odpal, otwórz plik gamedata/textures/ui/ui_icon_equipment.dds, na górze zaznacz pokazywanie siatki na pliku, znajdź puste pole w pliku z ikoną, skopiuj ikonę AK, (rozmiar ma być koniecznie wielokrotnością 50, na dole program ci pokazuje wielkość zaznaczenia, zaznaczasz od 51, 101, 151…), wklej w to wolne pole, odznacz (Ctrl+D), skopiuj strzałkę, nałóż na nową ikonkę, zapisz (Ctrl+S), wybierz DXT5, zapisz. Gotowe.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość