Pytania o config.ltx

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Pytania o config.ltx

Postprzez Decimus76 w 05 Sie 2015, 18:19

Witam mam dwa pytania, 1. otóż dlaczego jak chcę przerzucić folder "config.ltx" z SOC do gamedata LA, to każda broń z celownikiem pokazuje bugtrap? Nie wiem jak to zmienić, a chciałbym mieć SVU z SOC a nie z LA.
Kod: Zaznacz wszystko
[error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function      : CUIXmlInit::InitWindow
[error]File          : ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line          : 84
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0    : wpn\wpn_crosshair_rpg
[error]Argument 1    : ui\wpn_scopes_16.xm

Jak przerzucam bronie bez stałego celownika np. LR300 to jest wszystko ok
PS. Nie instalowałem żadnych nowych celowników.
2.Jak zmienić ikonkę broni? Bo jak skopiowałem te z SOC do LA to zmieniły na te z SOC'a. Wiecie może gdzie się to znajduje?
3.Dlaczego jak zmieniam w pliku "config.ltx" jakiejś broni parematry "position" w hud, np. wpn_lr300_hud to gdy próbuję celować, wygląda to tak przedziwnie? Chodzi mi o to, że koleś celuje obok, albo pod, albo nawet nad celownikiem. Gdzie to zmienić?
4.Gdy dodaję nowe własne dźwięki broni, np. strzał, ładowanie magazynka, to osoby obok albo daleko mnie gdy strzelają lub przeładowywują broń, to słyszę to jakby robił to przy mnie? W sensie jest dalmy 300m a słyszę to bardzo głośno, a nie w oddali?

Jakby ktoś nie zrozumiwał to mogę lepiej wyjaśnić, albo zapodać jakiegoś screena, czy coś. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Reklamy Google

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Asalt w 05 Sie 2015, 20:07

Nieznaleziono celownika. Musisz dać domyślny od SWD (w sensie teksturę i wpis w configu)

Co do dźwięków to musisz je zakomentować programem SANDtv czy jakoś tak.

Za ten post Asalt otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Decimus76.
Asalt
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 08 Mar 2014, 11:55
Ostatnio był: 27 Wrz 2015, 20:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 0

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Decimus76 w 05 Sie 2015, 20:28

A jak to zrobić z tym SVD? Aha i ten SANDtv to chyba nie to, bo nie mogę tego za cholerę znaleźć?
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Pangia w 06 Sie 2015, 00:57

Asalt napisał(a):Nieznaleziono celownika. Musisz dać domyślny od SWD (w sensie teksturę i wpis w configu)

Gratuluję wypijania kozaków w innym temacie, nie mając absolutnie żadnego pojęcia o tym, o czym się mówi.

Decimus76 napisał(a):1. otóż dlaczego jak chcę przerzucić folder "config.ltx" z SOC do gamedata LA, to każda broń z celownikiem pokazuje bugtrap? Nie wiem jak to zmienić, a chciałbym mieć SVU z SOC a nie z LA.

Nie przerzucaj po prostu, tylko porównaj za pomocą WinMerge, Notepada++ z pluginem Compare albo czegoś innego. W ogóle określ się, co chcesz zrobić, bo z tego, co wiadomo, to w LA są te same modele broni, co w SoC-u (przynajmniej praktycznie wyglądają tak samo), więc nie do końca wiem, co chcesz zmieniać.

Decimus76 napisał(a):2.Jak zmienić ikonkę broni? Bo jak skopiowałem te z SOC do LA to zmieniły na te z SOC'a. Wiecie może gdzie się to znajduje?

gamedata/textures/ui/ui_icon_equipment.dds, edytujesz Paint.NET-em albo Stalker Icon Editorem. W LA jest więcej itemów = więcej ikon.

Decimus76 napisał(a):3.Dlaczego jak zmieniam w pliku "config.ltx" jakiejś broni parematry "position" w hud, np. wpn_lr300_hud to gdy próbuję celować, wygląda to tak przedziwnie? Chodzi mi o to, że koleś celuje obok, albo pod, albo nawet nad celownikiem. Gdzie to zmienić?

Bo parametry celowania odnoszą się do wyjściowej pozycji broni na ekranie, czyli edytując jej pozycję bez zmiany w celowaniu, psujesz sobie ustawienie przyrządów celowniczych. Możesz próbować sobie to edytować na pałę, dodając jakąś liczbę do jednej z wartości (osie X,Y,Z) w position i odjąć tą samą w tej samej wartości zoom_offset, ale to wcale nie musi zadziałać.

Decimus76 napisał(a):4.Gdy dodaję nowe własne dźwięki broni, np. strzał, ładowanie magazynka, to osoby obok albo daleko mnie gdy strzelają lub przeładowywują broń, to słyszę to jakby robił to przy mnie? W sensie jest dalmy 300m a słyszę to bardzo głośno, a nie w oddali?

SAVandT to się nazywa ten program, na samym dole tej strony jest link do pobrania. Ponownie winszuję Asaltowi.
Domyślnie SoC (a więc i pewnie LA) nie obsługują dźwięków stereo, jeśli jednak robi to tak, jak CS i CoP, to jest to właśnie to, co mówisz – obsługa stereo w Stalkerze polega na tym, że dźwięk działa, ale na całej mapie go słychać równie głośno. Za pomocą powyższego programu dodasz komentarz do pliku .ogg, który powinien załatwić sprawę złego rozchodzenia się dźwięków na mapie, ale to musi być dźwięk mono.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Decimus76.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Decimus76 w 06 Sie 2015, 12:55

Wielkie dzięki, ale co do 1 pytania - bo mam dziwną manie tego, że bronie są źle trzymane, w sensie nie tak jak w SOC, tylko jakoś dziwnie na dole (wiem, dziwne, ale no cóż?), więc chcę zmienić sposób trzymania SVU na te z SOC, czyli prosto, a nie pod kąt. No i właśnie jak pisałem powyżej - każda broń ze stałym celownikiem wywala, a jak daję parametry na "0,0,0" to jest to zbugowane. Z tymi broniami chodzi mi o to:
Image
PS. Właśnie dlatego zmieniam parametry broni na te z SOC albo daje position na "0,0,0".
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Pangia w 06 Sie 2015, 15:40

Aha, takie coś. No to wyzerowanie parametrów w position powinno wystarczyć, jeśli nie jesteś purystą i nie będzie ci przeszkadzało, że postać trochę źle przykłada sobie lunetę przy celowaniu – ze stałym celownikiem i tak będziesz widział tylko jego siatkę, więc nie robi to większej różnicy. Ewentualnie porównaj sobie configi z LA i SoC i podmień odpowiednie wartości w parametrach, które podałem ci wcześniej.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Pytania o config.ltx

Postprzez Decimus76 w 06 Sie 2015, 16:08

Tak jak pisałem - przerzuciłem config z SOC i celowanie jest ok, ale jak sam zmieniam na position 0 to rzeczywiście celuje nie tak jak powinien, a co do 3 pytania, metodą prób i błędów jakoś mi się udało zrobić, żeby celowanie było poprawne, ale i tak nie jest tak jak powinno, bo celownik jest trochę za bardzo w prawą stronę, ale nieważne, bo i tak jest to AKM którego prawie w ogóle nie używam. No i te ikonki do broni też są już z LA, w sumie fajna sprawa z tym programem ;) A tak w ogóle to wie ktoś jak zrobić, żeby podczas ruszania myszką nie była taka wolna? W broniach takich jak np. SVD, Gauss, itp.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość