Uniwersalny acdc

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Uniwersalny acdc

Postprzez Kacper777 w 13 Mar 2016, 01:42

Ktoś wie skąd można pobrać ACDC do Narodnaja Soljanka OP2? Albo w ogóle jakiś uniwersalny acdc? Bo bym chciał obozowiska stalkerów robić i inne rzeczy ale w modach, a nie w podstawce.
Ostatnio edytowany przez Kacper777, 13 Mar 2016, 18:29, edytowano w sumie 1 raz
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez Blooder w 13 Mar 2016, 15:59

Nie ma czegoś takiego jak "uniwersalne acdc". Każdy mod (i gra) ma inną zawartość którą trzeba zapisać (niestety nie pamiętam w jakim pliku :facepalm: ) by acdc widział co wypakować.
Blooder
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 01 Sty 2014, 17:12
Ostatnio był: 27 Lut 2019, 16:14
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 11

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez Kacper777 w 16 Mar 2016, 17:30

A jednak udało mi się :bj:
http://xray-engine.org/index.php?title= ... ersal_ACDC)

Nie wiem czemu, ale po kliknięciu na link w pasku adresu trzeba dopisać ) żeby przeszło na tą stronę co trzeba

Pobrałem ACDC 1.38 i folder stkutils, który wrzuciłem do folderu z ACDC. Jednak normalnie można rozpakować tylko all.spawn z każdej z podstawowych części gry. Żeby rozpakować moda trzeba wrzucić folder config z tego moda do folderu z ACDC i zamiast
acdc_decompile.bat
trzeba kliknąć
acdc_decompile_scan.bat żeby przeskanowało config, rozpoznało moda i wypakowało co trzeba.

Tak to wygląda
http://zapisz.net/view.php?filename=372 ... y_acdc.png

W pewnym momencie nawet pisze o Soliance, ale potem jest błąd z jednym plikiem z stkutils.

http://zapisz.net/view.php?filename=208 ... ywanie.png

Może ktoś kiedyś używał tego programu/wie jak pomóc?

Tak wygląda ten plik, w którym w linijce 247 jest błąd

http://zapisz.net/images/118_plik.png

Uznałem , że spróbuję zakomentować tą linijkę ale to skutkuje błędem

http://zapisz.net/images/208_b_d.png

Nie chodzi przypadkiem o jakiś parametr NO FATAL? Bo gdzieś się zetknęłem z tym określeniem w jakimś temacie dotyczącym rozpakowywania plików

Może ktoś wie jak w inny sposób rozpakować all.spawn Solyanki?
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez StalkerCell w 17 Mar 2016, 18:46

Jeżeli chcesz modyfikować all.spawn jakiegoś moda, musisz mieć go w "rozpakowanej" wersji. Podam przykład: masz wypakowany all.spawn (nie pamiętam jakie tam pliki były, ale były pliki dla każdej mapy od obiektów i obozowisk czy coś takiego), modyfikujesz pliki/dodajesz nowe. Pakujesz to do nowego pliku all.spawn (zostawiasz rozpakowaną kopię w innym folderze), nadpisujesz na wcześniejszy. W tym momencie nie uda już się rozpakować rozpakować nowego all.spawn'a.

Niektórzy modderzy do swoich modów dają rozpakowane all.spawny, jak jest w Solyance - nie wiem.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez Kacper777 w 18 Mar 2016, 20:51

Jeżeli chcesz modyfikować all.spawn jakiegoś moda, musisz mieć go w "rozpakowanej" wersji. Podam przykład: masz wypakowany all.spawn


Ale właśnie to chcę zrobić - wypakować all.spawn. Tylko nie wiem jak.

W tym momencie nie uda już się rozpakować rozpakować nowego all.spawn'a.


Z tego co czytałem to istnieją specjalne wersje ACDC rozpoznające all.spawny z modów. W końcu mi w konsoli wyświetlił się napis :

unpacking spawn of Narodnaya Solyanka, huh? OK...

a to coś musi znaczyć. Tym samym ACDC udało mi się rozpakować też all.spawn Zewu Prypeci (co prawda nie zmodowany)

Pobierałem ze stalkerin.gameru.net i bar.reaktor.ru kilka różnych wersji ACDC, ale żadna nie chciała zadziałać, konsola pojawiała się na sekundę i znikała. Jedynie Universal ACDC 1.38 zadziałało w miarę normalnie do pewnego momentu, ale coś jest nie tak w jednym pliku. Pobierałem stkutils od nowa i od nowa rozpakowywałem w razie gdyby coś było uszkodzone, ale wciąż jest błąd w tym jednym pliku.
Może ktoś wie skąd można pobrać ACDC typowo pod Solyankę?
Albo ma inny cwany pomysł co mógłbym zrobić?

EDIT
Znalazłem taki filmik wpisując w wyszukiwarkę acdc Solyanka po rosyjsku.
www.youtube.com/watch?v=BNJ-Vbc5RZ4
Co prawda na filmiku nie ma OP2, ale jest DMX 1.3.5, który jest jedną z wcześniejszych wersji Solyanki. Od razu mam pytanie bo nie chce mi się grzebać po necie - czy są duże różnice między DMX 1.3.5 a Narodnaya Solyanka OP2? Zwłaszcza chodzi mi o lokacje. Bo jeśli w DMX-ie są wszystkie te same lokacje co w OP2 to najwyżej pobiorę DMX-a i rozpakuję jego all.spawn. Potem może spróbuję zaadaptować zmiany do OP2 kopiując odpowiednie pliki (ale to już opcjonalnie).
Problem tkwi w tym, że nie wiem skąd pobrać te wszystkie wersje ACDC, które widać na filmiku od 1.13. Gdy wpisuję w wyszukiwarce ich nazwy to nie ma żadnych wyników.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez StalkerCell w 18 Mar 2016, 22:12

Mówię ci że nie dasz rady rozpakować zmodyfikowanego all.spawna ACDC'kiem. Musiałbyś mieć go rozpakowanego już przez twórcę moda.

Jeżeli chodzi o "uniwersalny" ACDC to jest taki, ale chodzi w nim o to, że działa na każdej niezmodowanej wersji Stalkera.

Co do spawnowania obozowisk to nie jestem pewien czy można je poprzez skrypty robić. Wystarczy zajrzeć do konkurencyjnego forum, jest tam sporo tutków do Cienia.

Za ten post StalkerCell otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Plaargath.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Modowanie modów - ACDC czy xrSpawner?

Postprzez Kacper777 w 20 Mar 2016, 13:14

W tych poradnikach jest sporo rzeczy, które można zrobić poprzez skrypty, ale jednak bez ACDC się nie obejdzie.
Mam parę pytań:


1)Czy xrSpawnerem można robić to samo co ACDC? Tzn. oprócz spawnowania tworzyć obozowiska, ścieżki patrolowe, wyznaczać kierunki patrzenia NPC-ów etc?

2)Czy żeby pracować xrSpawnerem to muszę mieć wypakowany all.spawn tak jak w przypadku ACDC?
Jeśli nie muszę to będę modował mody xrSpawnerem.

3)Czy też jest tak dużo jego wersji jak ACDC i czy do Solianki muszę odpowiedni pobrać czy obojętne jaki xrSpawner mam?

3a)Zapoda ktoś linka do najnowszego xrSpawnera? Najlepiej w wersji polskiej albo chociaż angielskiej, byle nie rosyjskiej.

:

Pobrałem takie coś
http://stalkerin.gameru.net/modules.php ... ned&lid=84
To najnowsza wersja?


4)Nie wierzę, żeby nie było możliwości modowania modów. Przecież jak stworzono pierwszą wersję Solyanki, a potem następną (DMX) to w tej następnej na pewno plik all.spawn już był inny, a w jeszcze kolejnej (OOP) jeszcze inny, i inny w OP2. Zatem jakiś sposób musi być.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez Plaargath w 20 Mar 2016, 21:49

StalkerCell, nie posuwaj bzdur koledze, wprowadzasz w błąd Jego i innych. Żeby wypakować all.spawna można użyć ACDC czyli skryptu pisanego w perlu. Żeby ów skrypt zadziałał, to mówiąc na szybko, muszą się w środku zgadzać obiekty. Jeśli w danym modzie tworzymy sobie na przykład nową giwerę, dajmy na to wpn_dwurura, a potem chcemy spakować spawna, który ją uwzględnia, to skrypt musi dostać w pewnym miejscu informację, że wpn_dwurura to jest cse_alife_item_weapon_shotgun. I tyle całej magii, uzupełnienie "section_to_class" w 99% pozwala na użycie odpoiwedniej wersji ACDC z sukcesem. Podobnie z rozpakowaniem - jeśli skrypt uwzględni sekcje, które są w modzie, to spawna rozpakuje. Wyciągnanie tego samemu i dopisywanie po linijce jest żmudne, ale możliwe, tym bardziej, że jeśli mnie pamięć nie myli, coś tam dawało znać, czego brakuje. Nie jestem niestety teraz w stanie Ci Kacper777 pomóc bardziej, ale przeglądam temat na szybko i nie widzę niemożliwości - nie daj się odwieść od swojej intuicji, że sposób musi być, bo tu masz w 100% rację.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Uniwersalny acdc

Postprzez Kacper777 w 23 Mar 2016, 22:40

Dzięki za info bo już straciłem nadzieję. Jestem o tyle dziwnym typem człowieka, że bardzo nie lubię wszystkiego co związane z informatyką i jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie, ale za to lubię programowanie.
Dlatego wolałbym modować stalkera edytując kod źródłowy plików otrzymanych po rozpakowaniu all.spawna. Oczywiście przy programowaniu często występują błędy i trzeba się sporo namęczyć, ale jestem w stanie się z tym zmierzyć, natomiast nie mam zbytnio chęci i cierpliwości żeby zapoznawać się z xrSpawnerem, Level Editorem czy jakimkolwiek innym programem, zostawiam to jako ostateczność.

To może ktoś wie co znaczy ten bład?

http://zapisz.net/view.php?filename=208 ... ywanie.png

I co ewentualnie trzeba z tym zrobić? Które pliki trzeba edytować, jakie sekcje dopisać żeby rozpakowało?

Jak coś to wrzucam pliki

https://megawrzuta.pl/download/22821f65 ... 488cf.html

https://megawrzuta.pl/download/a7df5ca4 ... 2533d.html
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości