Kilka pytań na temat edycji strefy audio

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Kilka pytań na temat edycji strefy audio

Postprzez PainChiller w 17 Lis 2016, 17:59

Witam. Chciałem zmodyfikować/zmienić/dodać kilka dźwięków i innych takich do stalkera.

Wie ktoś może jak modyfikować ustawienia danego dźwięku? np: po wyjściu z X16 pojawia się taki zły nibyolbrzym i przy jego "zrespieniu się" jest odtwarzany jego ryk. Wie ktoś co zrobić aby był on słyszalny na nieskończenie dużej odległości? Domyślnie jest słyszalny w odległości ~5 metrów od "niewidzialnego głośnika" który go odtwarza(screen). Da się jakoś zwiększyć zasięg dźwięku? szukałem w wszystkich skryptach o nazwie "sound" ale nie znalazłem nic ciekawego.



EDIT: tak przy okazji - wie ktoś w jaki sposób zrobić nowe intro? mam problem z obrazem. mam pdzielony film w formacie .ogm(tekstures) (bez dźwięku) i audio w formacie .ogg(sounds) ale przy uruchomieniu gry wywala mi taki błąd

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : false
[error]Function      : CGameGraph::distance
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 96
[error]Description   : There is no proper graph point neighbour!



Ogarnia ktoś?
Załączniki
ss_kuba_11-15-16_22-15-11_(l08_yantar).jpg
Dokładna lokalizacja "głośnika"
Ostatnio podbity przez PainChiller, 17 Lis 2016, 17:59
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Reklamy Google

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości