Config broni NPC

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Config broni NPC

Postprzez Pan_Kinomaniak w 20 Sty 2017, 17:00

Witam, czy jest sposób aby zmienić config broni tak żeby dla NPC się nie zmienił? ''Ulepszyłem'' ostatnio AKM 74 i zauważyłem że wojsko korzystające z tej broni potrafi mnie zabić jednym strzałem w nogi (podobnie jak ja ich). :E
Awatar użytkownika
Pan_Kinomaniak
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 29 Gru 2014, 23:38
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 12:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Config broni NPC

Postprzez Pangia w 20 Sty 2017, 17:24

Wszystko poza obrażeniami i wielkością magazynka nie jest brane pod uwagę przez grę w ustaleniu tego, jak AI korzysta z broni.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Config broni NPC

Postprzez Pan_Kinomaniak w 20 Sty 2017, 17:28

No właśnie, zwiększyłem obrażenia zadawane przez broń i ja ich mogę szybko zabić i oni mnie też, da się zrobić tak aby broń trzymana przeze mnie była ''bronią terminatora''? Tak żeby npc nie zadawały z niej aż takich obrażeń
Awatar użytkownika
Pan_Kinomaniak
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 29 Gru 2014, 23:38
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 12:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Config broni NPC

Postprzez Poldzer w 20 Sty 2017, 17:34

Musiałbyś zrobić "nową" bronią (kopie starej) i np. Ori byłaby dla NPC, a ta "kopia" dla Ciebie. Innego pomysłu nie mam,
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Config broni NPC

Postprzez Pan_Kinomaniak w 20 Sty 2017, 17:36

A dużo z tym roboty? Da się coś zepsuć? Kiedy ja się biorę za modyfikowanie stalkera to zazwyczaj pierwsze 5 prób kończy się bugtrapem a potem odpuszczam :D :E
No chyba że to coś łatwego :D
Awatar użytkownika
Pan_Kinomaniak
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 29 Gru 2014, 23:38
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 12:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Config broni NPC

Postprzez Pangia w 20 Sty 2017, 19:18

Kod: Zaznacz wszystko
[wpn_ak74_terminator]:wpn_ak74
hit_power = 100
hit_impulse = 1000

Dodaj to na koniec configu AK.

Kod: Zaznacz wszystko
wpn_ak74_terminator = 1,1


To dodaj do sekcji supplies_start w configu Sidorowicza (trade_trader.ltx)

Kod: Zaznacz wszystko
wpn_ak74_terminator = 1, 0.1


To zaś dodaj do sekcji trader_start_sell.

Wczytaj grę i idź do Sida, będzie miał na sprzedaż jedną sztukę AK za 200 rubli. Weźmie dowolnego NPC na hita i wyje*ie go z powietrza i ziemi. :stonoga:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Config broni NPC

Postprzez Pan_Kinomaniak w 20 Sty 2017, 21:28

Zrobiłem to wszystko jednak u sidorowicza nie ma tej broni niestety, sprawdzałem nawet na nowej grze jak i na starym zapisie i on jej nie ma na sprzedaż
Awatar użytkownika
Pan_Kinomaniak
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 29 Gru 2014, 23:38
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 12:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Config broni NPC

Postprzez Pangia w 20 Sty 2017, 23:18

To dopisz do supplies_after_fabric, jeśli już zrobiłeś misję z uwolnieniem Żwawego. Zapomniałem, że silnik SoC-a jest upośledzony i czyta wszystkie sekcje osobno zamiast porównywać je ze sobą i uzupełniać podstawową sekcję o nowe wpisy z nadrzędnej sekcji. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Config broni NPC

Postprzez Pan_Kinomaniak w 21 Sty 2017, 12:59

Niestety dalej nie działa, znaczy zrobiło się coś dziwnego, u sidorowicza pojawiła się zmodyfikowana wersja ''tunder 5.45" a przecież ja kałacha przerabiałem :D

Edit: Pomyliłem się przy kopiowaniu tam gdzie kazałeś w ostatnim poście to zamiast 0.1 napisałem 1 i dostałem tundera, zmieniłem to jak powinno być i sid dalej nie ma żadnej broni na sprzedaż
Awatar użytkownika
Pan_Kinomaniak
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 29 Gru 2014, 23:38
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 12:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Config broni NPC

Postprzez Pangia w 21 Sty 2017, 14:39

To nie wiem, co spieprzyłeś. :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości