[Alone In The Zone] Freeplay by Dymitr

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje w produkcji" służy do dyskutowania o modyfikacjach, które są w trakcie procesu tworzenia. Nie piszemy, ani nie zadajemy tutaj żadnych pytań odnośnie modyfikacji ukończonych (gotowych)!
Przy tworzeniu nowego tematu, jego nazwa powinna wyglądać tak:
[Nazwa moda] krótki opis/tekst, np. [Cebul mod] by Stalker.pl

[Alone In The Zone] Freeplay by Dymitr

Postprzez Dymitr Izotop w 22 Lis 2009, 22:35

Pomysł freeplay już od dawna chodził mi po głowie, nie podobała mi się liniowa akcja gry i kierunek narzucony przez autorów.
�eneralnie plan jest taki:
- bohater trafia do Zony aby... (zależy od scenariusza, którego jeszcze nie mam),
- znacznie zmniejszona liczba NPC,
- kilka miejsc gdzie Stalkerzy mogą czuć się bezpiecznie (Bar, bazy frakcji pod warunkiem, że nie są akurat atakowane),
- więcej elementów RPG niż 'strzelanki',
- questy, które rozpoczynają nowe wątki i zmieniają stosunek NPC'ów do bohatera,
- możliwość dołączenia do frakcji (potem nowe misje i zadania),
- mniej futurystycznych gadżetów (nano, gauss, itp),
- mniej artefaktów, za to cenniejsze,
- więcej mutantów, ale z umiarem.
Na razie to tyle, w miarę postępów postaram się aktualizować.
"mod się robi, oj jak ciężko się robi, o Jezu, Bożesztymój - ale raczej nie powstanie nigdy"
P77

Za ten post Dymitr Izotop otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Huan, Jarexxx.
Awatar użytkownika
Dymitr Izotop
Modder

Posty: 105
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 21:16
Ostatnio był: 24 Gru 2021, 20:37
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 52

Reklamy Google

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez utak3r w 22 Lis 2009, 22:41

Jak na razie, podoba mi się bardzo. Właśnie czegoś takiego oczekuję...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez KoweK w 22 Lis 2009, 22:46

O, to może być coś ciekawego. Mam nadzieję, że Dymitr będziesz pracował pełną parą nad modem! Czekam. :)

Tylko proszę, Dymitr, aby nasz stalker nie był wojskowym lub jakimś agentem. :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive per-kac.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [Alone ?n The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez Darth ReX w 22 Lis 2009, 22:48

Dla zachowania klimatu prosiłbym też o nie wrzucanie arsenal moda, gdyż stare modele trzymają klimat, który pewnie będzie w tym modzie, jeśli stalkerów będzie mało.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez wiewiur551 w 22 Lis 2009, 23:11

Modzik ładnie sie zapowiada, ale mi by bardziej odpowiadał z arsenalem ( standardowe giwerki mnie juz nudza sa brzydkie i niedopracowane pod wzgledem dzwiekowym np. tłumiki) Bardzo dobry pomysł z tym freeplay bo mnie juz odstrasza przechodzenie gry setny raz w taki sam sposób.
Awatar użytkownika
wiewiur551
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 01 Paź 2009, 21:09
Ostatnio był: 13 Sty 2016, 04:27
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez Dymitr Izotop w 22 Lis 2009, 23:35

xKoweKx :
nie, nie będzie wojskowym, agentem KGB, mosadu, czy UOP'u, zwykły cywil, który szuka szczęścia i szybkiej kasy w 'ziemi obiecanej'.

Darth Rex:
Z Arsenala zrezygnuję, po za kilkoma wyjątkami (10 odmian AK74 to przesada)

Stawiam bardziej na przyjemność odkrywania Zony, rozwijania postaci, zdobywania umiejętności i doświadczenia. Oczywiście strzelać też trzeba, ale nie to jest najważniejsze. Marzą mi się skomplikowane akcje rodem z gier strategicznych, które można przechodzić na kilka sposobów (cicho: z tłumikiem lub nożem, precyzyjnie: broń snajperska, lub a'la John Rambo).
Wszystko na razie jest w fazie planów (choć pewne kroki już poczyniono)
"mod się robi, oj jak ciężko się robi, o Jezu, Bożesztymój - ale raczej nie powstanie nigdy"
P77
Awatar użytkownika
Dymitr Izotop
Modder

Posty: 105
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 21:16
Ostatnio był: 24 Gru 2021, 20:37
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 52

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez Scurko w 22 Lis 2009, 23:47

No dwa ostatnie zdania mi się najbardziej podobają :D Fajnie by było zaaplikować elementy skradanki rodem z powieści Toma Clancy'ego. Już się napalam na tego moda. Pomyślę, co chciałbym ujrzeć w Twoim modzie i podzielę się swoimi sugestiami :wink:.

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez KoweK w 22 Lis 2009, 23:54

Dymitr, potrzebujesz/będziesz potrzebował beta/alpha testerów?

Co do arsenal moda - jestem przeciw. Shit dużo zajmuje i nie jest potrzebny.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez utak3r w 22 Lis 2009, 23:59

arsenal jest lipny.... a jak się komuś nie podobają teksturki, to można je zmienić, ale po cholerę cały arsenal?
Ja np. mam już trochę uzbieranych teksturek do standardowych giwer, wygląda naprawdę przyzwoicie (również do dodatków w stylu tłumiki, lunety itp.).
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez Darth ReX w 23 Lis 2009, 00:15

Czy mamy rozumieć, że chcesz wprowadzić rozwój postaci?
Proponowałbym dodać kilka karabinów snajperskich oraz ewentualnie jakiś rkm, a także jakiegoś mosinka.
Czy modyfikacja mocno zmieni aspekty fabularne? I, ewentualnie, myślałeś o jakichś nowych poziomach?
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez utak3r w 23 Lis 2009, 00:30

Darth ReX napisał(a):Czy modyfikacja mocno zmieni aspekty fabularne? I, ewentualnie, myślałeś o jakichś nowych poziomach?


oj nie czytasz....

Dymitr Izotop napisał(a):Pomysł freeplay już od dawna chodził mi po głowie, nie podobała mi się liniowa akcja gry i kierunek narzucony przez autorów.
Generalnie plan jest taki:
- bohater trafia do Zony aby... (zależy od scenariusza, którego jeszcze nie mam),


:)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Alone In The Zone] freeplay by Dymitr

Postprzez graf_art w 23 Lis 2009, 11:11

Może taki wariant fabularny:
Zona staje się miejscem zesłania przestępców (którzy koegzystują z dotychczasowymi mieszkańcami) - można zaadaptować frakcję Bandytów i zmienić ich w Zesłańców. Bohater, oczywiście niewinnie oskarżony, były wojskowy, próbuje w Zonie odnaleźć dowody swojej niewinności ew. dowody winy swoich byłych przełożonych... W kwestii winy - chodzi o udział wojskowej wierchuszki w próbię przekształcenia Ziemi w kolonię obcych (którzy w Zonie, jako strefie eksperymentalnej, próbują odwzorować swój rzeczywisty świat, anomalie są pozostałościami po nieudanych próbach terraformowania). Wojskowi za obietnicę "zarządzania" kolonią w przyszłości pomagają w realizacji tego planu i ukrywaniu go przed światem. Bohater, jeszcze w "normalnym świecie", odkrywa jakieś niewielkie części układanki, jednak wywołuje tym niepokój zwierzchników którzy po sfingowanym procesie degradują go, wydalają z armii i zsyłają do Zony... Spotyka tu ludzi, którzy podobnie jak on, poznali fragmenty prawdy i również zostali zesłani (kluczowe postacie - Sid, Barman i inni - byli wysocy rangą wojskowi; Wilk, Nabój, Pietrenko (itd.) - była kadra oficerska). Część z nich pogodziła się z losem i tylko stara się przeżyć, inni założyli "Ruch Oporu" i wspólnymi siłami starają się poznać tajemnicę Zony. Z ich pomocą, wymieniając się informacjami, Bohater usiłuje dociec prawdy...

Tytuł też brzmiałby nieźle: "ZESŁANIEC - Alone in the Zone")

@edit:
1. Wszystkich zesłańców (oszołomionych narkotykami) zrzuca się w Kordonie. Sid dokonuje wstępnej selekcji - decyduje który z nich może być przydatny dla "Ruchu Oporu", czy to ze względu na posiadaną więdzę czy to dzięki swoim umiejętnościom. Wioska Stalkerów jest "Obozem przejściowym" a pierwsze misje weryfikują przydatność zesłańców.
2. Naukowcy z bunkra zostali porwani przez armię i zmuszeni szantażem (rodziny w istniejących wciąż tajnych łagrach) do pracy nad tworzeniem "kolonii". Nie mają pełnej wiedzy nad czym pracują ale próbują pomóc zdemaskować spisek, wydostać się z Zony i uratować rodziny.
Ostatnio edytowany przez graf_art 23 Lis 2009, 13:41, edytowano w sumie 11 razy
Image

Za ten post graf_art otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cienias.
Awatar użytkownika
graf_art
Stalker

Posty: 192
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 16:51
Ostatnio był: 14 Gru 2009, 10:03
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 5

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości