Nowy patch już niedługo

Nowy patch już niedługo

Postprzez bognar w 20 Wrz 2008, 10:53

Ze strony http://www.gamespot.com/pc/action/stalk ... pid=942067

dowiedziałem się że 26.09.08r. ma wyjść nowy patch i naprawić ma sporo crashów.
Przeczytajcie i sami ocencie czy warto czekać :)
bognar
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 19 Wrz 2008, 11:49
Ostatnio był: 11 Gru 2011, 22:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez DeuS w 20 Wrz 2008, 12:33

Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z save'ami z poprzednich wersji? Poza tym to mam nadzieję, że ten patch będzie skuteczniejszy niż poprzedni i że nie będzie już tak drastycznie redukował FPSów.
"There?s a feeling I get when I look to the west and my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees and the voices of those who stand looking."
Awatar użytkownika
DeuS
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 17 Kwi 2008, 17:35
Ostatnio był: 26 Kwi 2009, 17:41
Miejscowość: Merkantylizm - Srerkantylizm!
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez Crisu w 20 Wrz 2008, 12:50

Możemy sobie tak gdybać, ale szczerze mówiąc - mam dość wątków z patchami i tych jakże konstruktywnych postów "Mam nadzieję, że..."

Dlatego też zaprzestańcie snuć domysły co będzie, a czego nie.
Jak patch się ukaże - dobrze. Ale niestety nie widzę tutaj pełnoetatowej wróżki, więc sory.
Offtop panowie, ot co.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez turbosqel w 23 Wrz 2008, 13:26

ja tam tylko licze ze multi bedzie dzialal jak zloto :P
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez Medium w 23 Wrz 2008, 13:51

Jako pełnoetatowa wróżka dam odpowiedź na kilka podstawowych problemów.

Ten patch nie naprawi największej bolączki gry jaką jest wyskakiwanie na pulpit co kilka / kilkanaście sekund po osiągnięciu pewnego poziomu gry (co ciekawe u każdego gracza jest to inny poziom, a u niektórych nie występuje wcale).

Zapisy gry z poprzednich wersji działać nie będą, bo nie mogą. Taka jest ich (patch'y) specyfika.

Na podniesienie płynności gry, i jej stabilności jest do wykorzystania inny sposób - wiem, bo używam.

Tłumaczenie z zawartości patcha z którym niektórzy wiążą tyle nadziei:
- poprawiony krasz (smart_terrain.script:227: attempt to index local 'obj' (a nil value))
- poprawiony krasz (smart_terrain.script:1003: attempt to index field '?' (a nil value))
- poprawiony krasz (sim_combat.script:950: attempt to index a nil value)
- poprawiony krasz (sim_board.script:688: attempt to index local 'obj' (a nil value))
- poprawiony krasz (smart_terrain.script:288: attempt to call method 'clear_smart_terrain' (a nil value))
- poprawiony krasz (bind_monster.script:72: attempt to index field '?' (a nil value))
- poprawiony krasz (xr_effects.script:1607: attempt to index field '?' (a nil value))
- poprawiony krasz (! [LUA][ERROR] ERROR: There is no task with entity_id)
- poprawiony krasz (! [LUA][ERROR] ERROR: error. val_smart_terrain_5_0_freedom_antenna)
- niewielki rebalans handlu i napraw
- poprawiona sytuacja kiedy gracz opuszcza strefę tutorialu (pierwsze wyjście z bagien)
- poprawione wydanie nagród za wstąpienie do ugrupowań
- poprawione nagrody za zniszczenie (zdobycie?) baz
- poprawiony krasz w czasie rozmowy z nastawionym wrogo technikiem
- dodana możliwość udoskonalania GP37 (G36) u techników Wolności i Bandytów
- poprawiony bag w systemie odnoszenia się do nas stalkerów

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- poprawiony bag, kiedy przewodnik nie chciał przeprowadzić gracza do kordonu (związane to było z tym, że autosave czasami nie zachowywał wszystkich danych i czasami wczytując taki save gra stanowiła się niemożliwą do przejścia
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Oczekiwana data pojawienie się patch?a - 26.09.08


Pozdrawiam

Medium

No i to mi się podoba. -C17
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez HollowVooDoo w 23 Wrz 2008, 16:27

I tak jakby wychodziło do tej gry 2 patche w każdym miesiącu to i tak nic to nie zmieni. Gra jest zabugowana i niezoptymalizowana, ale tu to chyba wszyscy wiedzą, zwłaszcza że mamy wśród nas wróżkę. Myślę że jeśli ją ładnie poproszę to napiszę mi na PW ten sposób na zwiększenie wydajności, chyba że było to na forum. A ja niestety tego nie zauważyłem w tym gąszczu tematów o dupie maryni ;)
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez Silent Assassin w 23 Wrz 2008, 16:46

Taa? A może po prostu masz nieodpowiedni sprzęt? U mnie gra chodzi porządnie, chociaż na Bagnach zdarzały się poważne zacięcia.
Silent Assassin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 21:40
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez Waluk w 23 Wrz 2008, 19:35

Silent Assassin napisał(a):Taa? A może po prostu masz nieodpowiedni sprzęt? U mnie gra chodzi porządnie, chociaż na Bagnach zdarzały się poważne zacięcia.

Chyba nie wiesz co to w ogóle jest bug w tej grze. A jeśli Tobie zdarzały się poważnie zacięcia już na bagnach, to to jest dopiero tragedia.
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez HollowVooDoo w 24 Wrz 2008, 08:31

Nieodpowiedni sprzęt! Ale się uhahałem xD Nie, problemem jest nieadekwatna grafika do wymagań sprzetowych. Widzę kupę, chodzi jak kupa. I taka jest prawda, skoro gra nawet na najniższych ustawieniach nie daje mi komfortowo pograć to dla mnie jest to poprostu kolejne gów!no na które zmarnowałem swoje cenne pieniądze. I tak jak mówi Waluk, skoro gra przycina ci się na bagnach to co dopiero będzie jak wyjdziesz z bagien. Do tego w czasie deszczu rpzebywanie w jakimkolwiek budynku sprawia iż gra dostarcza nam nieprawdopodobnej rozrywki w postaci oglądania slajdów. (NA NAJNIŻSZYCH!)
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez Medium w 24 Wrz 2008, 09:08

HollowVooDoo napisał(a):(...) Myślę że jeśli ją ładnie poproszę to napiszę mi na PW ten sposób na zwiększenie wydajności (...)


Niestety, przynajmniej na razie nie napiszę ani na PW, ani w żadnym z tematów. O tym, czy ten sposób mogę podać do publicznej wiadomości zadecyduje administracja forum. Zgłosiłem to w formie PW i czekam na odpowiedź. To nie jest moje forum i szarogęsić się tu nie zamierzam. Przyjmę każdą decyzję ze strony administracji, nawet tę negatywną. To będzie ich decyzja.

Tak na zakończenie: ale off topic nam się rozwinął.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez boria256 w 24 Wrz 2008, 16:02

VooDoo za przeproszeniem ale pierd*olisz jak połamany, jesteś narazie jedyną osobą która płacze na temat CSa na tym forum. Bez urazy, ale może rzeczywiście masz zje*banego kompa ja gram od miesiąca i jak narazie miałem jednego bugtrapa w czerwonym lesie gram na maxa i tylko czasem mi zatnie, a co do zoptymalizowania na pewno jest lepiej niż w SofC gdzie co chwile przycina się na 2 sekundy lub dłużej, a wracając do patcha to może coś naprawi ale pewnie też doda parę nowych bugów, takie jest moje zdanie
boria256
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Mar 2008, 21:47
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 15:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Nowy patch już niedługo

Postprzez caleb59 w 24 Wrz 2008, 16:36

@boria256: nie przesadzaj...
@HollowVooDoo nie jest sam - ja tez go wspieram na ile potrafie bo wiem co znaczy skopany silnik xray 1.5...
Wiesz nam tatus nie kupil jak Tobie nowego PC za 3500zl a my nie placzemy tylko dzielimy sie swoimi opiniami bo wiemy ze sa tu tez tacy ktorzy tez musza jakos radzic na slabym PC a chca grac bo sa fanami tej serii od poczatku a tak btw skoro pisze na pudelku ze wymagania komp spelnia to ma spelniac bo za to zaplacilem - zwazywszy na wczesniejsze pogloski autorow ze CS bedzie tak samo dobrze chodzil jak SoC - co okazalo sie totalna brednia...
Zreszta zawsze znajdze sie madrzejszy hehe...
Pozatym chlopie co Ty komus uswiadamiasz jak dziala optymalizacja silnika xray...
Prawda jest taka ze SoC jest lepiej zoptymalizowany i lepiej dziala praktycznie u kazdego usera i praktycznie kazdy Ci to potwierdzi...
Nie ma co tworzyc sobie wzajemnych wasni tylko czekac na nowe patche - to jedyna nadzieja na poprawe optymalizacji i wzgledne fps podczas zwiedzania Zony...
Przepraszam za offtop ale nie zniose ataku na kogos tylko dlatego ze ma slabszego PC...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Następna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość