patch 1.006 problem

patch 1.006 problem

Postprzez vicu w 28 Sie 2009, 12:09

Witam. Gram w stalkera od jakiegoś czasu i wszystko było dobrze aż do wkroczenia w strefę jeziora jantar. Chodzi o misję w której mam przeszukać ciało Wassiliewa. Gdy już jestem na bagnach, po jakimś czasie ukazuje się bluescreen i system resetuje się (ciekawostką jest to,że dzieje się to po pewnym czasie gdy zombi zaczynają do mnie strzelać, bądź ja do nich). Próbowałem zajść bagna od drugiej, okrężnej strony, ale to nic nie daje-blue screen. Wczytywałem autosave'a z wejścia do jantar, przechodzę kawałek, rozpoczyna się wymiana ognia z zombie i o dziwo znów bluescreen (czego wcześniej w tym miejscu nie było). Jeśli dobrze się orientuję mam najnowszego patcha,a gra jest po polsku.
Konfiguracja kompa:
AMD athlon XP 2500+,
1024 DDR Ram,
GeForce 7600GT 256MB DDR 128Bit (oficjalne sterowniki nvidii z czerwca 2009)
Windows XP Service pack 3 PL,
Soundblaster Live, Value,
Zasilacz Chieftec 400W
Dysk na którym zainstalowany jest Stalker jest typu PATA (chociaż nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie)
Dodam, że komputer raczej się nie przegrzewa, ponieważ obudowa jest otwarta, a cyrkulacja powietrza dobra.

Czy ktoś ma jakieś pomysły dlaczego może się tak dziać? To wina komputera, błędów w same grze czy też może ustawień graficznych? (oświetlenie statyczne, rozdzielczość 1152x864, reszta na max, tylko antyaliasing wyłączony)
PS.Mam nadzieję,że temat jest w dobrej sekcji
vicu
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 28 Sie 2009, 11:51
Ostatnio był: 29 Sie 2009, 12:03
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: patch 1.006 problem

Postprzez caleb59 w 28 Sie 2009, 21:39

To moze byc wina nowych sterownikow Nvidii - sam niedawno doswiadczylem blue screenow grajac w Fallout 3 po przesiadce na nowe - wywal je i zainstaluj stare sprawdzone i pewne drivery pod 7600GT - Forceware 93.71 i zadne inne - u mnie pomoglo (tez chcialem zakozaczyc i sobie sterowniki zmienilem na nowe dwa dni temu z mysla ze a noz sie uda i wydajnosc skoczy o te kilka fps - moj blad - wrocilem do starych i wszystko bylo ok) i Fallout 3 przestal sypac blue screenami...Konfig mamy baaardzo podobny wiec moze i Tobie pomoze ta rada...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: patch 1.006 problem

Postprzez vicu w 29 Sie 2009, 11:52

Dzięki za radę, nie pozostaje mi nic innego jak odinstalować obecne sterowniki i wgrać te forceware 93.71. Nie wiedziałem,że fallout 3 chodzi na Athlon Xp :], w sumie jest na silniku obliviona. PS. Czy to możliwe,że gra zaczęła sypać bluescreenami dopiero nad jeziorem jantar?? (wcześniej, a grałem w stalkera kilkanaście godzin nic takiego nie miało miejsca, ani jednego bluescreena, ani jednego crasha)pozdrawiam!
vicu
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 28 Sie 2009, 11:51
Ostatnio był: 29 Sie 2009, 12:03
Kozaki: 0


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości