Debilzm "turystów" w Strefie

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Szpagin w 02 Lis 2012, 16:53

:arrowu: może masz rację, ale niektóre zdjęcia były naprawdę niesmaczne, a ostatnie to debilizm do sześcianu. Drugie (dach budynku) i szóste (diabelski młyn) nie są takie złe i nie wiem, co tu robią.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Tajemniczy w 02 Lis 2012, 21:19

Trep napisał(a):Przewodnik jest pewnie na środku tego zdjęcia.

Dla mnie to zombi.Ten też ma mózg uszkodzony ale nie przez kontrolera... Zdjęcie 3 i 4 można zaliczyć do kawałów reszta to czysta głupota, ostatnie bije wszystkie granice głupoty :facepalm: .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez fecalmatter w 18 Mar 2013, 01:54

Przepraszam Was, to niełatwa myśl, być może nawet po trosze zaprzecza idei powstania całego forum stalker.pl, ale...

Zadajcie sobie pytanie, czy ten temat jest na miejscu.
Te cwaniaczki na zdjęciach nie wykazały się rozwagą- to prawda. Narazili swoje zdrowie i jeszcze wstawili zupełnie niepotrzebnie zdjęcia do internetu.
Czyli tutaj jest to kwestia tego, że zaszkodzili sami sobie.

A jednak, w kilku komentarzach (np. djcycu: ,,To wielki pomnik tragedii związanej z ludzką głupotą czyli igrania z energią atomową. Ludzie powinni to miejsce jako tako poszanować gdyż dla ludzi którzy stamtąd wyjechali to miejsce jest jakby święte..") pojawia się jeszcze wspominanie o tym, że ludzie przedstawieni na zdjęciach bezczelnie pokazują brak szacunku do ofiar tej tragedii, że podchodzenie do miejsc katastrofy w celu jakiegoś szpanu i rozrywki jest niesmaczne i niewłaściwe...
Ale co, Waszym zdaniem, byłoby bardziej rażące dla tych dotkniętych tragedią ludzi - żyjących do dziś lub też takich, których już nie ma przez choroby popromienne, albo takich, którym urodziły się nieuleczalnie chore dzieci przez skutki wybuchu? Szczeniackie zdjęcia kilku niezbyt obytych ludzi czy fakt, że w kulturze masowej (np. w beznadziejnym w moim mniemaniu filmie Reaktor Strachu, ale nie ukrywajmy przecież, że i w kultowej serii S.T.A.L.K.E.R...) wszelkie mutacje na skutek promieniowania (przez które, jak wiadomo, świat mieszkańców okolic elektrowni legł w gruzach) stały się wręcz gratką... Nie muszę chyba mówić, że nie chodzi o sam tajemniczy charakter miasta widmo, który intryguje niemal każdego, ale o to, że jeśli już mówić o szacunku dla ,,czarnobylskich weteranów", to znacznie boleśniejsze od tego typu wycieczek są wszystkie te zombiaki i inne mutanty - które w najróżniejszych produkcjach nie ewoluują tylko ze zwierząt, lecz przede wszystkim z ludzi. Bo jestem przekonany, że takim twórcom przedstawiającym powiedzmy zombie jako pozostałości ludzi, nigdy nie przeszło przez myśl, czy pójście w tą stronę jest moralne.

Pomyślcie zanim zaprzeczycie.
fecalmatter
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 13 Mar 2013, 02:19
Ostatnio był: 24 Mar 2015, 23:59
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Merhius w 18 Mar 2013, 03:05

Nie zaprzeczę, ale idąc tym tokiem rozumowania, to wszystko co w "lekki" sposób dotyka jakiegokolwiek tragicznego wydarzenia historycznego powinno być zakazane, piętnowane i uważane za debilizm. A ludzi takich jak np. Quentin Tarantino który nakręcił "Bękarty Wojny", powinno się ukamieniować i spalić, za idiotyczne przeinaczanie faktów historycznych i brak szacunku. Heh, ostatnio mój tata obejrzał bękarty i powiedział "No nie zrozumiałem o co chodzi w tym filmie... Głupi jakiś taki jest, zero przesłnia i tylko krew się leje bez sensu..." :E

A co do "Reaktora Strachu" to już w ogóle czapki z głów za kretynizm i spłycenie historii Czarnobyla do absolutnego minimum, tak żeby zmieściło się w durnych móżdżkach amerykanów. Jedyne co mi się w filmie podobało to sceny z dzikimi psami w Prypeci, a później to już równia pochyła...

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Tormentor w 18 Mar 2013, 12:46

Mnie to, aż tak bardzo nie rusza. Zrobili sobie zdjęcia pośmiali się powygłupiali i wszystko. Prypeć to nie jest przecież jakaś masowa mogiła i nikt nie wmówi, że to co robią jest porównywalne do np. Chodzenia po muzeum w Auschwitz i podśmiewania sobie ze sterty butów czy okularów.

Rzekłem. ;)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Adam w 18 Mar 2013, 14:17

Nie chodzi tylko o brak poszanowania ofiar, ale także brak poszanowania likwidatorów, żołnierzy Armii Radzieckiej, cywilów i strażaków którzy ocalili świat. Dzięki nim żyjemy i te bezczelne gnoje także.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Gizbarus w 18 Mar 2013, 14:49

Niewątpliwie dzięki likwidatorom i ich poświęceniu udało się uniknąć pewnych skutków ubocznych - jednak z drugiej strony co do tego ma te kilka zdjęć rozgimbusionych szczeniaków? Większość zdjęć rzeczywiście głupia - ale po co robić nagonkę, co najmniej jak TV na gry komputerowe? I tak nic to nie da, a tylko co niektórzy będą się wkurzać.

Osobiście uważam, że na zdjęciach z Prypeci nie powinno być ludzi - to po prostu moje bushido. Jednak nikomu takiego poglądu nie narzucam, bo niby po co?

Ps:
Adam napisał(a): którzy ocalili świat


No trochę się zapędziłeś, Adam ;) Czernobylska katastrofa nie była AŻ tak poważna. W sporym stopniu była po prostu rozdmuchana przez władze.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Adam w 18 Mar 2013, 14:52

Cóż, film "Bitwa o Czarnobyl", nie nakręcony przez typowo radziecką propagandę wyraża inną opinię, gdyby nie wykopanie tego sławetnego tunelu pod elektrownią, doszło by do wybuchu, kilkadziesiąt razy silniejszego od tego pierwszego. Europa, część Azji puffff, jak dym ;)

Przez władze? Przeca oni zatajali dodatkowo, aby nie siać paniki. To raczej ludzie dorobili sobie strachu.
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Dementorin w 12 Lis 2013, 21:55

Witam ponownie. Kolejna ciekawostka prosto z Zony!
Napis zaraz po awarii:
Image
Napis dziś:
Image

Ktoś zauważył może zmianę w pierwszym wyrazie?

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Zefir, Pangia, Leo0502, Voldi, Hynek, Koleś.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Voldi w 12 Lis 2013, 23:06

Śpieszę z wyjaśnieniem, kto czytać bukw nie umie:

Na pierwszym zdjęciu jest: Chaj bude atom robitnikom a nie sołdatom.
Na drugim zaś: C h u j b[]de atom [...]

Ja wiedziałem, że stalkerzy to weseli ludzię są :E
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Michu.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Dementorin w 06 Lip 2014, 17:40

Image
Image
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Debilzm "turystów" w Strefie

Postprzez Kpuc w 06 Lip 2014, 17:47

Na szczęście to tylko farba, może użyli jakiejś taniej i sama zejdzie przy mocnych opadach a jak nie to można poszukać pozytywów, zamalowali rdzę dłużej postoi ;)
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości