Demontaż komina w CEJ

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Universal w 01 Lis 2013, 20:40

Adam napisał(a):W końcu samo się zawali.

I żeby pouszkadzało wnętrze nowego sarkofagu?
BlackShaman napisał(a):@Voldi - ty z tym zamknięciem w 2000 na serio czy koloryzujesz? Bo to ciekawe :]

Wikipedia zamknięta? Choćby tam mógłbyś to znaleźć.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrowni ... Czarnobylu - reaktor czwarty wybuchnął w 1986, reaktor drugi wyłączono w 1989, reaktor pierwszy wyłączono w 1996, a trzeci w 2000.

Przecież to wszystko fakty już znane. Ok, o demontażu komina dowiedziałem się w momencie zobaczenia tego posta. Ale to było wiadome - skoro demontują stary sarkofag i budują nowy, to komin też pójdzie do rozbiórki.
Voldi napisał(a):Phi. A czy nie wydaje Ci się dziwne, że elektrownię oficjalnie zamknięto dopiero bodaj w 2000 roku, 14 lat po katastrofie? I cały czas wytwarzali prąd na reaktorach typu RMBK. A na samym terenie CEJ chyba jest więcej ludzi niż w całej Zonie BEZ uwzględnienia CEJ :P

Oglądałeś Alone in the Zone? Tam jeden z pracowników mówi, że zamknięcie elektrowni to była decyzja polityczna - mogłaby pracować jeszcze ileś lat, aż sama zarobiłaby na rozbiórkę. Teoretycznie, bo co do elektrowni jądrowych jestem sceptyczny. Ale tak powiedział. Kijów próbuje coś ugrać na Czarnobylu, coś zyskać, to rozbierają elektrownię.

Meesh kiedyś powiedział, czy napisał, że nie chce jechać do Czarnobyla, żeby nie zepsuć sobie wyobrażeń (akurat jego zdanie zapamiętałem). Ja uważam podobnie - niech rozbiorą Czarnobyl i Prypeć w piz*u, niech nie zostanie kamień na kamieniu, mi to nic nie zrobi. Czas robi swoje, albo to rozbiorą, albo samo się rozsypie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Reklamy Google

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Voldi w 01 Lis 2013, 20:41

Clinton liczy na zamknięcie Czarnobyla
Dodane - 2000-05-10 (18:31)

Ukraina: Zamknięcie elektrowni w Czarnobylu. Fr. nagłówka: "Dzisiaj wyłączony zostanie ostatni czynny reaktor atomowy elektrowni w Czarnobylu."
Piątek, 15 grudnia 2000 (08:35)

Żeby nie było, że posiłkuję się ino Wiki, która mówi "Elektrownia została zamknięta 15 grudnia 2000 pod presją rządów państw zachodnich, oficjalnie ogłoszono, że ze względów bezpieczeństwa [potrzebne źródło]."

Ostatnim zamkniętym reaktorem był nr 3, sąsiadujący z "rozrywkowym" blokiem nr 4.

______________
Siet, Uni ubiegł.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Kalashnikov w 03 Lis 2013, 17:02

Kurczę szkoda, że rozbierają komin, i zakrywają większość elektrowni. :(
Dla mnie był to zawsze znak tej wielkiej skażonej strefy, dlatego ciężko jest sobie teraz wyobrazić ją bez tego świetnego atrybutu. No cóż, jak mawiają "bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu".
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez MajorDiegtiarov w 03 Lis 2013, 17:49

szkoda ze w 1986 nie dawali bezpieczeństwa na pierwszym miejscu ale przynajmniej się już nauczyli ale zal elektrowni liczyłem ze za pol roku zrobię sobie tam zdjęcie ale tak to klapa przynajmniej mamy jeszcze Prypeć :D
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Dementorin w 04 Lis 2013, 11:28

Prypeć powiadasz?
http://imageshack.us/photo/my-images/834/mh9d.jpg/

A co do komina, to była to rzecz pewna i nieunikniona. "Nowa Zona" czy też "Zona Turystyczna", która od 2015 roku będzie mocno zmieniona pod względem wyglądu to już nie to samo co "Zona Wykluczenia" jaką znacie z filmów dokumentalnych czy książki Igora Kostina. Złomowiska pojazdów w większości już zostały rozebrane, barki na Prypeci są właśnie cięte są na kawałeczki, Prypeć jest regularnie pozbawiana przedmiotów z lat swojej świetności a i sama elektrownia niedługo będzie wyglądała jak walcowata kopuła. Zmieniają się czasy, wymagania i priorytety. Także teksty typu "szkoda rze rozbierajo", kiedy zna się elektrownię tylko z gry i filmów są jak dla mnie bezsensowne. Trzeba tam pojechać, rozejrzeć się, postać chwilę w miejscu i zobaczyć to wszystko na własne oczy, żeby zrozumieć. Wszystko co właśnie oglądamy na zdjęciach zmienia się, niszczeje i w końcu znika. Demontaż komina ma zakończyć się najwcześniej w grudniu, a bodajże najpóźniej w marcu. Będąc na bieżąco z wydarzeniami w Strefie kolejne demontaże (różnych rzeczy) są na porządku dziennym, większość ich nawet nie dostrzega/nie wie o nich, dopóki tam nie pojedzie.

Polecam zaglądać tutaj od czasu do czasu:
http://www.chnpp.gov.ua/index.php?optio ... 01&lang=en
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Voldi w 04 Lis 2013, 13:32

Dementorin napisał(a):książki Igora Kostina


Skrobnij mi na PW coś więcej o niej, bo mnie zaciekawił temat.

Kto ma fejsa to widział, kto nie to wrzucam tu mój komentarz z fejsika, spod zdjęcia, które udostępnił Meesh.

Oczywiście, że mi też szkoda tego wszystkiego, ale wasze pomysły co jeden to durniejszy. "Zew Zony" to jedno, ale racjonalizm to drugie. Więcej betonu? Pierwszy Sarkofag miał stać góra 10 lat wg. planu, a stoi już 27... I tak cud, że tylko "gniotsa" a nie "łamiotsa"... To w sumie kwestia miesięcy, aż wszystko pie*dolnie w dół.

Komin. Podejrzewam, że rozbierają go, bo też trochę stracił (brak konserwacji itd.) na stabilności. Jakby to to żelastwo pieprznęło na ten wasz "changar" (Piotrek - poczytaj słownik ortograficzny) to nic by nie zostało ani z komina, ani z "changaru", ani z Sarkofagu, ani z połowy Europy.

Jakoś tak patrzę, że wielu z Was olało studia i zostało stalkerami ;) A do Monolitu Oliwier nie ma co dołączać - jak się przebili przez zapory i spokojnie sobie majstrują przy CzAES/CEJ/ChNPP, to podejrzewam, że Monolit wyrżnięty w pień.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Kalashnikov w 04 Lis 2013, 16:52

Pan Dementorin (jak zle napisalem to przepraszam) dobrze to wszystko opisal. Poki nie pojedziesz to nie zrozumiesz tego, bo chcielibyscie zyc w poczuciu niebezpieczenstwa? Co jak co, ale Prypec zawsze bedzie miala ten swoj klimat. Mimo, ze zaczynaja z niej powoli usuwac obiekty.
EDIT: Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez MajorDiegtiarov w 04 Lis 2013, 17:27

Dementorin na tym zdjęciu co oni robią czemu wycinają to dziury w ziemi i czy to co leży obok to są meble ?

Za ten post MajorDiegtiarov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Dementorin w 05 Lis 2013, 21:21

Voldi
Link do książki wysłałem na gg.

Major_Fields
Dobrze napisałeś, ale wolę Irydius. Dzięki za poparcie.

MajorDiegtiarov
Złomiarze wyciągają rury z ziemi i wiozą je na złom. Z roku na rok coraz więcej ulic w Prypeci będzie tak wyglądało. I nie, to nie są meble.

Rozrywki ciąg dalszy...
Image
Image

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44, Method.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Adam w 05 Lis 2013, 22:18

No to stracił koronę. Wrzucajcie na bieżąco fotki tej tragedii....
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Plaargath w 06 Lis 2013, 13:00

Cena książki Kostina od dawna na allegro nie spada poniżej 120-130 zł, makabra. Z tego właśnie powodu jeszcze nie miałem okazji pooglądać. Jak pytałem w znanych mi antykwariatach w zeszłym roku, to mnie śmiechem zabijali, że Kostina wymietli już lata temu. (Jak ktoś ma cynk, jak to dorwać, niech daje znać.)
Co do nowego Sarkofagu, jak ktoś nie wie co i jak, a czytać się nie chce, polecam filmik na youtubie, pokazujący łopatologicznie prawie cały proces. Tam widać, że CEJ komina mieć nie ma. A nie widać, że od spodu mają zawiesić na tym suwnicę i stopniowo rozbierać to, co nakryją pod spodem, żeby nie pyliło. W środku mają oczyszczać i piaskować gł. elementy metalowe, a potem oczyszczone z wierzchnich warstw wywozić na składy.
Poza tym, dla szperających, polecam materiały firm NOVARKA i MAMMOET, które onegdaj się na necie chwaliły, co robią i ciekawe rzeczy można było, pamiętam, znaleźć.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: Demontaż komina w CEJ

Postprzez Dementorin w 07 Lis 2013, 12:41

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że w nocy/rano zdjęto kolejną część.
Tak wywnioskowałem z tej kamerki online.
http://www.chnpp.gov.ua/index.php?optio ... 01&lang=en
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości