Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Postprzez Dementorin w 13 Cze 2014, 13:33

Witam,
pojechałem do Strefy na cztery dni. Łącznie spędziłem w Zonie 76 godzin i przywiozłem kilkadziesiąt GB materiału filmowego.
Teraz montuję z tego filmy przedstawiające poszczególne miejsca na terenie Strefy. Nie tylko Prypeć, ale i teren Elektrowni, wioski oraz Duga-3.
Filmy tworzone są cały czas, docelowo ma być ich ponad 30.
Jeżeli kogoś to interesuje może zaglądać na tą playlistę i sprawdzać co nowego zmontowałem.


Bonusowo recenzja z wyjazdu
:

DZIEŃ 1
Kiedy dojechaliśmy do Dityatek tym razem nie musieliśmy przechodzić przez bramki. Wojskowy kazał ustawić się w kolejce przed autobusem i po sprawdzeniu paszportu wpuszczał do środka. Kiedy już wszyscy usiedli na swoim miejscu pojechaliśmy do Czarnobyla. Tam wypakowaliśmy się i zjedliśmy obiad. Potrawy są dosyć tłuste, ale to tylko na plus. Podczas zwiedzania Strefy było to potrzebne. Dostaliśmy na grupę 5 dozymetrów Terra-P, którymi mieliśmy sprawdzać teren wokół siebie podczas eksploracji.
Po obiedzie - Duga3. Na miejscu zwiedziliśmy koszary, wchodziliśmy gdzie tylko nam się podobało. Mieliśmy na to około dwóch godzin wolnego. Po zwiedzeniu koszar i sterowni udaliśmy się pod same anteny. Po przejściu pod antenami dostaliśmy kilkanaście minut na wejście na kompletną antenę, druga jest w fazie rozbiórki i dewastacji.
Na antenie wiało, a konstrukcja trzęsła się, same drabinki chwiały się podczas wchodzenia, także rekordzista wszedł na 6 poziom.
Po radarze pojechaliśmy do Kopaczi. Standardowo - przedszkole. Następnie druga strona drogi i zwiedzanie "hałd" z zakopanymi domami oraz pobliskie budynki. Tutaj również czas wolny, przewodnicy tylko pilnowali żeby nikt nie robił zdjęć z drogi, bo wzmożony ruch pojazdów firmy Novarka stwarzał zagrożenie dla nieuważnych fotografów. Po wiosce przyszedł czas na Czarnobyl. Zanim jednak wjechaliśmy do miasta wjechaliśmy na most, z którego było widać barki oraz CEJ.
Potem samo miasto. Pomnik strażaków, park maszyn oraz podjechaliśmy pod brzeg, gdzie było kilkanaście minut na sfotografowanie barek z bliższej odległości. Tak zakończył się pierwszy dzień. Wieczorem przy kolacji w Czarnobylu rozmawialiśmy z przewodnikami co chcemy zobaczyć przez następne dni. Dostaliśmy mapki i kreśliliśmy na nich wszystko co chcielibyśmy zobaczyć. Trwało to ze dwie godziny, zanim pokolorowaliśmy sporą część Prypeci. Po ustaleniu planu zwiedzania czekał już tylko nocleg w jednym z dwóch hoteli.

DZIEŃ 2
Rano, drugiego dnia w Strefie udaliśmy się do Paryszewa. Odwiedziliśmy mieszkające tam małżeństwo. Następnie pojechaliśmy na wschodnie rubieże Strefy, do wioski Teremsi oraz tamtejszej barki, nietkniętej przez złomiarzy. Następnie powrót do „centrum” oraz zwiedzanie terenu CEJ.
Wchodziliśmy do chłodni kominowej, do zakładu rybnego i chodziliśmy po okolicy. Potem podjechaliśmy pod pomnik Prometeusza oraz na plac widokowy przed CEJ. Z fotografowaniem nowego sarkofagu nie było najmniejszego problemu, mimo że wokół chodzili pracownicy. Także plotki na ten temat można już zdementować. Potem powrót do hotelu na obiad, po obiedzie, Prypeć.
W Prypeci na start odwiedziliśmy stację autobusową, kto zwiedził szybciej i przecisnął się przez krzaki miał okazję zobaczyć ledwo wystającą z liści konstrukcję - pomnik przyjaźni. Potem szpital, tutaj jedyne ograniczenie to podziemia szpitala. Przewodnicy mocno pilnowali, abyśmy nie podchodzili do schodów prowadzących w dół. Poza tym... pełna swoboda. Mimo to ludzie podzielili się na dwie grupy i chodzili razem, głównie dlatego żeby się nie zgubić w dość dużym obiekcie. Po szpitalu, gdzie spędziliśmy sporo ponad godzinę, udaliśmy się do Cafe Pripyat. Potem na sugestię kilku z nas podeszliśmy również do pobliskiej, wpół zatopionej barki, po której chodziliśmy kilkanaście minut mimo jej niewielkich rozmiarów.
Po tych czterech obiektach, powrót. Było już pod wieczór, a jeszcze mieliśmy zwiedzać Czarnobyl. Po kolacji przewodnik dał nam dowolność w zwiedzaniu miasta. Weszliśmy do dwóch sklepów, dwóch domów i synagogi. Może zdawać się to niewielką ilością budynków, jednak biorąc pod uwagę zbliżającą się godzinę milicyjną i fakt, że w budynkach wchodziliśmy wszędzie, od piwnic po poddasza było to całkiem niezłe zwiedzanie.

DZIEŃ 3
Tego dnia z rana pojechaliśmy do Jupitera. Spędziliśmy tam kilka ładnych godzin, nie wiem co zwiedzali inni, ale ja wchodziłem na dachy, do hal, do biurowców i okolicznych budynków. Ogończy w hali nie było, ale dach zawalony w miejscu gdzie być powinna dał kilku fanom gry do myślenia. ;)
Następnie budynek milicji, straży pożarnej, garaże oraz „chwytak”. Powrót do Czarnobyla na obiad, po obiedzie centrum Prypeci. Kinoteatr, szkoła muzyczna, urząd miasta, hotel Polesie, Energetyk, Wesołe Miasteczko, Poczta, Univermag, basen Lazur, szkoła nr. 3, przedszkole Złoty Kluczyk. Pod wieczór Czarnobyl, centrum miasta. Następnie kolacja.

DZIEŃ 4
Na sam początek pralnia. Wciąż działa, jednak można chodzić po jej terenie. Znajduje się tam odmalowany pomnik misia. Jak ktoś kojarzy go z Zewu to wie o co chodzi. Okazuje się, że to właśnie w pralni maluje się znaki promieniowania oraz inne, kwadratowe na dwóch nóżkach. Typu "rudy las" itp. Po pralni podwieziono nas pod stadion i tam "wypuszczono". Zwiedziliśmy stadion z podziemiami, szkołę nr. 5, przedszkole Czeburaszka, 16 piętrowiec na północy Prypeci, kamienny znak Pripyat, pobliski posterunek GAI. Następnie przeszliśmy na północ, do laboratorium (dawne przedszkole).
Potem przeszliśmy jeszcze dalej, leżały tam wraki pojazdów rolniczych i kilka małych budynków. Na koniec podwieziono nas jeszcze do zakładu dozymetrii. Szukaliśmy dozymetrów, ale część budynku jest spalona a poza jedną obudową DP nie znaleźliśmy tam nic. Potem podjechaliśmy po swoje rzeczy do hotelu. Po obiedzie i prysznicu jeszcze podjazd pod pomnik Czarnobyl (wjazdowy) i wioska Zalesie.

Następnie powrót do Polski. Opisy dni są może i minimalistyczne, ale na prawdę wchodziliśmy dosłownie wszędzie, kto gdzie i kiedy chciał a przewodnicy przekładali nam obiady i zwiedziliśmy znacznie więcej niż mieliśmy z początku zaznaczone na mapach.

Image
Image
Ostatnio edytowany przez Dementorin 17 Cze 2014, 14:20, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, lehoslav, KoweK, Sedoro.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration

Postprzez lehoslav w 13 Cze 2014, 13:48

Te milisiwerty to gdzie złapane? :wódka:
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration

Postprzez Dementorin w 15 Cze 2014, 05:18

Parter szpitala. Ktoś chyba z piwnic wyciągnął jedną z rzeczy likwidatorów, żeby nie ciągnęło poszukiwaczy Sivertów bez masek tam gdzie nie trzeba.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration

Postprzez lehoslav w 15 Cze 2014, 11:44

A, ktoś mi w październiku o tym opowiadał (przewodnik mu pokazał). Ja sam wolałem jednak wejść tam, gdzie nie trzeba ;) Oczywiście w masce i reklamówkach na butach ;)
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Postprzez Dementorin w 02 Wrz 2014, 17:35

Playlista ma już prawie 30 filmów, a do końca materiału jeszcze daleko.
Jak kogoś interesują filmy pokazujące zwiedzanie każdego miejsca w Zonie oddzielnie to zapraszam do pierwszego posta.
Możecie uznać to za odświeżenie wątku.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Odp: Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Str

Postprzez Poldzer w 03 Wrz 2014, 06:34

Jaki był koszt łączny takiej wycieczki?
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Postprzez Dementorin w 03 Wrz 2014, 11:48

Ze wszystkimi ubezpieczeniami, pamiątkami, jedzeniem i piciem dokupionym na czas zwiedzania zmieścisz się w dwóch tysiącach.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Postprzez dawidOw2 w 17 Gru 2014, 16:16

Kolego a czy dojad tamn jest w tej cenie czy są to koszta jakie ponosimy za wjazd do strefy.Ja jestem bardzo zainteresowany z moimi znajomymi na wyjazd tam.
dawidOw2
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 16 Gru 2014, 19:39
Ostatnio był: 14 Wrz 2018, 18:55
Kozaki: 0

Re: Chernobyl Zone - Complete Exploration (filmy ze Strefy)

Postprzez Slepy w 11 Lut 2015, 22:58

Slepy
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 30 Gru 2010, 10:37
Ostatnio był: 13 Sie 2023, 13:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 2


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość