29 Lat mineło...

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

29 Lat mineło...

Postprzez DiegtiariowTM w 25 Kwi 2015, 23:46

Witam, wiem że do 29 rocznicy katastrofy czarnobylskiej jest jeszcze około 45 minut lecz mnie już dawno na forum nie będzie. Chciałbym wam przypomnieć że już dzisiaj mija 29 rocznica tego pamiętnego Kwietniowego dnia. Samej katastrofy chyba przybliżać nie muszę bo każdy szanujący się Stalker ją zna. Jeżeli nie to piszcie pod postem to wam ją opowiem. Wracając do tematu, katastrofa w Czarnobylu ma wiele minusów, ale także i plusy. Jednym z plusów jest nasza ukochana gra S.T.A.L.K.E.R.. Dla wielu ludzi z którymi miałem kontakt Zona jest czymś dziwnym-niechcianym, ale bez niej nie było by tego forum, książek o tematyce Stalkera. A seria Fallout nie miała by konkurencji. 26 Kwietnia powinien być szczególnym dniem każdego fana tej gry, serii S.T.A.L.K.E.R. oraz klimatów post-apo. W tym wyjątkowym dniu chciałbym żeby wszyscy na forum mieli się dobrze. Życzę wam udanych łowóch i uważajcie na anomalie. :D

Za ten post DiegtiariowTM otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Decimus76.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Decimus76 w 25 Kwi 2015, 23:49

Dziękuje, wzajemnie, o godzinie 1:23 zrobię imprezę w szopie w mojej wsi i każdy będzie musiał przyjść z maską gazową i stroju stalkera, no i oczywiście DJ Striełok włączy Bandit Radio, będą także zawody kto najszybciej i najwięcej wypije Kozaków itp. Będzie Bombowo :D
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Plaargath w 26 Kwi 2015, 00:58

Dla mnie mimo wszystko ta rocznica to przede wszystkim posępny klimat.

W pierwszej kolejności wypijam zdrowie wszystkich osób, których katastrofa dotknęła - tych, których lata temu zabrała, tych, którym przez lata zabierała, i tych, którym dalej zabiera.
:wódka:

W drugiej zdrowie tych, którzy po dziś dzień wkładają swoją energię i wysiłek, by negatywnym skutkom katastrofy wyjść naprzeciw - też na osłodę ich bólom i frustracjom, bo są niemałe.
:wódka:

W trzeciej za to, że fart chciał, że w skali kosmicznej było mi - i nam wszystkim tutaj - blisko, ale na szczęście nie dość blisko, żeby to za nas ktoś dzisiaj zdrowie wypijał.
:wódka:

A ostatni za numinosum, jakim jest Zona - misterium tremendum i misterium fascinans w jednym - zachwyca i przeraża, inspiruje i przytłacza.
:wódka:
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez lehoslav w 26 Kwi 2015, 01:27

Chwała bohaterom Czarnobyla!
Вечная слава героям Чернобыля!
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez DiegtiariowTM w 26 Kwi 2015, 08:49

Niewyobrażalny jest strach i cierpienie jaki ludność miejscowości nieopodal elektrowni przeżyła. Dla tych ludzi opuszczenie swych domostw było ogromną tragedią. Musieli zostawiać wszystko...
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Plaargath w 26 Kwi 2015, 13:35

Swoją drogą, uznanie dla naszego forumowego kolegi Azota. Azot, z tego co widzę, jako pierwszy w polskojęzycznym internecie zamieściłeś rocznicowe informacje, na dodatek takie, które nie są totalnie po łebkach albo zniekształcone. O tej godzinie w necie też już widać, że gdzieniegdzie z Twojej notki zrzynano.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Adam w 26 Kwi 2015, 14:08

Plusy katastrofy? To tak jak dziękować Hitlerowi za kilkaset zaje*istych FPS-ów, strategii i symulatorów...


Wieczna chwała bohaterom ode mnie.
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez DiegtiariowTM w 26 Kwi 2015, 14:31

Bez takich wydarzeń nie powstało by wiele rzeczy. Nie było by np. MoH, BF, CoD'ów itd. Świat jest taki a nie inny i takie wydarzenia jak wojny, katastrofy były, są i pewnie będą dalej się działy, a bez nich wynalazcy i inni twórcy nie mieli by weny do stworzenia swych dzieł.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Plaargath w 26 Kwi 2015, 15:38

Z całym szacunkiem, ale przystopuj nieco, bo brzmisz jak domorosły Herostrates, albo Dziennikarz z Wesela. Od dawna ludzkość powtarza, że inter arma silent musae. A zrównanie przerabiania traumatycznych doświadczeń w formie sztuki czy innej twórczości z normalną ludzką proaktywną działalnością twórczą jest ogromnym i dość smutnym nadużyciem. To, że kryzys jest szansą na pozytywną zmianę (co bardzo istotne - tylko dla tych, którzy ów kryzys przeżyli), nie oznacza, że kryzys jest optymalnym bodźcem do zmiany. Zauważ, że przez wojny więcej rzeczy (i ludzi) uległo zagładzie, niż powstało. W tym przerwane lub udaremnione wysiłki twórców i wynalazców.
A co do zawdzięczania FPS'ów wojnom, to jest to spore uproszczenie. Wenę ludzie mieliby i tak, bo mają ją zawsze. W tym wenę związaną z tematyką konfliktu - nie jest przecież człowiek żyjący w czasach pokoju pozbawiony wewnętrznego obrazu wojny i to zupełnie niezależnie od otaczających go realiów. Wynika to wprost ze sposobu, w jaki ukształtowana jest ludzka psychika - nikt nie musiał spotkać stugłowego potwora, żeby mieć wenę do stworzenia opowieści o nim. Dzieci od zawsze słuchają baśni o spotkaniach ze śmiercią i złem i rozumieją te baśnie bez konieczności posiadania rzeczywistego doświadczenia śmierci i zła. Nie ma człowieka wolnego od konfliktu wewnętrznego, a ci bardziej wrażliwi na rzeczywistość wewnętrzną/mityczną i tak ugłaśnialiby mity o wojnie, nawet gdyby dookoła nikt się nie zabijał. W konsekwencji w naszych czasach i tak mielibyśmy gry o zabijaniu.
Niebezpieczny problem z Herostratesami polega właśnie na tym, że rzeczywistość wewnętrzna/mityczna pierdzieli im się z realną i próbują swoje własne obrazy końca czy zagłady skonstruować w rzeczywistości uzgodnionej. A z Dziennikarzami na tym, że zapominają, że pochodzenie ich dobrobytu jest po pachy utytłane w ludzkiej krwi.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus, Tormentor.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: 29 Lat mineło...

Postprzez Kuna_898 w 28 Sie 2015, 13:15

To już tyle lat... Mój ojciec co roku w rejonach rocznicy opowiada mi jak to było. I jaka panika wybuchła.
Kuna_898
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 28 Sie 2015, 12:45
Ostatnio była: 14 Wrz 2018, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości