Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez jarecki w 19 Paź 2015, 08:42

Witam,
zapraszam do galerii moich zdjęć z Czarnobyla
http://fotokomorka.com/czarnobyl/

Za ten post jarecki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fraternus, caleb59, smok61.
jarecki
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 13 Gru 2014, 23:20
Ostatnio był: 05 Sty 2016, 16:29
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Czyste Niebo
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez Fraternus w 19 Paź 2015, 13:18

Fajne, fajne :D
PMm <3

Fraternus
Wygnany z Zony

Posty: 35
Dołączenie: 06 Paź 2015, 19:18
Ostatnio był: 22 Gru 2015, 17:05
Miejscowość: Wielkopolska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 11

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez lehoslav w 19 Paź 2015, 20:09

Tylko weź popraw ten swój opis awarii, bo momentami bredzisz w nim jak potłuczony. Językowo też miejscami jest średnio.

Miasto Czarnobyl znajduje się w obwodzie kijowskim (rejon iwankowski), u ujścia rzeki Usz do Prypeci.


Rzeki .

W 16. stuleciu stał się ważnym ośrodkiem handlowy położonym przy szlakach wodnych i liczył wówczas niewiele ponad tysiąc mieszkańców.


ośrodkiem handlowym

Nie został wyposażony we właściwie wzmocnione osłony, by ograniczyć skutki ewentualnych awarii.


Brak osłon zmniejszał skutki ewentualnych awarii??

Alarmujący jest fakt, że dokładnie te same reaktory wciąż używa się się na Litwie, Ukrainie czy w Rosji.


tych samych reaktorów [...] używa się

Rdzeń reaktora został tak skonstruowany, że pręty paliwowe mogą zostać wyłączone pojedynczo, w czasie gdy reszta dalej pracuje.


Pręty mogą zostać "wyłączone"??

Wewnątrz znajdują się przesuwane pręty paliwowe, które jeśli są wszystkie na dole, powodują wygaszenie reaktora.


Ekhm?

W trakcie zatrzymania bloku planowano przeprowadzić próby przy wyłączonych układach bezpieczeństwa oraz całkowitego odcięcia zewnętrznego zasilania.


Zdanie do poprawki, jest nieskładne.

Personel próbuje wsunąć pręty paliwowe z powrotem do reaktora, jednak otwory były już na tyle powyginane od wysokiej temperatury, że nie mogły znaleźć się w końcowej pozycji.


A, już jasne. Nie odróżniasz prętów paliwowych od prętów bezpieczeństwa... :facepalm:
Może lepiej dać sobie w takim przypadku spokój z autorskimi opisami awarii?

Merytorycznie można by się do wielu jeszcze rzeczy przyczepić, ale szkoda mi czasu.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez jarecki w 04 Sty 2016, 09:41

@lehoslav dziękuję za tak wnikliwą analizę. Swoje uwagi do tego co powinienem robić a czego nie zostaw już sobie.

Za ten post jarecki otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KOSHI.
jarecki
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 13 Gru 2014, 23:20
Ostatnio był: 05 Sty 2016, 16:29
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Czyste Niebo
Kozaki: 2

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez lehoslav w 04 Sty 2016, 11:48

jarecki napisał(a):@lehoslav dziękuję za tak wnikliwą analizę. Swoje uwagi do tego co powinienem robić a czego nie zostaw już sobie.


Nie będziesz mi mówił, co mam robić :D
A tak na poważnie, to przy takich żenujących błędach, jakie popełniłeś w opisie, naprawdę przydałoby Ci się trochę więcej pokory. Nie trzeba się znać na wszystkim, ale jednocześnie nie trzeba zabierać głosu na wszystkie tematy. Taka porada na przyszłość.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez jarecki w 05 Sty 2016, 16:27

Dziękuję za twoją cenną radę! Odnośnie błędów - nie zaprzeczam, że ich nie popełniłem, z tego co wiem to ludzka rzecz się pomylić. Aha i na przyszłość również rada ode mnie - jeśli wytykasz już komuś błędy to przynajmniej podaj źródło informacji, na które się powołujesz.

Miłego dnia!
jarecki
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 13 Gru 2014, 23:20
Ostatnio był: 05 Sty 2016, 16:29
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Czyste Niebo
Kozaki: 2

Re: Niemal 30 lat po katastrofie (galeria zdjęć)

Postprzez igla2008 w 06 Sty 2016, 16:17

@jarecki..

Lehoslav napisał Ci to z dobrego serca.. Żebyś oprócz zdjęć przekazał też jakiś sensowny przekaz osobą oglądającym co na pewno jest na plus.

Ja ze swej strony chciałbym się tylko zapytać Ciebie gdzie na Litwie pracują reaktory typu RBMK.. Z tego co mnie pamięć nie myli to w Ignalińskiej EA pracowały reaktory typu RBMK-1500 trochę mocniejsze niż RBMK-1000 które są w Czarnobylu. Ale to nie ważne.. od 2009 roku elektrownia na Litwie nie działa (została zamknięta) wiec twój opis kupy się nie trzyma.

O braku pojęcia jak działały pręty bezpieczeństwa w CEA nie wspomnę.. ale wiesz, że bez sensu było by wsuwać pręty paliwowe do reaktora? Bo w takim razie na jakiej zasadzie by on działał.. skoro w środku nic by nie było :P


W związku z tym krąży wiele mitów i legend odnośnie awarii elektrowni w Czarnobylu. Istnieją teorie, że kierownik zmiany usnął podczas przeprowadzania eksperymentu lub, że nastąpiło trzęsienie ziemi, które uszkodziło reaktor. Najczęściej mówi się jednak o następującej wersji wydarzeń:


Fenomenalne zdanie.. proszę o źródło tych bajek...

Próbowali oni wraz z pozostałym personelem wtłoczyć wodę do reaktora w celu jego ochłodzenia. Niestety w wyniku tego niepotrzebnie dodatkowo napromieniowało się wielu pracowników.


A ha .. a straż pożarna z elektrowni przyjechała po dwóch dniach.. mało tego są osoby (znające się na rzeczy) które twierdzą, ze strażacy doskonale wiedzieli co robią.. na dodatek na terenie elektrowni też była remiza..

26 kwietnia 1986 roku o godz. 1:24 dochodzi do największej awarii jądrowej w historii.


Co to jest awaria jądrowa? Chyba awarii w elektowi atomowej.. i według ekspertów japońska awaria sprzed paru lat była równie potężna o ile nie większa.. (7 stopień najwyższy w skali INES mają obie).

Aby uświadomić sobie skalę tragedii warto przypomnieć, że bomba zrzucona na Hiroszimę ważyła “zaledwie” 4,5 tony. Dla porównania wybuch w elektrowni w Czarnobylu, który był ponad 100 razy mniejszych niż w Hiroszimie – wyrzucił do atmosfery 50 ton odparowanego paliwa. Do tego należy dodać następne 70 ton paliwa oraz 700 ton radioaktywnego grafitu, który został rozrzucony w elektrowni i jej okolicy.


Z tego co mi mówili znawcy tematu .. wybuch bomby to zupełnie co innego niż awaria..

Dodatkowo trzech śmiałków weszło do wnętrza reaktora nr 4, aby otworzyć zawory wypuszczając resztki wody ze zbiornika. Wszyscy otrzymali śmiertelne dawki promieniowani i zmarli w ciągu kilkunastu dni. Następnie pusty zbiornik wypełniono betonem, dzięki tunelowi pod blokiem nr 3 i 4 wykopanego przez górników. 3 maja 1986 roku rozgrzane resztki rdzenia przebiły się do pustego na szczęście zbiornika, gdzie pozostają do dziś.


Skoro pusty zbiornik wypełniono betonem to jak jak on mógł być pusty.. wypadało by wspomnieć po co wykopano tą ,,dziurę pod elektrownią" na początku chciano tam zamontować system chłodzenia..
WEJŚĆ DO WNĘTRZA REAKTORA KTÓRY JESZCZE SIĘ GOTOWAŁ... słucham jak oni to zrobili..


Dalej też historia nie za bardzo się klei.. ,,16km nowego asfaltu" mnie rozbawiło bardzo..

Obecnie bardzo często mówi się, że skutkiem eksplozji w Czarnobylu są liczne mutacje zwierząt i roślin. Istnieje wiele legend i mitów jakoby w strefie wykluczenia żyły kilkugłowe lisy. Tego typu anomalii nikt nigdy nie udowodnił. Mówi się, że jeśli rzeczywiście rodziły się jakieś mutanty to nie żyły one długo.


Skąd ty bierzesz takie rewelacje?! Stalker Ci się z rzeczywistością myli?

Jest jeszcze opis Prypeci..

Tutaj też wspaniałe kwiatki.. w nocy mój drogi to dzieci spały i żadne samopas nie biegało na most oglądać.. Mało osób w noc wybuchu wiedziało co się dzieje.. Opis ewakuacji do wsi Iwankowo też dobry.. jakoś nie chce mi się wierzyć aby w ZSRR ktoś mógł się nie zgodzić z poleceniem partii a jak się nie zgadzał to promieniowanie było jego najmniejszym problemem.. o ile wiesz o czym mówię..

Po ewakuacji miasta postanowiono wyrzucić z mieszkań wszelkie wyposażanie na zewnątrz. Następnie ciężarówkami przewożono je za miasto, gdzie wrzucano do wykopanych dołów i przykrywano ziemią. Miało to na celu zniechęcić mieszkańców do powrotu.


No co ty .. wyrzucili mi telewizor to nie wracam do Prypeci zostaną u cioci w Kijowie w 30 metrowym mieszkaniu w dwunastu..

Jakbyś miał pojęcie co piszesz to wiedziałbyś, że meble wyrzucono dużo później kiedy mieszkańcy wrócili po swoje rzeczy gdy wiedzieli, że o powrocie nie ma mowy.


Nie wiem po co podałeś źródła.. mi się wydaje, że pisałeś to z pamięci nie otwierając nawet Wikipedii...

I zgadzam się z Lehoslavem.. weź to popraw (w zasadzie napisz od nowa poprawnie) albo skopiuj z innej strony opis.. to nie żadna skaza, że sam czegoś nie napisałeś..a wtedy będzie profesjonalnie..
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości