TESV:Skyrim

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Piłat w 13 Sie 2014, 10:32

Witam serdecznie.
Oczywiście mam problem z grą, więc udaję się o pomoc do ludzi inteligentniejszych od siebie...
Otóż mam dziwnego buga w kilku misjach. Pierwszy na jaki natrafiłem to związany z "Szepczącymi Drzwiami". Wszystko jest w porządku do momentu zdobycia do nich klucza. Kiedy wracam do Drzwi z kluczem te są już... otwarte. Ale mimo to znacznik misji wciąż wskazuje mi, żebym je otworzył. Ponadto gdy zabieram miecz i notatnik nic się nie dzieje, a przecież powinna zagadać ze mną Szepcząca Pani. Wiem - gdyż Skyrima przechodzę wtóry raz i nigdy z czymś takim się nie spotkałem... Oczywiście zadanie nie zostaje zakończone.

Drugi przypadek dziwnego buga pojawił się zaraz po wykonaniu misji dla Gildii Złodziei z domkiem na wyspie, gdzie mieliśmy wykraść dokumenty i spalić ule. To zadanie zawsze wykonuje w sposób nienaganny (dla mnie...), czyli nigdy nikogo nie zabijam i nie zostaje wykryty w posiadłości. Cele misji wykonane w stu procentach, wracam do Bryniolfa, ten mnie chwali, ale nie mogę nawiązać z nim rozmowy. Opcja dialogu w ogóle nie działa, mimo że znacznik zadania wisi mu nad głową. Podobnie ma się z Vex z którą też nie mogę rozmawiać - w ogóle. Dziwne, gdyż nigdy z czymś takim się nie spotkałem...

Próbowałem różnych metod naprawienia tych błędów. Wpierw przeanalizowałem mody które mam wgrane, ale większość z nich to duperele dodające nową broń, zbroje i tekstury HD. Nic co mogłoby zakłócić mechanikę gry. Z poważniejszych modów to FROSTFAL i niektóre z działu Immersive.
Kolejnym krokiem w poszukiwaniu rozwiązania problemów były kody, a dokładnie ten kod, który ponoć "kończy bieżącą misję". Tu nasuwa się kolejna niejasność, gdyż nie jestem przekonany, czy w prawidłowy sposób używam tego kodu. Może ktoś ma jakieś pomysły? Tak czy siak, również i tym razem zawiodłem.

Skończyło się na tym, że wczytałem grę przed rozpoczęciem obydwu misji, tak więc jestem na czysto. Proszę was o pomoc w tej sprawie; może znacie jakiś sposób na te dziwne bugi, które nie pozwalają dociągnąć misji do końca?

Z góry wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Reklamy Google

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 13 Sie 2014, 11:30

Wiele nam to mówi że prawdopodobnie źle kody używasz... Jak je używasz powiedz, jeśli to nie tajemnica.

Polecam zainstalować Unofficial Skyrim Patch PL http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/48922/? i jeśli posiadasz DLC to i patche do DLC (ten sam typ, przeglądnij jego pozostałe tłumaczenia a znajdziesz).
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Piłat w 15 Sie 2014, 16:46

Dzięki Woland.
Niestety zainstalowanie nieoficjalnych patch'y przyniosło połowiczny sukces. Wprawdzie zadanie "Szepczących Drzwi" udało mi się pomyślnie zakończyć, jednak wciąż pozostaje problem z zadaniem dla Gildii Złodziei. Vex po prostu mi się zablokowała. Nie pojawia się żadna opcja dialogowa. Nie mogę z nią rozmawiać. A bez Vex nie ruszę do przodu z wątkiem fabularnym. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 16 Sie 2014, 19:09

Za 15 questów deadrycznych w wyniku których dostałem artefakt powinien być achievement. Dlaczego go nie dostałem? Wiem że quest od Nocnicy się nie liczy. Tego zadania nawet nie robiłem. Ale każde pozostałe wykonałem. Od Hircyna wziąłem Skórę Zbawcy. Czy te wszystkie 15 artefaktów musze mieć przy sobie? Czy Oghmę Infinium musze przeczytać?
Bo chciałem mieć wszystkie acziki poza Hearthfire, ale widze że nic z tego :/ Ten aczik był dla mnie bardzo ważny bo z wszystkich najbardziej wymagający i złożony.

@Piłat

Ktoś miał podobny bug. Nie wiem co oni mu gadają ale to co kazali według tematu pomogło. Zobacz sobie:
http://steamcommunity.com/app/72850/dis ... /?l=polish
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez brudne niebo w 14 Gru 2014, 21:24

Grasz offline czy online? Chodzi mi tryb Steama. Ja miałem identyczny problem z wex i jeszcze podobny w Labryntianie. Grałem offline i kiedy przeszedłem do trybu online to bug nie wystąpił. Innym razem grałem online i Mercer się zablokował. Wtedy przełączyłem na offline i z powrotem. I działało ! Dziwna sprawa, może tylko ja tak mam(bo mam 128 modów do tej gry) ale spróbuj.
I z pokorą przyznaję się do bycia uczniem gimnazjum...
brudne niebo
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 06 Lip 2013, 17:59
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 01:53
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Poprzednia

Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości