TESV:Skyrim

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

TESV:Skyrim

Postprzez Red Liquishert w 26 Lut 2014, 21:03

Poważny problem:
Po załadowaniu do oryginalnej, spaczowanej, Steamowej wersji Skyrima kilku..nastu modów (najwazniejsze to Frostfall, SkyUI i Wet and Cold), części z Nexusa (wszystkie ładowane za pomocą menadżera),a części ze Steam Workshop odpalam grę przez skse_loader (mam też SKSE), gra uruchamia się, logo Bethesdy przemija.. i wywala do pulpitu bez komunikatu.
Z góry dzięki za pomoc.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Reklamy Google

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Junx w 26 Lut 2014, 21:36

A więcej modów się nie dało już dodać? Za dużo dodałeś i wywala Ci teraz, usuń WSZYSTKIE mody i zainstaluj tylko te konieczne.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: TESV:Skyrim

Postprzez The Witcher w 26 Lut 2014, 21:39

Wywal wszystko, ale instaluj jeden po drugim za każdym razem sprawdzając czy działa, w ten sposób się dowiesz który powoduje problemy. SKSE najnowsze?

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red Liquishert, dorian.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Red Liquishert w 26 Lut 2014, 22:48

Tak, najnowsze. Na razie nic nie mogę zrobić, bo do stacjonarnego nie mam dostępu, ale jutro sprawdzę i edytuję post o nowe info. Dzięki za pomoc.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Cromm Cruac w 26 Lut 2014, 23:56

Junx napisał(a):A więcej modów się nie dało już dodać? Za dużo dodałeś i wywala Ci teraz, usuń WSZYSTKIE mody i zainstaluj tylko te konieczne.

A co w tym złego? Ja mam modów z 200 (182 esp się ładują) i wszystko hula :E

Red, odinstaluj wszytkie mody i zaistaluj sobie jakiegoś mod managera. Np. Skyrim Mod Organizer pozwala na wyłączanie modów bez ich deinstalacji. Po prostu odchaczasz te, których nie chcesz.

Ważna jest też kolejność ładowania esp-ów. Do automatycznej kontroli kolejności używaj BOSS-a
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Red Liquishert.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Red Liquishert w 27 Lut 2014, 15:34

No, i rozwiązane. Metodą Cruaczną instalowałem mody po kolei, i okazało się, że trójca Wet and Cold - Frostfall - RND najzwyczajniej w świecie je*ie mi grę. SKSE nie zawinił, na szczęście.
Dzięki wszystkim za pomoc! Temat do zamknięcia.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Cromm Cruac w 01 Mar 2014, 12:04

To dziwne, bo ja mam wszystkie 3 i działają razem. Zresztą nawet w opisie RND jest napisane, że jest kompatybilny z FF a w opisie W&C, że kapanie wody tylko będzie zablokowane jeśli używasz FF2.
Sprawdź czy masz najnowsze wersje, najnowszego pacza gry i wymagane DLC.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Red Liquishert w 01 Mar 2014, 15:10

A jednak!
Okazało się, że przy instalacji RND załącza się kilka plików .esp za dużo... Gra wywalała przez to (sprawdziłem - odznaczyłem je w NMM i gra uruchomiła). Drugą opcją jest to, że spolszczenie Frostfalla jest do bani i zwala grę. Nie wiem, tym razem go nie aktywowałem, gram na zwykłej wersji Frostfall (zresztą ponoć spolszczenie faktycznie bruździ). Mam całą trójkę, na szczęście :) .
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Dżuz w 19 Cze 2014, 11:53

Podepnę się tu z moimi skyrimowymi problemami, bo chyba nie ma sensu zakładanie oddzielnego tematu.

O co chodzi? Otóż nie od dziś wiadomo, że interfejs w Srajrymie do najmilszych rzeczy nie należy, więc bez większych rozterek zainstalowałem najnowszą wersję SkyUI. Modyfikacja ta do działania potrzebuje SKSE, więc ten wynalazek też zainstalowałem. Raczej poprawnie, bo ma własny instalator, więc chyba nie można niczego popsuć przy instalacji :caleb: Co się dzieje? Gdy uruchamiam grę przez skse_loader po raz pierwszy, tj. po włączeniu kompa, albo po restarcie, to po wczytaniu zapisu gry dostaję komunikat takiej treści:

:

Image


A po otwarciu ekwipunku, witają mnie różne artefakty - symbole dolara przy nazwach zakładek, brak ikon.

Gdy wyłączę Srajryma i włączę go ponownie, to komunikat już się nie pojawia i SkyUI działa poprawnie...
Ma ktoś pomysł w czym problem? Gra oryginalna, zaktualizowana do najnowszej wersji, wersja językowa angielska, jakby to miało jakieś znaczenie. Nie jest to najbardziej frustrująca rzecz na świecie, ale konieczność dwukrotnego uruchamiania gry, irytuje. Tak więc, gdyby ktoś znał rozwiązanie problemu, byłbym wdzięczny.

Dzięki z góry :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 19 Cze 2014, 12:45

Radą może być... odpuszczenie sobie SkyUI?
Miałem SkyUI, teraz nie mam ani SkyUI i SKSE.
I da się grać proszę pana, da się grać!
Są mody które wprowadzają faktyczne zmiany, ale to? Po co?
Gdyby choć nie wymagało SKSE to bym wziął.

Wady rozwiązania? Jednak SkyUI ma lepszy wygląd.
Zalety? Brak problemów jak Dżuz :P

Zauważyłem że dany mod może raz zadziałać raz nie. Dana kombinacja modów raz zadziała raz nie.
Raz coś będzie ok a raz źle.
Były kody na mimikę twarzy, podawałem je tu. Wszystkim chodzi a mi CTD robi i psuje zapisy.
Były mody pokroju pinup poser i był jeszcze taki tak jakby pinup poser miniaturka (mniej za to te najważniejsze).
Wszystkim działa a mi CTD robi.
Więc się odpuszcza po prostu. Graj po prostu, baw się, ciesz się grą a nie na siłę szukasz co tu jeszcze poprawić a w efekcie popsuć. Nie działa- w takim razie tak ma być i pogódź się z porażką.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Dżuz w 19 Cze 2014, 12:57

:facepalm:

Ja pie*dolę... :E

Czy ja napisałem, że nie działa? :caleb: Działa, tylko nie "od razu". A rozwiązanie typu, nie podoba się to usuń, to żadne rozwiązanie. Interface w Skyrim jest beznadziejny i nie mam zamiaru się jeszcze z tym mordować. SkyUI bardzo poprawia rozgrywkę więc nie zamierzam go sobie ot tak po prostu odpuszczać :P Czekam na bardziej konstruktywne porady :wink:

Woland napisał(a):Nie działa- w takim razie tak ma być i pogódź się z porażką.


Musiałbym być Wolandem :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 19 Cze 2014, 13:03

Dżuz napisał(a):Ja pier*olę... :E

Chciałbyś...


Dżuz napisał(a):Czy ja napisałem, że nie działa? :caleb: Działa, tylko nie "od razu".

Dżuz napisał(a):A po otwarciu ekwipunku, witają mnie różne artefakty - symbole dolara przy nazwach zakładek, brak ikon.



Dżuz napisał(a):A rozwiązanie typu, nie podoba się to usuń, to żadne rozwiązanie.

Lepsze niż kombinować co jest nie tak...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Następna

Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość