TESV:Skyrim

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 10:31

Pierwszy post, pisał że przez skseloader.exe

Jakby tego nie zawarł w swoim wpisie sam bym już dawno o to spytał.

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Dżuz w 20 Cze 2014, 17:19

Cromm Cruac napisał(a):@Dżuz, pytanie może bez sensu, ale jak odpalasz Srajkima? Przez TESV.exe (lub SkyrimLauncher.exe) czy skse_loader.exe?


Tak jak pisałem ja i Woland, przez skse_loader.exe :wink:

Woland napisał(a):A spójność plików może patrzyłeś?


Sprawdziłem. Wyszło, że jeden niepoprawny i zostanie ponownie pobrany. Chyba na nowo pobrało któryś z plików .ini, bo po uruchomieniu gry pokazała się informacja, że program wykryje ustawienia komputera itd. Mniejsza o to. SKSE nadal nie uruchamia się za pierwszym razem :E
Nic to. Na razie trza będzie z tym ewenementem jakoś grać. Spróbuje poszukać jeszcze czegoś na angielskojęzycznych forach :wink:

Teraz bardziej mnie intryguje, dlaczego przy wywalaniu do pulpitu, Skyrim nie podaje żadnego powodu, tak jak robił to Morrowind czy nawet srOblivion :/ I nie chodzi mi tu tylko o jakieś losowe wyloty na pulpit, ale o takie systematyczne, np. gdy próbuję uruchomić grę z modem Cobby Cottage, który wymaga dodatku Dawnguard, a którego ja nie posiadam. Nie powinna pojawić się jakaś informacja w stylu "Dawnguard masterfile is missing", czy jakoś tak, tak jak się to dzieje gdy uruchamiam moda w Creation Kit? Nie ma takiej opcji w ogóle czy znowu u mnie coś jest nie tak?
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 20 Cze 2014, 18:17

Nic nie informuje. Nigdy. Na przykład gra coś wczytuje a nagle wywala na pulpit. Sam się użerałem z grą blisko miesiąc i usuwałem po kolei mody które podejrzewałem o winę za to.
Po usunięciu jakichś 20-30 modów w końcu znalazłem ten jeden winny.

A kilkakrotnie wywalało mnie przy Wichrowym Tronie i przy queście na różę sanguina i nie wiedziałem: bug i coś się spsuło czy RAM/VRAm. Okazało się na szczęście że RAM/VRAM coś nie tak. Poprawiłem, działa.


Papyrus może być pomocny ale go przyrównałbym do czarnej skrzynki w samolocie- po prostu wiesz co gra wczytywała. A nie zawsze jedno musi mieć związek z drugim.

Kurczę, przez ciebie mam ochotę na SKSE i SkyUI
[edit]: skasowałem skse. Za dużo obciąża kompa o.O

Ściągnąłem SKSE i SkyUI. Działa poprawnie. Tym bardziej podejrzewam że coś ty musiałeś zrobić bardzo nie tak...
A próbowałeś zrobić nową postać?
Wgraj mój save i zobacz:
https://www.sendspace.com/file/vrmlq5
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez STALKIER998 w 24 Cze 2014, 17:22

Z tego, że kupiłem Skyrim'a na przecenie mam kilka pytań. No ale mniejsza z tym. Czy jak będę kradł to zakończenie się w jakiś sposób zmieni ? Czy da się jakoś posadzić tą Lydię na koniu ? Jak gdzieś jadę i za jakiś czas jest walka, to ona przychodzi już po i właściwie wtedy służy mi tylko jako paź do noszenia itemów. No i jeszcze jedno: czy te "tłumaczenie", że jest się ziomkiem swojego króla można wykorzystać tylko raz ?
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Cromm Cruac w 24 Cze 2014, 17:26

Convenient Horses, mod, który dodaje m.in. konie dla towarzyszy a także pozwala na wybranie siodeł, zachowania koni itp.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: TESV:Skyrim

Postprzez STALKIER998 w 25 Cze 2014, 19:10

Kolejne pytanie. Jak mogę się wydostać z kurhan Cieniowiska ? Żeby się dostać do dalszych pomieszczeń użyłem Tornada, a później nie mogłem się stamtąd wydostać. No i żeby się dostać za drzwi do dalszych lochów potrzebuję szponu, którego Wilhelm (barman) nie chce mi dać. Nie było takiej opcji dialogowej.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 25 Cze 2014, 21:08

Wtf? A jak ty robiłeś quest?

Wilhelm mówi że kurhan jest nawiedzony.
Bierzesz quest i badasz. Ustawiasz te przełączniki w pokoju w drugą stronę do miejsca gdzie duch Zabijasz "ducha". Idziesz po prostu przed siebie, nie skręcasz rzecz jasna w drewniane drzwi a dalej idziesz.
Wychodzisz jak wszedłeś, meldujesz co i jak.
Wilhel MUSI jako nagrodzę dać klucz.
Wracasz, w drewniane drzwi, otwierasz wrota i dalej jak każdy inny loch idziesz, mordujesz, komnata ze skarbem, wychodzisz...

Uwagi moderatora:

Kiedy w końcu nauczysz się pisać jak człowiek? - Wheeljack
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Dżuz w 02 Lip 2014, 19:01

No i znalazłem, zupełnie przypadkowo, połowiczne rozwiązanie mojego, powiedzmy, że problemu z niedziałającym od razu SKSE. Otóż jeżeli po uruchomieniu systemu, najpierw odpalę Steama, a dopiero potem Srajryma, to dziwnym trafem, SKSE działa od razu :o Że też ja na to wcześniej nie wpadłem :P Tak czy siak, nie wiem czego to wina, ale widocznie trzeba będzie do tego przywyknąć. Chociaż i tak trza się nadprogramowo oklikać :caleb:

STALKIER998 napisał(a):Czy jak będę kradł to zakończenie się w jakiś sposób zmieni ?


Buahahahaha :E :tm:

W grze od Bethesdy...? :E Na pewno :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Woland w 03 Lip 2014, 10:41

:facepalm:

A Skyrim jest grą steamową? No jest. Chyba że masz z... innego źródła i się nie chcesz przyznać :realcaleb:
No to steam musi być włączony i ch*j, to DMR.
W zasadzie SKSE gdyby wyłączał obowiązek włączania steama byłby zakazany i pewnie groziłby banem. Myślisz pozwolił by steam na odsteamowanie sobie gry?? :E
Gra steam=steam włączony. Always. Zawsze. Nie ważne że masz takiego a srakiego moda, nie ważne że to tylko minutka, nie ważne nic. Włączony ma być i już. Bo albo gry nie włączysz, albo nie zadziała jak należy.

@Stalkier Skyrim nie ma zakończenia :E
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: TESV:Skyrim

Postprzez STALKIER998 w 03 Lip 2014, 11:43

Jak to nie ma ? Przecież po zabiciu ostatniego smoka jest epilog. Chyba. W recenzjach pisali, że to się dzieje po zakończeniu wątku głównego, a już zrobiłem ścieżkę Gildii Złodziei i Cesarskich. Rozumiem przez to, że głównym celem gry jest zabicie WSZYSTKICH smoków, czy wybranie jakiejś specjalnej ścieżki ?
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Cromm Cruac w 03 Lip 2014, 11:52

Woland pewnie myśli, że zakończenie = napisy końcowe :E
Skyrim jest grą sandboxową. Ma wątek główny ale ani nie trzeba nim podążać, ani po jego zakończeniu gra się nie kończy. Można dalej zwiedzać i wykonywać zadania poboczne.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: TESV:Skyrim

Postprzez Dżuz w 03 Lip 2014, 18:59

Woland, ku*wa, jakby to powiedział kumpel z roboty, do innego kumpla, co ciekawie się składa, też ma problemy z rozumieniem czytanego tekstu: /quote/ ja pie*dolę... ale ty przyje*any jesteś! /unquote/ :facepalm: Myślałem, że trochę zmądrzałeś, ale widzę, że dalej ciężki kaliber z ciebie :caleb:

Czego ty, do cholery jasnej, nie zrozumiałeś w moim ostatnim wpisie w tym wątku?

Dżuz napisał(a):Otóż jeżeli po uruchomieniu systemu, najpierw odpalę Steama, a dopiero potem Srajryma, to dziwnym trafem, SKSE działa od razu :o


Gdzie tu jest jakaś wzmianka o tym, że uruchamiam 'zcalebioną' grę, bez Steama? :facepalm: Po ch*j miałbym włączać Steam gdybym miał pirata? Weź się ogarnij :caleb:

Woland napisał(a):Gra steam=steam włączony. Always. Nie ważne że masz takiego a srakiego moda, nie ważne że to tylko minutka, nie ważne nic. Włączony ma być i już. Bo albo gry nie włączysz, albo nie zadziała jak należy.


No to chyba nie masz żadnej steamowej gry, bo wiedziałbyś o tym, że przy uruchamianiu takiej gry, Steam uruchamia się automatycznie, jeżeli nie jest jeszcze włączony. Więc pitolisz waść jak zwykle od rzeczy, dla samej istoty pitolenia, zdaje się.

I teraz krótkie, albo i nie - dłuższe wyjaśnienie specjalnie dla ciebie. Jak krowie na rowie :caleb:

W opcjach Steam mam wyłączone automatyczne uruchamianie tejże aplikacji przy starcie systemu. Nie lubię jak mi się pincet dupereli uruchamia niepotrzebnie. Capisci? Zresztą, po cholerę ma się to odpalać, skoro i tak się samo włączy, gdy będę uruchamiał grę? Czyli to o czym pisałem wyżej :arrowu: I tu ważna uwaga do ciebie, bo zachodzi wszelkie prawdopodobieństwo, że możesz nie wiedzieć - Steam uruchomi się nawet gdy będziesz odpalał Skyrim przez skse_loader :!: I gdy tak robiłem, to SKSE nie działało. I trzeba było wyłączyć grę i włączyć ją jeszcze raz, i wtedy już wszystko było w porządku. Alles klar? Natomiast gdy uruchamiam te dwie aplikacje oddzielnie, czyli najpierw Steam, a potem Skyrim, oczywiście przez skse_loader, to też jest wszystko okej, SKSE działa od razu i nie ma żadnych problemów. Dotarło? Czyli wynikałoby z tego jakoby winny był Steam... Chociaż nie, cholera wie - nie znam się :P

Woland napisał(a):Chyba że masz z... innego źródła i się nie chcesz przyznać :realcaleb:


:facepalm:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198050592524

:caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość