Gothic 3 - problemy z zapisywaniem

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Gothic 3 - problemy z zapisywaniem

Postprzez Dżuz w 19 Sty 2015, 23:10

Otóż postanowiłem ostatnio z braku ciekawych tytułów, powrócić do tego klasyka. Pamiętam, że kiedyś grało mi się całkiem przyjemnie i zaszedłem już nawet do Nordmaru, ale po nieroztropnym zainstalowaniu Community Patcha, trzeba było zacząć grę od nowa i już mi się zwyczajnie nie chciało :P Ale do rzeczy.

Kiedyś, to jest w czasach użytkowania przeze mnie laptopa sprzed epoki kamienia łupanego, z trzema gigabajtami RAM-u i zintegrowaną grafiką, grałem w tę grę bez żadnych problemów natury czysto technicznej. Teraz natomiast, na pececie z podpisu, Gothic ze swoją stabilnością przypomina sztaklera z tryliardem modów :suchar: Pomijam wyloty do pulpitu z komunikatem "out of memory" i jakimiś kodami błędów. To byłbym w stanie jakoś przeboleć, bo grę można w dowolnym miejscu zapisać. Z tym, że u mnie właśnie nie można :/ A przynajmniej nie da się tego zrobić swobodnie, bez emocji równych grze w rosyjską ruletkę :caleb: Gra po prostu co chwilę wywala do pulpitu podczas prób zapisywania. Nieważne czy przez szybki zapis czy standardowo. Trzy, cztery razy uda się wykonać save'a a za piątym zonk - dźwięk błędu i albo jest CTD albo gra się zawiesza. Oczywiście taki zapis gry jest bezużyteczny bo przy próbie wczytania go gra też się zawiesza.

Zaczyna mnie to wku*wiać już lekko, bo zwyczajnie nie da się grać gdy co chwilę trzeba się cofać nie wiadomo ile :/ Na laptopie czegoś takiego w ogóle nie pamiętam. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać, będę wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą :)
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Gothic 3 - problemy z zapisywaniem

Postprzez The Witcher w 19 Sty 2015, 23:43

Próbowałeś standardowego reinstalla, a wcześniej uruchamiania gry jako admin i w trybie zgodności z XP SP3? :caleb:
Podaj też wielkość pliku stronnicowania, można też spróbować ustawić large address aware żeby zlikwidować "out of memory", gdzieś w googlach powinien być program do tego, ale nie jestem pewien czy to cokolwiek da...

Mam podobny sprzęt (mniej więcej :P) i gra działa bez problemów, najnowszy Community Patch + Quest Pack + Content Mod.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Gothic 3 - problemy z zapisywaniem

Postprzez Dżuz w 20 Sty 2015, 19:28

The Witcher napisał(a):Podaj też wielkość pliku stronnicowania


1280 MB.

Przeinstalowałem, odpaliłem jako administrator i w trybie zgodności... i dalej lipa. Któryś save z kolei znowu spowodował zatrzymanie gry :/
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 02 Maj 2023, 08:36
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Gothic 3 - problemy z zapisywaniem

Postprzez The Witcher w 20 Sty 2015, 20:46

1280MB to teoretycznie aż nadto, ale Windows może robić problemy, u mnie krzyczał o braku pamięci i wywalały gry dopóki nie ustawilem go na zakres 512MB-4GB, spróbuj bo sam Gothic 3 też może mieć z tym problemy.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lis 2023, 13:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325


Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości