CS:GO problem

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Re: CS:GO problem

Postprzez Pangia w 18 Lut 2015, 18:30

A to, że dysk nie „mieli niemiłosiernie”, bo musiałbym non-stop przerzucać na nim jakieś pliki z miejsca na miejsce. Tyle ma pojemności, ile ma i na tylu danych może pracować. 9 lat tak stary WD pracuje i teraz sobie odpoczywa jako zapasowy dysk, więc zwykły terabajtowy HDD powinien spokojnie z 5 lat pociągnąć, jeśli nie jest felerny ani egzemplarz, ani użytkownik.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: CS:GO problem

Postprzez Kpuc w 18 Lut 2015, 19:11

Pangia napisał(a):A to, że dysk nie „mieli niemiłosiernie”, bo musiałbym non-stop przerzucać na nim jakieś pliki z miejsca na miejsce.


No ciekawe to twierdzisz że gra nie odczytuje danych z dysku cały czas tylko bierze je z kosmosu ?


Pangia napisał(a):A
Tyle ma pojemności, ile ma i na tylu danych może pracować. 9 lat tak stary WD pracuje i teraz sobie odpoczywa jako zapasowy dysk, więc zwykły terabajtowy HDD powinien spokojnie z 5 lat pociągnąć,


Zainstaluj Windowsa na tym 9 letnim i tym 5 letnim dysku i porównaj z zegarkiem w ręku ile czasu jest różnicy przy odpaleniu systemu. Dyski HDD przez ostatnie lata zmieniły się ogromnie pod względem technicznym między innymi wprowadzono NCQ i pionowy zapis bitów.

Pangia napisał(a):jeśli nie jest felerny ani egzemplarz, ani użytkownik.

A czy poprosiłeś autora tematu o info SMART i wykresy odczytu ? No właśnie bo ja poprosiłem ale nie otrzymałem info, to by mogło pewne kwestię wyjaśnić.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: CS:GO problem

Postprzez Pangia w 18 Lut 2015, 19:40

Kpuc napisał(a):No ciekawe to twierdzisz że gra nie odczytuje danych z dysku cały czas tylko bierze je z kosmosu ?

No to w takim razie każdy dysk należy z automatu odrzucić, bo pracuje. Interesująca filozofia.

Kpuc napisał(a):Zainstaluj Windowsa na tym 9 letnim i tym 5 letnim dysku i porównaj z zegarkiem w ręku ile czasu jest różnicy przy odpaleniu systemu.

Mam tam XP z zaj♥banym autostartem i startuje w podobnym tempie. Na sekundy mam się licytować, pogięło cię? Jakbym chciał überczasu od wciśnięcia magicznego guzika do startu Windowsa, to bym zainstalował Win8 i sobie resetował kompa dla własnej frajdy.

Ja wciąż obstawiam, że coś jest nie tak z grą. U siebie również miałem takie felery i słyszałem skargi od innych na, mówiąc oględnie, nie najlepsze działanie CS:GO niezależnie od specyfikacji komputera.

Kpuc napisał(a):A czy poprosiłeś autora tematu o info SMART i wykresy odczytu ? No właśnie bo ja poprosiłem ale nie otrzymałem info, to by mogło pewne kwestię wyjaśnić.

Kpuc nie przyszedł do info, info przyszło do Kpuca: viewtopic.php?p=314398#p314398

Jeśli chodzi o technikalia, to dopytałbym jeszcze o zasilacz, może to jakiś chiński nołnejm, który akurat był felerny.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: CS:GO problem

Postprzez Kpuc w 18 Lut 2015, 20:15

Pangia napisał(a):No to w takim razie każdy dysk należy z automatu odrzucić, bo pracuje.


Nie każdy nie przekręcaj słów.

Pangia napisał(a):
Mam tam XP z zaj♥banym autostartem i startuje w podobnym tempie. Na sekundy mam się licytować, pogięło cię? Jakbym chciał überczasu od wciśnięcia magicznego guzika do startu Windowsa, to bym zainstalował Win8 i sobie resetował kompa dla własnej frajdy.

Ja wciąż obstawiam, że coś jest nie tak z grą. U siebie również miałem takie felery i słyszałem skargi od innych na, mówiąc oględnie, nie najlepsze działanie CS:GO niezależnie od specyfikacji komputera.


Autor tematu ma W7 a nie XP.

Pangia napisał(a):
Kpuc napisał(a):A czy poprosiłeś autora tematu o info SMART i wykresy odczytu ? No właśnie bo ja poprosiłem ale nie otrzymałem info, to by mogło pewne kwestię wyjaśnić.

Kpuc nie przyszedł do info, info przyszło do Kpuca: viewtopic.php?p=314398#p314398

Jeśli chodzi o technikalia, to dopytałbym jeszcze o zasilacz, może to jakiś chiński nołnejm, który akurat był felerny.


Smart czysty to wszystko jasne. Myślę że problem niewydolności zasilacza występowałby także w innych grach a nie tylko jednej.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: CS:GO problem

Postprzez Adam w 18 Lut 2015, 20:21

Szczerze to myślałem, że to wina procesora. Zainstalowałem Game Boostera 3 od Razera i gry jako tako chodzą, Dead Island, oba Metra, Sniper Elite V2 śmigają świetnie, CS od czasu do czasu podbije mi do 20 fps i nie muli, LA wy*ebałem, bo mnie wpieniało brzydotą, jest ch*jowo, ale stabilnie :)

Może kiedyś, jak nie będę miał na co wydać kasy, dam kompa informatykowi, sprawdzi mi wszystko i poda cenę :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: CS:GO problem

Postprzez Pangia w 18 Lut 2015, 23:38

Kpuc napisał(a):Nie każdy nie przekręcaj słów.

No jak, to są dyski biorące dane z kosmosu?

Kpuc napisał(a):Smart czysty to wszystko jasne. Myślę że problem niewydolności zasilacza występowałby także w innych grach a nie tylko jednej.

Adam napisał(a):Ciekawe, klasyfikacja systemu spadła mi z 5,2 na 4,5 (wydaje mi się, że spadła średnia procesora), teraz każda gra odpala mi się wieczność. Na prawdę chyba system nie wykrywa sprzętu, albo sprzęt jest wadliwy....

Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz nie czytasz całego tematu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: CS:GO problem

Postprzez Adam w 18 Lut 2015, 23:43

W czym rzecz? Bośmy się chyba nie zrozumieli...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: CS:GO problem

Postprzez Kpuc w 19 Lut 2015, 10:12

Pangia napisał(a):
Kpuc napisał(a):Nie każdy nie przekręcaj słów.

No jak, to są dyski biorące dane z kosmosu?

Pangia napisał(a):Mam tam XP z zaj♥banym autostartem i startuje w podobnym tempie. Na sekundy mam się licytować, pogięło cię? Jakbym chciał überczasu od wciśnięcia magicznego guzika do startu Windowsa, to bym zainstalował Win8 i sobie resetował kompa dla własnej frajdy.


Skoro dalej to wałkujesz ... mówisz że to różnica kilka sekund... ja tu widzę różnicę rzędu ~100%

Image

Jak dla ciebie stary dysk z transferem 70-40MB jest tak samo wydajny jak nowsza konstrukcja z transferem 140-110MB to spoko. To teraz użyj tej prostej matematyki i oblicz jaka jest różnica w odczycie danych. Do tego dochodzi defragmentacja danych oraz brak NCQ i różnica się powiększa.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: CS:GO problem

Postprzez mCq w 19 Lut 2015, 23:39

Pangia napisał(a):a wciąż obstawiam, że coś jest nie tak z grą. U siebie również miałem takie felery i słyszałem skargi od innych na, mówiąc oględnie, nie najlepsze działanie CS:GO niezależnie od specyfikacji komputera.


To nie jest wina gry. Adam ma problemy ze spadkiem fps w grach i wydajnością systemu od kiedy przeinstalował Windowsa z XP na 7. Po moich zabiegach ta gra powinna mu chodzić na ponad 100fps'ach.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: CS:GO problem

Postprzez Adam w 20 Lut 2015, 00:22

A śmiga tak 20-30, co i tak jest spoko i za to dzięki :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: CS:GO problem

Postprzez Pangia w 20 Lut 2015, 19:58

W połowie pisania posta mi internet padł, bo coś tam się paliło na Asnyka w Rzeszowie i awaria była (dobra robota Multimedia Polska).

@Kpuc – no to winszuję, ja mówię jak to wygląda u mnie. Nie będę ukrywał, że Win7 to przeraźliwy zamulacz i nawet z odchudzonymi usługami ledwo schodzi poniżej 40 procesów. XP – nawet do 15. Ale przecież nowsze jest lepsze. I pewnie właśnie dlatego mój ponad 10-letni koreański telewizor ma lepszą jakość obrazu na zwykłej kablówce niż 5-letni płaski Panasonic z obrazem HD. Mam porównanie codziennie od dobrych kilku lat, ale i tak na pewno pi♥rdolę bzdury.

Adaś, podaj nam, jaki masz zasilacz.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Poprzednia

Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość