Co lepsze?

Czy to sen...? Koszmar! - Stwierdził z niepewnością Naznaczony rozglądając się nerwowo. Traumatyczne przeżycia sprzed lat ponownie dały o sobie znać.

Co lepsze?

Postprzez Ra-serafin w 15 Mar 2009, 21:46

Co wg. was jest lepsze w wersji alpha 1935 od wersji finalnej?

Według mnie wielkość i wygląd map są lepsze w alphie ale tylko niektóre. Kordon, agropom, wysypisko dobiły mnie swoją wielkością, mrocznym klimacikiem i dużą ilością ciekawych elementów na mapach. No i jeszcze pojazdy fajnie się sprawują. Możliwość spania jest dobra kiedy nie chce nam się przechadzać po ciemku przez zone. No i fajny pomysł z tym paskiem, tak bardziej realistycznie to wygląda że mamy określoną ilość amunicji do wystrzelenia a nie 300 z plecaka jak w finalnej wersji.

Jak będą robić Stalkera 3 to dobrze by było żeby dali te 3 mapy chociaż sam kordon może też być i te wszystkie fajne funkcje które zacząłem wymieniać. Bo może część tych rzeczy można mieć na modach ale fajnie jak by wszystko było od razu w grze by nie przerywać sobie zabawy i szukać po sieci modów.
Urodzeni by walczyć , szkoleni by wygrywać . Dragon Fight Club Sochaczew
Image
Awatar użytkownika
Ra-serafin
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Lis 2008, 20:53
Ostatnio był: 28 Lip 2009, 17:27
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co lepsze?

Postprzez KoweK w 15 Mar 2009, 22:40

Według mnie przede wszystkim klimat jest lepszy. Grafika mimo tego, że starsza jakoś taka lepsza się wydaje... Przypomina starego STALKER'a.
Cordon, Garbage (wysypisko) i Generators to trzy genialne poziomy, w szczególności ten trzeci.
Co do bagien... Jakieś nudne są :P
Zauważcie, że Agroprom i X18 to jeden poziom! Nie ma doładowania, gdy wchodzimy do podziemi, i gdy z nich wychodzimy (btw. są 3 wyjścia z podziemi, a nie 2 jak w oryginalnej wersji!).

Fizyka również jest o niebo lepszo. Ragdoll jest realistyczny, widać, że ciała to nie kukiełki, które da rade przesunąć strzałem od pistoletu. Fizyka również jest zaimplementowana w niektóre obiekty otoczenia.

Ogólnie... Gdyby to miało fabułę, dokończone mapy, render dx9, zero bugów i klimat taki jaki ma... Mielibyśmy idealną, stalkerową grę :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Co lepsze?

Postprzez Ra-serafin w 16 Mar 2009, 17:25

Dlatego mam nadzieje że niedługo wyjdą jakieś mody dodające tą fabułę, niwelujące bugi i dodające więcej różnorodnych stalkerów na tych mapach bo jedynych jakich spotkałem to takich samych wrogo nastawionych.

I tu takie pytanko, może jest jakaś dobra łatka spolszczająca grę, lub wystarczyła by angielska bo te ruskie dialogii to nie przyjęcia.

Widziałem już łatkę angielską ale linki do niej nie chodziły. :(
Urodzeni by walczyć , szkoleni by wygrywać . Dragon Fight Club Sochaczew
Image
Awatar użytkownika
Ra-serafin
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Lis 2008, 20:53
Ostatnio był: 28 Lip 2009, 17:27
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Co lepsze?

Postprzez KoweK w 16 Mar 2009, 20:57

Ra-serafin napisał(a):Dlatego mam nadzieje że niedługo wyjdą jakieś mody dodające tą fabułę, niwelujące bugi i dodające więcej różnorodnych stalkerów na tych mapach bo jedynych jakich spotkałem to takich samych wrogo nastawionych.

Mody do Alphy takie nie wyjdą, bo to jest bezsensu. Brak jednego poziomu (Pripyat), masa bugów, które poprawianie zajęło by dużo czasu. Mody na podstawie alphy i jej elementów na pewno powstaną do SOC'a. I takim modem jest LOST ALPHA
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Co lepsze?

Postprzez monolit1935 w 16 Lip 2009, 20:54

no cóż mnie najbardziej zasmuciło to że generators i garbage nie znalazły się w finalnej wersji.
także silnik nie zdumiewał tak jak w tamtych czasach(nie chodzi mi tu o to że za 0.5 roku wyszedł crysis)
Jak każdy dobrze pamięta w wersjach z 2004 pokazywano obiecujący model fizyki porównywalny z HL2,jednak finalna wersja pozwala na niewiele.Silnik jak mówiono zyskał dx9.0c przez co gra straciła 1/2 klimatu.Ogólnie wygląd broni stalkerów i rozgrywka(samochody i prypiat niczym z call of duty)nie znalazły uznania
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Co lepsze?

Postprzez Sony95 w 07 Gru 2009, 17:05

Ne wiem . Mysile że alpacha , ale ma troszeczke gorsze tekstury :o :+:
Ostatnio edytowany przez Michu, 08 Gru 2009, 22:52, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 28 Gru 2021, 00:20
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Co lepsze?

Postprzez monolit1935 w 23 Gru 2009, 01:05

to oczywiste to przecież różnica paru lat ( zobaczcie beta hl2 gdy wyciekła do neta była upośledzona graficznie beta doom3 miała potworne kłopoty z wydajnością ) a stalker każda alpha prezentowała poziom naprawdę wysoki jak na swoje lata ( jakby nie patrzyć alpha 1510/11 roznosi hl2 nawet podstawkę wystarczy nawet spojrzeć na textury jeżdżąc nosem po ścianach )
Każda alpha była dopracowana graficznie kwestią pozostaje tylko to co sprawiło że gracze nie dostali '' genialnego '' Oblivion Losta :(
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Build 1935 vs Full Stalker

Postprzez PainChiller w 11 Mar 2014, 17:13

Witam. chciałbym abście pisali jaka jest wasza opinia o buildzie 1935 (podobno najlepszy) a "Pełnym" Stalkerem

Według mnie lepszy jest build. szkoda że autorzy nie zamieścili wielu lokacji w pełniaku (Np: X-7 lub Dead city)
W Przeciwieństwie do Pełniaka w buildzie można pozwiedzać wiele ciekawych lokacji, odkryć tajemnice zony. (Od czasu uruchomienia go wiem jak powstają emisje) lub zwiedzić siedzibę "Swiadomiści Z" (X-7). szkoda że tyle pomysłów i lokacji zostało odrzucone...

Piszcie co o tym myślicie :D
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Build 1935 vs Full Stalker

Postprzez Kpuc w 11 Mar 2014, 17:30

Według mnie nie jest najlepszy build, starsze mniejsze były ciekawsze, ten jest po prostu mocno rozbudowany i ma kawał fabuły ale za to sporo map jest pustych i mocno zabugowanych. Teraz nie napisze co konkretnie wolałem ponieważ nie pamiętam.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Co lepsze?

Postprzez PoczciwyStalker w 14 Sty 2015, 18:23

Według mnie wszystko (no prawie) ,mapy ,klimat itd.
No może oprócz fabuły bo ten build w ogóle jej nie ma. :p
No i bugi to duży problem :p
Awatar użytkownika
PoczciwyStalker
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 07 Sty 2015, 19:01
Ostatnio był: 30 Gru 2015, 18:24
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 4

Re: Co lepsze?

Postprzez Blooder w 02 Sty 2016, 18:34

Lepsza jest alpha. Znacznie więcej lokacji i odpowiedniki tych z finalnej wersji są większe.
Blooder
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 01 Sty 2014, 17:12
Ostatnio był: 27 Lut 2019, 16:14
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 11


Powróć do S.T.A.L.K.E.R. Dream

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości