Wasze ulubione cytaty z literatury.

W sklepie: Poproszę półlitra Coli. Albo lepiej Coli i pół litra.

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Poldzer w 05 Kwi 2014, 14:44

Wiedźmin- "zupełnie jak na wojnie: tu pier*olnie, tam pier*olnie i znów spokojnie."
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1014
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 06 Sty 2023, 13:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Reklamy Google

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Woland w 06 Kwi 2014, 00:04

"Boży Bojownicy" Sapkowskiego:


"-Poddać się! Złożyć broń! Inaczej wam! Wszystkim śmierć!
-Głośniej! - wrzeszczał prowadzący zajęcia dyrygując wymachami rąk- Równiej i głośniej! Raz-dwa! Raz-dwa!
-Córki! Wasze! Pohań! Bimy! Dzieci! Wasze! Wyrż! Niemy! Na! Dzidy! Powbi! Jamy! [...] Ze! Skóry! Obe! Drzemy! [...] Jajca! Wam! Ut! Niemy!"
Tak ćwiczyli stentorzy którzy pod murami oblężonych miast mieli prowadzić wojnę psychologiczną...

"Co za Wuj, Ch*j, Sztos i Sraczka?"
Szarlej o nazwiskach czeskiej eskorty

:E
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Wiewi0r w 06 Kwi 2014, 00:25

NARRENTURM, A.S. napisał(a):- Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku
między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.
- A podobno - Reynevan nie uśmiechnął się nawet - na trzeźwo nie filozofujesz.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!

Za ten post Wiewi0r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez polskistalker w 23 Kwi 2014, 21:17

"Gówno i kapusta - perpettum mobile" (Wiedźmin)
Nie mogę ci pomóc, jestę Miszczę Gry
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!"

Za ten post polskistalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
polskistalker
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 28 Kwi 2013, 22:54
Ostatnio był: 11 Paź 2015, 16:33
Miejscowość: Strefa
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: -2

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez mikolaj w 23 Kwi 2014, 21:32

patrz niżej na mój podpis
"Lubić to, co się musi robić – to jest cała tajemnica szczęścia i cnoty." Mustafa Ford książka " Nowy Wspaniały Świat" A.Huxleya. Genialna antyutopia, polecam ją Wszystkim
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033

Za ten post mikolaj otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, Naznaaczony.
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Miszka666 w 23 Kwi 2014, 22:20

,,Ja się pieprzę z każdą książką, a jeżeli nie zostawiam na niej śladu, to znaczy, że nie mam orgazmu."- Carlos María Domínguez ,,Dom z papieru". Świetna książka stawiająca dość intrygującą tezę, że ,,książki są niebezpieczne" :D
,,Ziemia zmarznięta, krok wędrowców pęta. Nie zobaczą drogi końca, ani księżyca ani słońca. "
Awatar użytkownika
Miszka666
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 09 Sty 2014, 22:31
Ostatnio była: 14 Lip 2019, 11:48
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez BJ Blazkowicz w 24 Kwi 2014, 00:01

Lot numer siedem: dzwonek z trzonkiem, mosiężny, robota krasnoludzka, wiek znaleziska trudny do oszacowania, ale rzecz z pewnością starożytna. Na obwodzie napis krasnoludzkimi runami, głoszący: "No i czego ciulu dzwonisz". Cena wywoławcza...

Sezon Burz.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Kudkudak.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Tajemniczy w 24 Kwi 2014, 08:19

Dlaczego Stwórca godzi się i zezwala, by człowiek, dzieło rąk boskich, doznawał najcięższych doświadczeń? Dlaczego czyni go samotnym, bezradnym, opuszczonym, odartym z wszelkiej nadziei?
Dlaczego – czyniąc tak i zezwalając na to – żąda jeszcze od człowieka miłości?
Myślałem nieraz, iż doprawdy nie godzi się nawet dziękować Mu za takie życie...

Wszędzie można mieć przyjaciół. Zależy to tylko od człowieka.

Nauczyłem się z czasem, że wszystko w życiu ma swoją cenę i za wszystko płacić trzeba takim lub innym sposobem. I jeśli popatrzę wstecz na moje życie, z goryczą przyjdzie mi wyznać, że twardym dla mnie było mistrzem i niezbyt długo kazało pozostawać w terminie...

Przypadki Robinsona Crusoe
I tu mi powiedział coś tak mądrego, co stało się dla mnie nauką i dewizą mojego postępowania do końca życia. Powiedział zdziwionym tonem: „To ty na mnie liczysz? Och, jaki ty jesteś głupi. Naucz się w życiu liczyć tylko sam na siebie.”. Tu miał rację. Przestałem liczyć na ludzi, więc tym większą radość sprawia mi każdy przypadek ludzkiej życzliwości i bezinteresownej pomocy.

Mnie już zgniewała jego nachalność, bo powiedział Adamowi, że blokowy ma papierosy i ciasto, to nas poczęstuje, więc wrzasnąłem po polsku:
– Nigdzie nie idziemy, nie jestem ku*wą, żeby chodzić do każdego, który mi płaci. Dzisiaj przyszliśmy tu i tu skończymy!
– Was ist, ku*wa? Was ist, ku*wa? – pyta Kapo.
– Ty, ku*wa, i klawo!

"Pięć lat kacetu" Stanisław Grzesiuk
Miej tylko tyle, co można zabrać ze sobą: poznaj języki, poznaj obce kraje, poznaj ludzi. Niech pamięć będzie twoją sakwą podróżną. Zapamiętuj! Zapamiętuj! Tylko te gorzkie ziarna może kiedyś wzejdą. Rozejrzyj się dokoła – otaczają cię ludzie. Może któregoś z nich będziesz potem wspominał całe życie i palce gryźć będziesz, żeś go nie wypytał. I mów mniej – a więcej usłyszysz. Między wyspami Archipelagu rozsnute są cienkie nici żywotów ludzkich. Przędą się, stykają ze sobą – choćby w takim półciemnym, turkoczącym wagonie, później znów rozchodzą się na wieki, ty zaś nastaw ucha na ciche ich brzęczenie i na równy stukot, co dochodzi spod podłogi. To postukuje przecież – wrzeciono życia.

Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież i tak – ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna. Już dosyć tego, że nie marzniesz, że głód i pragnienie nie rwą ci wnętrzności. Jeśli masz nieprzetrącony kręgosłup, jeśli obie nogi jeszcze chodzą, obie ręce się ruszają, oboje oczu widzi, a oboje uszu słyszy – to komu jeszcze tu zazdrościć? Po co? Zawiść zżera w końcu samego zawistnika. Przetrzyj oczy – przywróć czystość sercu – i najwyżej sobie ceń tych, którzy ci dobrze życzą. Nie krzywdź ich, nie obrażaj, z nikim z nich nie rozstawaj się w gniewie, toć nie wiadomo czy to nie ostatni twój uczynek przed aresztowaniem i czy nie taki twój obraz zostanie w ich pamięci!

Gdy dano mi w ręce władzę – i to w nadmiarze – stałem się mordercą i zadawałem ludziom gwałt. Nawet gdy czyniłem zło, byłem przekonany, że postępki moje są dobre i miałem na podorędziu bardzo logiczne dowody. Dopiero na zgniłej, więziennej słomie po-czułem w sobie drgnienie dobra. Stopniowo pojąłem, że linia oddzielająca dobro od zła, przebiega nie między państwami, nie między klasami, nie między partiami – tylko przecina każde ludzkie serce, nie omijając żadnego. Jest to linia ruchoma i z upływem lat jej bieg zmienia się w nas samych. Nawet w sercu omotanym przez zło, linia ta odgradza maleńki przyczółek dobra. Nawet w najlepszym sercu – nie wykorzenione zło zachowuje swój kącik. Od tego czasu stała się jasna dla mnie zasadność wszystkich religii świata: walczą one z pierwiastkiem zła w człowieku (w każdym człowieku). Nie sposób oczyścić świata z wszelkiego zła, ale można w każdym człowieku zmniejszyć obszar jego władania. Od tego czasu stał się także dla mnie jasny fałsz wszystkich rewolucji w dziejach: niszczą one tylko współczesnych im nosicieli zła (a w ogólnym zamieszaniu – również nosicieli dobra) – samo zaś zło, jeszcze bujniej rozrosłe, biorą sobie w spadku.

"Archipelag Gułag" A.Sołżenicyn
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Szczur w 24 Kwi 2014, 17:47

Z "ostatnio" czytanych książek, które sobie zapisałem... :)

Brent Weeks, Oślepiający nóż
Żółci krzesiciele ze środka spektrum potrafili być naprawdę groźni: wybitne postaci, które idealnie równoważyły w sobie głos serca i głos rozumu. Jia nie była wybitną jednostką, chociaż lubiła tak o sobie myśleć. Prawdę mówiąc, ostatecznie ulegała całkowicie zarówno wpływomm rozumu, jak i uczuć. Prawie zawsze stawała po stronie Gavina. Od lat się w nim durzyła. Jego uśmiech wystarczał, żeby zdobyć jej głos, chociaż musiał rozgrywać delikatnie, żeby nie spróbowała wskoczyć mu do łóżka. (...) Przynajmniej pohamowała się nieco z perfumami po kilku jednoznacznych uwagach Androssa, że w sali śmierdzi tanimi dziwkami, za każdym razem gdy wchodziła. Była dumna ze swoich zrośniętych brwi i zawsze pieczołowicie o nie dbała.
Siadając, Gavin uśmiechnął się do włochatej gąsienicy, która przysiadła na jej czole. Jin się rozpromieniła.

Andrzej Sapkowski, Wiedźmin: Sezon Burz
Centrum kwartału stanowił czworokątny rynek, siedziba miejskiego ratusza, teatru, sadu, urzędu celnego i domów miejskiej elity. Pośrodku ratusza stal na cokole okropnie obsrany przez mewy pomnik założyciela grodu, króla Osmyka. Była to jawna lipa, nadmorski gród istniał na długo przed tym, nim Osmyk przywędrował tu diabli wiedza skąd.


Wiktor Noczkin, Ślepa Plama
Zona to nie miejsce ludzi szczęśliwych, to miejsce ludzi poszukujących szczęścia.

Na razie tyle...
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Imienny w 06 Cze 2014, 18:15

Lekki odkop, ale shoutbox przypomniał mi jeden dobry cytat z Makbeta Szekspira :)

Muszą mi mięso od kości odrąbać, bym przestał walczyć.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Najemnik w 18 Cze 2014, 16:02

"Dostojność, stanowczość, sprawność, pewność działania, bezwzględność w osiąganiu celu- oto cechy, które w zespoleniu z wolą mocy, pragnieniem władzy i panowania, czynią mnie wielkim i wyróżniają z rzeszy "niewolników"- istot słabych, uległych, niepewnych, o wielkim sercu i skłonnych do okazywania litości."

Fryderyk Nietzsche
I zapytał go: Jak ci na imię? Odpowiedział Mu: Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu.

Ewangelia wg św. Marka.
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Mahatma Gandhi
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 09 Wrz 2023, 18:24
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Wasze ulubione cytaty z literatury.

Postprzez Yoavek w 09 Lip 2014, 22:27

-W Czeczenii było gorzej
"Czuję się jak ktoś, z kim nie pozwoliłbym pieprzyć się mojej własnej córce, i jednocześnie jak ktoś, z kim, będąc tą córką, chciałbym się pieprzyć bardziej niż z kimkolwiek innym." ~Marylin Manson
Amerykanie są jak Rosjanki; im więcej ich tłuczesz, tym bardziej cię kochają.~Józef Stalin
Awatar użytkownika
Yoavek
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 07 Cze 2014, 16:43
Ostatnio był: 24 Lip 2015, 04:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Chómor :}

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości