Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolicie?

W sklepie: Poproszę półlitra Coli. Albo lepiej Coli i pół litra.

Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolicie?

Postprzez mozgwfiolce w 05 Cze 2015, 02:23

Czyli łańcuszkowaty temat do kreowania stalkerskiej wiary.
Chodzi o to, by opisać w zabawny sposób zachowania/cechy/sytuacje związane z monolitem, tak, aby przedstawić ich jako porządnych obywateli i przykładnych wyznawców swojej religii.
Tak więc ja tylko zacznę, a pole do popisu pozostawiam Wam.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyznawcy monolitu, podróżując przez średnio zurbanizowane tereny mają w zwyczaju już z daleka witać się z każdym napotkanym człowiekiem. Są oni ludźmi tak uprzejmymi, iż czasami nawet przechodząc w pobliżu rzucą nam jakiś upominek. Naprawdę nie wiem czemu ludzie tak ich unikają. Oni przynajmniej jedzą kasankę.
Jednak muszę przyznać, że ich księża to zabawni goście. Przechodząc raz obok ich kościoła, wpadłem na chwilę na ich mszę. W pierwszej chwili mnie nie zauważyli, gdyż żarliwie modlili się do swojego kamyka, wykrzykując coś w stylu "Wróg Monlolitu!". Nawet się nie zorientowałem, gdy wskazał mnie tą swoją laską modlitewną. Chciałem jeszcze chwilkę zostać, jednak spieszyło mi się. A szkoda, bo po wyjściu widziałem, jak jakiś gość tam wchodzi, po czym strasznie wrzeszczy. Musiała mnie ominąć świetna zabawa.
Szkoda tylko, że są tacy niemodni. Widziałem raz grupkę ich kapłanów w rytualnych strojach. Nie wiem, po co im te szyny i maski gazowe, ale im współczuję - lato, 36°C w cieniu, a oni muszą biegać w tych swoich białych mundurkach:
Image

Za ten post mozgwfiolce otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Decimus76, Czipi, PainChiller, pan kozaq, Nightwing.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolic

Postprzez Decimus76 w 05 Cze 2015, 11:52

Super, teraz czekam tylko na Bandytów <3 Nie mogę się doczekać, co ciekawego napiszesz :D
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolic

Postprzez mozgwfiolce w 05 Cze 2015, 12:26

Bandyci to nie religia, ale może jutro coś o nich naskrybię. A jak nie, to znowu o tych miłych panach z Monolitu.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolic

Postprzez pan kozaq w 05 Cze 2015, 12:48

Może zombie?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Dzień dobry, czy ma pan chwilę, by porozmawiać o Monolic

Postprzez mozgwfiolce w 06 Cze 2015, 16:04

Wybaczcie, że spóźniłem się z kolejną dawką humoru, jednak wczoraj musiałem odespać poprzednią noc.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Jedną z ciekawszych rzeczy dotyczących wyznawców Monolitu są ich obrzędki religijne. Akurat raz miałem okazję być ich świadkiem. W starym budynku zdarzyło mi się napotkać grupkę tych uprzejmych ludzi będących akurat w trakcie ich odprawiania. Wygląda na to, że używają oni innego kalendarza niż my, gdyż po zauważeniu mnie nagle odpalili fajerwerki noworoczne! Przemili ludzie muszę przyznać, czekali na mnie ze swoją uroczystością!
Na szczególną uwagę zasługuje również ich wyznanie - są to ludzie tak pokojowi, iż nic nie może ich wyprowadzić z równowagi! Naprawdę, kiedyś widziałem ich grupkę, jak szli z grupką tych kibiców, bez żadnych kłótni! No wiecie - tych tępych kiboli, co to łażą ciągle po okolicy, bełkocząc coś pod nosem - pewnie gadają o ostatnim meczu ich klubu.

Jednak pomimo takich znajomości, każdy wyznawca Monolitu to niezwykle wyskztałcony człowiek. Większość z nich to absolwenci architektury, obdarzeni znakomitym gustem esteci. Wystarczy spojrzeć na ich ołtarz, by przekonać się o ich kunszcie artystycznym:
Image

Za ten post mozgwfiolce otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive muezin70, Yhim.
mozgwfiolce
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 07 Lip 2014, 06:59
Ostatnio był: 20 Kwi 2016, 21:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8


Powróć do Chómor :}

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości