Negatywne wrażenia z gry...

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Demon6PL w 13 Sie 2015, 23:53

Stalkep napisał(a):Chodzenie przez te gwiazdki było nudne i bezsensowne

A tak szczerze, sam na to wpadłeś? Że to trzeba po kolei między komunami (zrobiłem tu błąd, miało być "kolumnami", ale tak mnie to rozbawiło, "bieganie między komunami", że zostawię :D), potem przez kurtynki? Mi się to osobiście nawet podobało, strasznie kiczowate i efekciarskie, a sam artefakt jakiś taki nieszczególnie potężny, ale zagadka była niezła.

Żeby mi tu warn za offtop nie poleciał:
W zasadzie to właśnie mnie ta oaza wkurzyła. I kompas. Niby takie rzadkie, niby takie wyj***ne, a i tak prawie nikt tego nie nosił. Ten z oazy trza było oddać, a kompas tych resistów to w sumie bez szału dawał.
Jakoś tak za jasno, zbyt otwarcie było w tej części. CS'a tez pamiętam jako jakiegoś takiego zbyt jasnego, ale jednak 3 duże, otwarte (prawie) lokacje dały takie poczucie swobody i luzu, że ni wuja to nie grało z zoną.
Oczywiście nie za duża różnorodność sprzętu, przecież tu każdy wali z czym może, a nie z kałaszem bo tak wypada.
Jak pierwszy raz grałem to burery, bo mi się wydały nieśmiertelne z tym blokowanie kul. Dopiero potem wpadłem na granat :E
Coś jeszcze? Chyba tylko prypeć, która niby była martwa, ale roiła się od życia. Niby opuszczona, ale tu monolit, tu muciaki, tam zombie. Z drugiej strony żołnierze marudzili w pralni na problemy, że ich ciągle atakują, a na południu miasta prawie pusto. Z pralni do tego "wulkanu" czy jakoś tak bezproblemowo dochodziłem bez oddania nawet jednego strzału, wielokrotnie. Za to bardzo jednoznacznie i twardo była martwa pod względem fabularnym. Nic do eksplorowania, żadnych ultra znajdziek, dzikich tajemnic, czegokolwiek. (Ale anomalia "Liana" zrobiła wrażenie. :D) Ot, porujnowane (w sumie nie tak bardzo) miasto.
A, no i oczywiście ostatnia misja. Nie mogli nam wysłać, oprócz transportu, 2-3 śmigłowców szturmowych? Albo jakiegoś doj***nego desantu specnazu? Od razu byłby spokój.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez general112 w 15 Sie 2015, 21:34

według mnie najgorsze wrażenie było wtedy gdy wchodziłem do podziemi żelaznego lasu bo cykałem się nibyolbrzyma jeszcze gorsze były spotkania z pijawkami jak słyszę te ich ryki to mi ciśnienie skacze i strzelam we wszystkie strony buldogiem dlatego to moja ulubiona broń. Jeszcze jak pierwszy raz zagrałem w tę grę to we wszystkie strony co pięć sekund się rozglądałem i jak idę do dziczy po raz pierwszy to słyszę tę rozmowę najemników to ziuuuuuuu do baru :facepalm:
general112
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 03 Gru 2014, 18:12
Ostatnio był: 29 Wrz 2017, 20:52
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: -2

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez nismoztune w 03 Wrz 2015, 22:28

Moje negatywne wrażenia z gry:

-niewidzialność pijawki, po prostu nie podoba mi się ten pomysł
-strzelające zombi
-duże, ale puste lokacje, im więcej gram tym bardzie to mnie irytuje, bo można było ciekawie zapełnić,
-brak broni na nabój 7,62 × 39 mm, czyli kultowego AKM, czy SKS
-mogli by dodać jeszcze więcej mutantów, szczególnie pochodzących z zwierząt domowych i hodowlanych
-brak nowych kombinezonów oraz sensowne odblokowywanie ich wraz z postępem gry
-ogniowy poltergeist, po prostu nie podoba mi się koncept tego mutanta
-mało anomalii występujących samotnie
-tankowanie headshootów, im lepszy kombinezon u przeciwnika tym więcej przyjmuje na twarz

Za ten post nismoztune otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Jeger w 04 Wrz 2015, 14:51

Przepraszam za spóźnienie panie profesorze , ale moja nie obecność spowodowana była brakiem czasu...
No więc tematem wypracowania jest: Co mnie denerwuje w S.T.A.L.K.E.R. CoP
Przede wszystkim wielkim minusem jest długość głównego wątku fabularnego , którego przejście zajęło mi mniej niż 5 godz ,kolejnym minusem jest mała ilość zadań pobocznych .
Smutnym jest niestety to , że gra jest mało intensywna , a przynajmniej dla mnie a chodzi mi tutaj o mało zróżnicowany bestiariusz (zawsze te same mutasy od SoC), a nasz skład broni jest dość ograniczony .
Nie będę dalej tego ciągną bo zamieni się to w recenzję a nie tym czym pierwotnie (opis tego co się mnie nie podoba).
Jeger
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 19 Sty 2015, 18:02
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 13:49
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Jakubiak w 04 Wrz 2015, 19:02

Powiem coś prosto i na temat ( a może napiszę?). Otóż liniowość fabuły nie zawsze ale występuje. Na przykład w Czystym Niebie jest Limańsk-Elektrownia tam to właśnie występuje nie da się zrobić misji pobocznych bo nie ma (czasem są, ale są to zadania typu: wyeliminuj/oczyść). I to jest jedyny minus jaki zdołałem zauważyć w STALKERze i nie tylko to występuje też w wielu, wielu innych grach.
Masz wrogów? Bardzo Dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakiejś sprawie w swoim życiu.
Jakubiak
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 09 Sie 2015, 20:11
Ostatnio był: 11 Wrz 2015, 19:20
Miejscowość: Hogwart
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez hardox w 13 Wrz 2015, 20:33

Przede wszystkim to, jaka bezpłciowa (dla mnie) wydaje się postać Majora. Ja go odczuwam jako kolejnego agenta znowu próbującego coś zrobić w Zonie, wysłanego przez kolejną organizację rządową (Tak między Bogiem a prawdą to tak jest). Coś tam kiedyś powie, zrobi zadanie od randomowego stalkera na wiadomym lodołamaczu - ot tyle. Jak Striełok poszukiwał odpowiedzi na pytania i samego siebie (i robił to dociekliwie, sprawdzał każde źródło), a Szrama za owym panem ganiał no i zbierał się po emisjach, to Degtyarev po prostu szuka helikopterów, podbijając czasem do jakiegoś samotnika, mówiąc coś w rodzaju "Siema stary, widziałeś może takie tam wojskowe helikoptery co się rozbiły?".
Od technicznej strony dla mnie nic się nie zmieniło na gorsze względem Cienia, więc [tutaj wstaw bugi i niesprawdzające się mechaniki].
Awatar użytkownika
hardox
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 25 Cze 2012, 08:48
Ostatnio był: 01 Mar 2017, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez BialySzakal w 15 Wrz 2015, 12:41

Moje negatywne wrażenia z trzeciej części S.T.A.L.K.E.R-a to:
1. Mało interesujący główny bohater, w porównaniu do Striełoka czy nawet Szramy
2. Zbyt szybko możemy posiąść najmocniejsze gnaty i najlepsze pancerze. W ShoC zmierzamy w stronę CzAES przez Kordon, Wysypisko itd i stopniowo zwiększa się trudność gry jak i możemy kupić/znaleźć coraz lepszy sprzęt. W Zewie można to zrobić praktycznie od razu.
3. Mało zamkniętych lokacji(dla porównania w ShoC- x16,x18,x19) oraz słabszy klimat niż w ShoC
долг
Awatar użytkownika
BialySzakal
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 25 Wrz 2010, 21:33
Ostatnio był: 23 Sty 2019, 14:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 8

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez hardox w 15 Wrz 2015, 13:55

BialySzakal napisał(a):(...)
2. Zbyt szybko możemy posiąść najmocniejsze gnaty i najlepsze pancerze. (...)

To prawda, muszę się zgodzić, pominąłem to... po może 3 godzinach gry zgarnąłem trzy L85ki i jedno LR3000 dosłownie spod Skadowska - wrodzy stalkerzy po ataku.
Podczas, gdy po takim czasie w Cieniu latałem jeszcze z kałaszem i Fortem w kaburze.
Awatar użytkownika
hardox
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 25 Cze 2012, 08:48
Ostatnio był: 01 Mar 2017, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 0

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 03 Sty 2016, 16:05

Ostatnio podczas drugiego przechodzenia Zewu ciągle mam do czynienia z irytującym problemem. Otóż podczas misji w szpitalu po zabiciu trzech pierwszych Monolitian, kapitan Tarasow rozkazuje swoim wyskakiwać żeby sprawdzić czy jest działo Gaussa. Gdy Monolitianie kontratakują, wtedy wojacy w panice kryją się po szpitalu, potem trwa wymiana ognia. Zauważyłem że porucznik Podorozny bardzo lubi wtedy rzucać granatami, tyle że nasz domorosły grenadier celuje w ścianę i kończy życie w wybuchu. Poza tym po skończonej misji gdy wszyscy przeżyją, Taras i Podo wracają do bazy, podczas gdy Walentynka zostaje, i przez swój hełm Sfera obserwuje okolice i często zostaje dopóki go chimera nie zabije :( Sytuacja się powtarza regularnie.

PS. Ma ktoś pomysł jak pognać Walentira do bazy?
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez dawiorx w 18 Mar 2016, 20:05

Moją pierwszą częścią był COP i spodobał mi się najbardziej, więc ciężko mi znaleźć coś złego. Fabuła i major nie były takie złe tylko tutaj trzeba zagłębić się w misje poboczne a nie w główne jak w SOCu. Chyba najgorsze są błędy i prawie całkowity brak odradzania się mutantów. Bo po kilku spacerkach już prawie nie ma żądnych zwierząt. Po instalacji modów naprawiających te bolączki, grało mi się idealnie :D .
Image
dawiorx
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 07 Lut 2015, 11:56
Ostatnio był: 16 Maj 2018, 14:11
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Arapskyy w 18 Mar 2016, 20:35

Co wam się w Stalkerze nie podoba? Fajny jest. Aczkolwiek jest coś co mnie irytuje to inteligencja npc :) Wiem, że to gra i nikomu się nie chciało tworzyć bardziej "mądrzejszych ludzi" no, ale to jest chore gdy oni w anomalie wchodzą.
Biegną, biegną i ... mamy trupa, po prostu idioci.
Awatar użytkownika
Arapskyy
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 17 Mar 2016, 20:13
Ostatnio był: 12 Kwi 2017, 12:59
Miejscowość: Polska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Mroczny_Wilk w 11 Cze 2016, 23:02

Mógł by być śpiwór... Albo chociaż łóżka na Szewczence
i
w innych lokacjach
Mroczny_Wilk
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 11 Cze 2016, 22:57
Ostatnio był: 11 Cze 2016, 23:02
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości