Wasze wskazówki

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Kill_Flint w 22 Sie 2012, 11:41

Taka mała wskazówka jak łatwo zabić zombii w Tartaku.
Od razu biegniemy na poddasze małego domku (tego gdzie są narzędzia), zabijamy tylko te zombi jakie staną nam na drodze, innych nie. Gdy jesteśmy już na poddaszu przeszukujemy je bardzo dokładnie i czekamy chwilkę, aż umarlaki będą "wchodziły" na górę, a dokładniej wejdą do jednego pokoju. W momencie, kiedy już czekają na nas na dole rzucamy kilka granatów, a za pomocą broni palnej dobijamy je.

Mam nadzieję, że pomogłem.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Reklamy Google

Re: Wasze wskazówki

Postprzez pan kozaq w 11 Wrz 2012, 21:07

Moje porady:
-Chimerę na Zatonie możemy ubić z SWU lub SWD jednym nabojem (trzeba podejśc od boku i strzelić w pysk)
-Drugą chimerę na Janowie zabijają 2-3 celne strzały z Bulldoga(do kupienia u Hawajczyka po zdobyciu osiągnięcia "Przyjaciel Powinności") Jeśli popierasz Wolność, to spróbuj ją wcześniej zlokalizować i zranić, a na końcu dobić strzelbą.
-Po zabiciu chimery możesz iść do helikoptera na polu minowym
-Jeśli masz nadwyżki medykamentów: sprzedawaj koniecznie
-Na początku nie kupuj Antyradów tylko wódkę.
-Postaraj jak najszybciej na początku gry 40k Rubli. Potem idź i zamów sobie kombinezon u Żwawego.
-Jeśli zdobędziesz osiągnięcia "Przyjaciel stalkerów","Nasz człowiek" i Bogaty klient to będziesz mógł kupić u Sowy Egzo za 40k RU.
-NIE SPRZEDAWAJ NOTATEK STRIEŁOKA!! PÓŹNIEJ DOSTANIESZ ŚWIETLIKA I PŁOMIEŃ ZA NIE.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasze wskazówki

Postprzez KacuGPL w 06 Cze 2013, 11:32

Ja mogę się podzielić taktyką do zabijania chimer. Jeśli polujecie na chimerę (na poziomie trudności mistrz) zabija praktycznie jednym uderzeniem w plecy. Dlatego jeżeli chcecie utrzymać dystans, a ona jest za wami wykonujcie SZYBKI i OSTRY zakręt w lewo lub prawo. Na pewno poleci na tyle daleko, że nafaszerujecie ją śrutem z całego magazynku i nie zada wam najmniejszych obrażeń. Tylko tyle wiem na ten temat, ale cieszę się jeśli komuś pomogłem :D.
Proszę Cię, nie czytaj tego co tu pisze:
:

Tak już niestety można ufać dzisiejszym ludziom.
KacuGPL
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 23 Maj 2013, 15:55
Ostatnio był: 06 Lip 2013, 16:28
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -3

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Dark Dante w 06 Cze 2013, 14:15

UP Ja tylko dodam, że w Janowie, kiedy od Trapera dostajemy misje na zabicie chimery w Kompleksie Wentylacyjnym, to nie idźcie tam sami, tylko zagadajcie do jakiś stalkerów, żeby was poprowadzili. Często jest ich 3 + ty na chimerę. Łatwo idzie.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Voldi w 06 Cze 2013, 15:49

Ewentualnie można wziąć RPG (jak się wcześniej znajdzie), pobiec do kompleksu, a potem z chimerą na ogonie wrócić do parkingu (pełen ano elektrycznych), przy odrobinie szczęścia będzie tam siedziało paru bandytów, którymi paskuda się na pewno zajmie. Wystarczy wbiec na wzgórze, poczekać aż wybije dziadów i zacznie powolutku chodzić i węszyć. Jeden strzał i quest zaliczony.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Cromm Cruac w 06 Cze 2013, 18:44

Tą chimerę przy kompleksie wentylacyjnym to można nawet z pistoletu ustrzelić. Wystarczy sprintem podbiec to tych zbiorników obok i wdrapać się po drabinie na gorę. Chimera sobie biega w kółko a my możemy spokojnie do niej strzelać :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Voldi w 06 Cze 2013, 19:29

Oj nie wiem. Raz w SGM na bagnach zaatakowały mnie dwie pijawki, bodajże w okolic ruin wioski (północno-zachodnia "ćwiartka" mapy). Uciekłem na wieżę wodną, a stamtąd na drzewo. Mimo, że byłem niecałe 3m nad ziemią, nie mogłem ich ustrzelić, bo ciągle były niewidzialne. W końcu, po głębokim oddechu dałem stamtąd dyla. Z chimerą byłoby łatwiej, bo nie znika, ale za to podejrzewam, że z drzewa mogłaby mnie strącić.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Wasze wskazówki

Postprzez 1996Demianos w 15 Cze 2013, 00:11

No dobra usiadzcie wygodnie wezcie sobie cos do picia bo mam wam sporo do powiedzenia :D

Walka

Jezeli atakujecie duza grupe przeciwnikow nie prubojcie bronic sie ciagle w jednym miejscu

Nasi przeciwnicy to nie idioci i moga nas przytloczyc przewaga liczebna lub ogniowa

Jezeli widzisz ze ktorys z przeciwnikow proboje cie oflankowac zmien szybko pozycje i poslij mu kulke prosto pomiedzy oczy :D

Ponadto gdy walczysz w miescie lub pomiedzy jakimiis kontenerami albo czyms w tym stylu to wykorzystaj to !
Sproboj zajsc przeciwnika od tylu przeslizgujac sie na jego flance. Jezeli wrog cie zobaczy to coz... Zostaje ci schowac sie za najblizsza zaslona wywalic caly magazynek i miec nadzieje ze kogos trafisz

Jezeli atakujesz jakis posterunek lub baze to pamietaj ze latwiej ci bedzie zabic kilku gosci po cichu niz walczyc odrazu z cala horda (zawsze staraj sie walczyc jak duch zabijaj cicho ale nie daj sie wykryc) !




Jak Przetrwac w Zonie ???




Odnosnie walki z roznymi przeciwnikami mozna by bylo bardzo dlugo pisac ale ja postaram sie napisac krotko zwiezle i na temat


Miesacz/nibypies/ - to sa rodzaje przeciwnikow z ktorymi bardzo latwo walczyc (te 2 rodzaje stworzen prawie zwsze wystepuja w stadach od 3 do 5 osobnikow) sposob na miesacza jest banalny poniewarz jest to bardzo slaby potwor. Jezeli nie chcesz marnowac amunicji to poprostu wyciagni noz i postaraj sie trafic miesacza prosto pomiedzy oczy jednym dzgnieciem. Jezeli jednak uwarzasz ze masz za duzo amunicji i chcesz se troche postrzelac to staraj sie celowac zawsze pomiedzy oczy. Jedna celna seria wystarczy do powalenia tego osobnika.

Z nibypsem jest troszke inaczej choc nie jest on trudnym przeciwnikiem nawet dla poczatkujacego STALKERA

Taktyka tego stworzenia skupia sie na tym zeby biegac razem ze stadem wokol swojej ofiary

Moja rada odnosnie tego stworzenia jest taka:

jezeli okrazylo cie stado postaraj sie znalesc jakis wyzej polozony punkt (samochod, kawalek kamienia lub cos w tym stylu) wskocz na niego i z tamtad staraj sie ogarnac sytuacje. Bedzie ci napewno wygodniej niz jakbyc mial stac na srodku drogi czekac az zaatakuja. Jezeli jednak jestes pechowcem i zaatakowalo cie stado na totalnym odludziu to NIE STOJ W MIEJSCU !. jezeli psy zaczna biegac wokol ciebie to wybiegnij z tego okregu odwroc sie i postaraj zabic jakiegos osobnika. W najlepszym przypadku po zabicu ok 2 osobnikow reszta poprostu ucieknie. jezeli jednak tak sie nie stanie to coz.... Musisz zabic je wszystkie...



przejdzmy teraz do potworow mocniejszych

pijawka/pies psioniczny/snork/zombie/


Jezeli przyjdzie ci spotkac pijawke to procedura jest podobna jak w przypadku nibypsow. Postaraj sie wskoczyc na jakis wyzej polozony punkt i z tamtad staraj sie ogarnac sytuacje. jezeli jednak jestes na totalnym pustkowiu to polegaj na swojim sluchu. Pijawka strasznie sapie i przez to staje sie latwym celem. Ponadto gdy znika nie jest ona calkowicie niewidzialna. Widac jej piekne czerwone slepia :D Gdy je zauwazysz to poprostu wyceluj pomiedzy nie i trzymaj palec na spuscie tak dlugo az nie zobaczysz jak pijawka robi salto w tyl :D


Odnosnie psa psionicznego procedura jest praktycznie taka sama jak w przypadku zwyklych nibypsow z ta roznica ze musimy zuzyc troche wiecej amunicji poniewaz jest on troche mocniejszy jak w kazdym przypadku staraj sie celowac w glowe



Snork no coz... Snorki wystepuja bardzo czesto w stadach i moga stanowic spore zagrozenie :D


Moja rada jest nastepujaca:

Postaraj sie odciagac pojedyncze jednostki od stada. Bedzie ci napewno wtedy o wiele latwiej niz jakbys mial walczyc odrazu z calym stadem. Gdy masz przed soba pojedynczego przeciwnika to do jego zabicia najlepiej bedzie ci uzyc jakiegos shotguna. Snorki atakuja poprzez wykonanie duzego skoku wiec nie ignoruj przeciwnika i skup sie na nim. Jezeli widzisz ze osobnik proboje skoczy to sproboj odspoczyc w bok aby uniknac ataku. Snork jest przez chwile oglupialy po nieudanym ataku wiec sproboj wykorzystac ten moment i poslij mu troche srutu. Standardowo w glowe

Jezeli spotkasz cale stado bez mozliwosci odciagniecia pojedynczego przeciknika to masz 2 wyjscia:

1. Poprostu uciec :P

2.Badz w ciaglym ruchu i obserwoj cale stado. Jezeli uznasz ze ktorys sie za bardzo zblizyl to raczej nie musze mowic co masz robic ;) Mozesz zabic tak cale stado ale napewno nie wyjdziesz z tego bez szwanku :D


Zombie to poprostu stalkerzy ktorzy sie nie zdazyli schowac przed emisja nie stanowia wielkiego zagrozenia panosza sie oni po calej zonie. Sa to tepe stworzenia ktore zazwyczaj patrza sie bez celu w to co maja akurat przed soba. Na widok stalkera odwracaja sie z wdziekiem niczym modelki po czym unasza karakin i otwieraja ogien

1.Zombie sa bardzo dobre do cwiczenia celnosci :D Poruszaja sie bardzo wolno i zanim zdaza dojsc do stalkera zostana prawdopodobnie przez niego zabite

Sposob jest bardzo prosty... 1 kukla pomiedzy oczy zalatwia sprawe tak jak w przypadku zwyklego czlowieka...





Czas przejsc do mutantow ktore naprawde moga nam dac sie we znaki

Kontroler/Chimera/Nibyolbrzym/Burer/



Zaczynam od Kontrolera a wiec.... Kontroler to humanoid wystepujacy w pojedynke

Atakuje on na 2 sposoby:

1.Z bliskiej odleglosci (gdy praktyczne mozemy mu dac buziaka) :D atakuje nas za pomoca ciosow reka nic specjalnego....

2.Jezeli jestesmy w dobrej (dla niego) odleglosci to wtedy proboje nad nami przejac kontrole za pomoca ataku psionicznego.


Moja rada na temat tego stwora:

Jezeli natkniecie sie na niego to mozemy go zabic na kilka sposobow

1.Znajdz jakas sciane, kamien, wrak itp i schowaj sie. Kontroler zawsze idzie bardzo powoli ale nie zapominaj o ataku psionicznym ! Jezeli w sluchawkach/glosnikach uslyszysz dzwiek przypominajacy ultra dzwieki jak najszybciej postaraj sie schowac aby kontroler stracil cie z pola widzenia. Wtedy postaraj sie go oflankowac i jezeli uznasz ze jestes dostatecznie blisko otworz ogien celujac standardowo w glowe.


2.Podbiegnij szybko do kontrolera i biegajac wokol niego zacznij go dzgac nozem w okolice twarzy i karku (brzmi jak totalne samobojstwo ale to dziala ! :D)



3.Postaraj sie podejsc do napastnika na taki dystans aby nie mogl uzyc ani ataku psionicznego ani cie udezyc (odleglosc ok 2 metrow) wtedy nasz straszny mutant jest pozbawiony jakichkolwiek atakow i spokojnie mozemy go pozbawic zycia poprzez wpakowanie mu kilku kulek


4.Stary dobry sposob.. POPROSTU UCIEKAJ JAK NAJSZYBCIEJ MOZESZ ! :D



Chimera to strasznie skoczne bydle (skacze dalej od snorka !) a pozatym jest strasznie wyrzymala

mam na nia kilka sposobow:


1.Jezeli juz spotkasz chimere (czego nie zycze !) postaraj sie ja zaatakowac bronia o najwiekszej sile ognia jaka dysponujesz (w moim przypadku bylo to dzialko gausa ale wiadomo ze takiego nie znajdziemy byle gdzie :D) Dla mniej zamoznych proponuje polautomatyczne shotguny. Jezeli walczysz z chimera musisz uwazac na jej najmocniejszy atak czyli skoki. Jedno udezenie moze cie pozbawic nawet 50 % hp wiec o ile to mozliwe staraj sie trzymac chimere na odleglosc

2.Jezeli spotkasz chimere ale jakims cudem ona cie nie zauwazy to przykucnij i patrzac sie ciagle na nia powoli sie wycofaj



Ok nastepny na liscie jest NIBYOLBRZYM. Ten potwor to istny czolg wiec nie licz na to ze ucieknie jak cie zobaczy :D. Dysponuje on 2 rodzajami atakow

1.Poprostu biegnie prosto na nas i gryzie albo udeza

2.Gdy znudzi mu sie kopanie i gryzienie wtedy proboje tupac jednak jest na to sposob. Jezeli wyczujesz dobry moment i podskoczysz wtedy uratujesz troche hp i bedziesz mogl walczyc dalej...


moje sposoby na nibyolbrzyma:


1.Nawet nie proboj podejsc do niego na odleglosc blizsza niz 10 metrow. Nibyolbrzyma bardzo trudno zabic poniewaz dysponuje bardzo duza iloscia zdrowia wiec najlepiej wskocz na jakis wyzszy punkt i z tamtad proboj go zabic


2. znana i lubiana przez wielu stalkerow UCIECZKA ! :D



Ok ostatni na liscie jest Burer no coz ten maly zakapturzony stworek moze i wyglada slodko ale wg mnie jest najgroznieszym potworem w calej grze

Atakuje za pomoca telekinezy (zuca w nas przedmiotami itd) i tutaj UWAGA ! on moze nam wyrwac bron a wiec jego pokonanie wcale nie jest takie latwe :D


Ja stosuje na niego jeden sprawdzony sposob

Moze to zabrzmi jak samobojstwo ale poprostu wyciagam noz i dzgam skurwy... az padnie
Noz to jedyna bron ktorej nie moze nas pozbawic a wiec jest jednoczesnie najskuteczniejsza :D







Noooooooooo to by bylo na tyle :D troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze bedzie wam sie przyjemnie czytac :D

Wrazie jakis zastrzezen lub pytan piszcie :D


PS:SPecjalnie nie wymienilem potworow takich jak chomik czy poltegister moniewaz uwazam ze nie stanowia one wcale zagrozenia
Najemnicy złapali stalkera
Wzięli go za nogi wsadzili głową do studni potrzymali trochę w wodzie i pytają
- Artefakty? Pieniądze?
a on na to:
- Nie
To wsadzają go znowu i znów
- Artefakty? Pieniądze?
a on na to:
- Nie
i go znowu do wody i pytają
- Artefakty? Pieniądze?
a on na to:
Słuchajcie chłopaki albo zanurzcie mnie głębiej albo trzymajcie dłużej.
Woda kurna brudna jak ja tam mam cos dojrzeć.

Za ten post 1996Demianos otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Jerzoo108,
Negative Voldi.
Awatar użytkownika
1996Demianos
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 08 Kwi 2013, 22:02
Ostatnio był: 15 Wrz 2015, 20:32
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Misje Made in BluSpox

Postprzez BluSpox w 18 Lis 2013, 18:34

[/color]Poszukiwanie sroki.
W Składowku dostajemy misje by znaleźć stalkera zwanego sroką. Sprawa jest prosta stalker o takim imieniu nie istnieje. By wykonać tę misję musimy wyruszyć do Janowa a stamtąd do kamieniołomów. Leży tam stalker imieniem drzazga. Pomagamy mu ale bezowocnie on opowiada nam krótką historyjkę o tym, że zostawił go kumpel z wolności i ukradł mu artefakt. Gdy wrócimy do Janowa Flint zacznie się przechwalać nowym artefaktem. Oskarżamy go o zostawienie drzazgi na śmierć. Po rozmowie opowiada nam o polowaniu na himerę czekamy do końca rozmowy i wracamy do składowska i informujemy myśliwych.Po wykonaniu misji otrzymujemy osiągnięcie Wysłannik sprawiedliwości.

Teraz parę wskazówek
1. Szukaj artefaktów co 2 emisje.
2.Zamiast pistoletu noś w drugim slocie snajperkę opcjonalnie strzelbę lub Drapieżnika.
3.Z kupieniem egzoszkieletu zaczekaj do znalezienia narzędzi do kalibracji.
4.Technik ze składowska po wypiciu 3 wódek zasypia.
5.Lepsze rzeczy można dostać u żwawego w składowku.
6.Gniazdo pijawek można rozwalić Drapieżnikiem lub CKM-em.
7.Dołącz do powinności.
8.Upij się.
9.Podziwiaj emisje przy blasku księżyca.
10.Wczytaj grę :D
Stalkerze dołącz do powinności.

Za ten post BluSpox otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
BluSpox
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 18 Lis 2013, 18:08
Ostatnio był: 26 Lis 2013, 18:28
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Re: Wasze wskazówki

Postprzez losadamosl2234 w 27 Lis 2013, 18:38

jezeli przechadzacie sie z nudow po prypeci to chodzcie ciagle z detektorem artefaktow byc moze traficie na artefakt a nie na nibyolbrzyma :D

Jak walczycie z chimera to zawsze atakujcie ja z noza ona bedzie odskakiwac ale zdazycie zadac jej kilka ciosow
losadamosl2234
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 26 Maj 2012, 15:25
Ostatnio był: 30 Paź 2016, 13:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Re: Wasze wskazówki

Postprzez kamilkoxks w 07 Lip 2014, 21:32

Ja mogę dodać jak walczyć z pijawką, kontrolerem i chimerą. Pijawka masz trzy sposoby
1: wal po łbie jak podejdzie,
2: biegnij slalomem i strzelaj do niej z jakiegoś karabinu szturmowego
3: podbiegnij i dźgaj ją nożem.
Kontroler
1:ukryj się za czymś i rzucaj granatami.
2:podbiegnij i dźgaj albo strzel w łeb.
Chimera tylko jeden sposób
1:trzymaj ją na dystans i pakuj do łbów z schotguna lub z karabinu. To tyle
Awatar użytkownika
kamilkoxks
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 31 Paź 2013, 19:14
Ostatnio był: 11 Kwi 2018, 07:34
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

Re: Wasze wskazówki

Postprzez Kosma w 08 Lip 2014, 16:59

1. Kardan po wypiciu trzeciej butelki wódki zasypia.
2. Na początek radzę oddać narzędzia Azotowi - W Janowie będziesz bywał o wiele częściej
3. Misję "Legowisko Pijawek" radzę wykonać tak, że bierzesz dobrą strzelbę, około 150 amunicji do niej i podchodzisz kuckami do pijawek. Stajesz na schodach i wskakujesz na szafkę, skąd masz doskonały widok na pijawki. Podeślij im parę kulek, niech sobie pokulają. Na pewno cię dziobną, cztery czy pięć razy, ale zaoszczędzisz dużooo czasu.
Image

Nic nie warte znajomości, po czasie tracą wartość
u mnie z ludźmi jak z rapem - nie ilość tylko jakość.


Image
Awatar użytkownika
Kosma
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 04 Cze 2014, 17:30
Ostatnio był: 20 Wrz 2014, 21:38
Miejscowość: Tak, chcę mieć w profilu
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości