niepotrzebne bronie

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

niepotrzebne bronie

Postprzez czarny stachu w 18 Maj 2014, 16:57

huehue czy ktoś wogóle granatnika RPG używał ? ja raz i w zasadzie był to ,,strzał testowy,, . nie znalazłem sensownego zastosowania . a wy ? jakiej broni według was mogłoby nie być?

Uwagi moderatora:

"Zasady pisowni polskiej" - broń w stanie nieużywanym, tanio sprzedam
Każdy ziom zbiera złom!
sprzedaj pralkę ,sprzedaj łom!
opal kable ,przetop druty
żeby mieć na nowe buty!
czarny stachu
Stalker

Posty: 86
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 17:05
Ostatnio był: 21 Cze 2015, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez pan kozaq w 18 Maj 2014, 17:08

Owszem, zdarzyło się.

Moim zdaniem mogło by nie być L85, co prawda w uadna jest i fajna, ale nigdy jej nie używałem, nawet jak wpadała w łapki.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Grzechu300 w 18 Maj 2014, 18:07

Używać to każdej broni używałem, bo chciałem sprawdzić, która mi najbardziej podchodzi. Nawet rpg i bulldoga przetestowałem na pijawkach. ;)
Ogólnie jak dla mnie w stalkerach jest za mało broni - i wolałbym, żeby to była broń typowo wschodnia (bo to chyba logiczne) a nie jakieś hamerykańskie wymysły. Choć w Misery jest to fajnie rozwiązane.
Praktycznie zawsze jednak w każdym stalkerze używam sprawdzonego zestawu :
Krótki aks, jedna "cytrynka" i jeden granat odłamkowy i beretta. I tak do końca gry. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Gizbarus w 18 Maj 2014, 18:33

Niepotrzebny wg mnie jest karabin Gaussa, psujący tylko i tak słabujący już realizm. Co do reszty broni - każda jest potrzebna, bo pozwala odnaleźć każdemu z graczy swój ulubiony ekwipunek. Ja bym wręcz powiedział, że broni jest nawet zbyt mało.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Pangia w 18 Maj 2014, 19:07

Nigdy nie mogłem znaleźć w ekwipunku miejsca dla Browninga i P99, przynajmniej w Zewie. Poza tym to w sumie jest OK, każdy znajdzie coś dla siebie. Chociaż Zew akurat i tak jest niezbyt fortunny, bo najlepsze giwery można zgarnąć na starcie praktycznie (po 5 minutach biegania możesz mieć LR-300, SWD i P220 jako podręczną), więc na dłuższą metę wszystko poza AK-74 (bo się nie psuje) okazuje się bezużyteczne.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez ZiomB w 18 Maj 2014, 20:49

Niepotrzebne na pewno uznał bym za Marthę i IL 86. Te bronie chyba najszybciej się psują ze wszystkich dostępnych, szczerze to Marthy nawet nigdy nie używałem "na poważnie" w żadnym Stalkerze, bardziej traktowałem tę broń jako ciekawostkę niż rzecz której mogłem użyć.

Co do ilości dostępnego uzbrojenia to niby wydaje się wystarczająco.. ale po dłuższej grze zauważyłem że tutaj liczy się tylko albo AK 74 albo TRs 301, co drugi NPC biega z tymi karabinami, zaś tylko "specjalne" NPCy noszą już "nie szablonową" broń (strzelba lub snajperka..), małe odczuwam zróżnicowanie broni w tej grze.

Jak ktoś tu już dodał - chciałbym, aby było więcej wschodniego sprzętu, najlepiej jakiegoś niepopularnego i nieznanego wszystkim (coś jak bronie w Survarium, raczej większość powie że zna kałacha niż Vityaza ;) ), a nie że całe uzbrojenie ze Stalkera widzę w co drugim amerykańskim filmie akcji (oczywiście pomijam takie perełki jak Groza czy Vintorez).
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez apg2312 w 18 Maj 2014, 22:54

Gdyby w ogóle się zastanowić, to w Stalkerze powinna występować zasadniczo broń produkcji radzieckiej/rosyjskiej i ukraińskiej. Bo i niby skąd by się miała tam znaleźć inna broń ? No, może jakieś pojedyncze sztuki z I czy II wojny światowej to i owszem. Czy pojedyncze egzemplarze broni współczesnej. Ale całe frakcje wyposażone lepiej, niż US Marines to chyba lekka przesada ?
Skąd niby zresztą ? Ukraina nie jest przecież ani w Unii, ani w NATO. Jakoś nie wyobrażam sobie przemytu setek egzemplarzy M-16 czy FN2000. Całkiem pomijam też dostępność amunicji czy części zamiennych.
Wiem, że różnorodność broni jest raczej robiona pod graczy z państw zachodnich i USA. Ale przecież broni radzieckiej/rosyjskiej, i to często mało znanej jest naprawdę zatrzęsienie. Wystarczy przejrzeć np. tą stronę :
http://modernfirearms.net/index-e.html

pistolety i rewolwery
:

Korovin TK
Tokarev TT
Makarov PM/PMM
Stechkin APS
PSM
PB silenced
APB silenced
S4M silent
MSP silent
PSS silent
Serdyukov SPS/Gyurza/Vector
Yarygin PYa/Grach
GSh-18
OTs-23 \
OTs-27 \
OTs-33 \
SPP-1 underwater
MP-446 \
MP-448 \
P96 P96S P96M
OTs-21
Strike One

Nagant m.1895
IzMech MP-412
R-92
U-94 "Udar"
OTs-01 / RSA
OTs-20 Gnom
OTs-38 silent

...
Fort 12
Fort 14
Fort 15
Fort 17
Shevchenko PSh

pistolety maszynowe :
:

PPD-40
PPSh-41
PPS-43
PP-19 Bizon
PP-19-01 Vityaz
PP-90
PP-91 Kedr / Klin
PP-93
PP-90M1
PP-2000
AEK-919K Kashtan
OTs-02 Kiparis
SR-3 Veresk
K6-92 / Borz
Korovin 1941

karabiny i karabinki :
:

Mosin
AVS-36 Simonov
SVT-38 SVT-40 Tokarev
SKS Simonov
Fedorow awtomat
AK-47 AKM
AK-74 AKS-74
AKS-74U
AK-101
AK-103
AK-102/104/105
AK-107/108
AK-9
AN-94 Abakan
AEK-971
OTs-12 Tiss
OTs-14 Groza
AS Val
SR-3 SR-3M Vikhr
9A-91
A-91M
APS underwater
ASM-DT dual medium
ADS dual medium
Korobov TKB-408
Korobov TKB-517
Korobov TKB-022
Baryshev AB-7,62 AVB-7,62
ASh-12.7
AK-12
...
Vepr

karabiny snajperskie :
:

VSK-94
VSS
Dragunov SVD
Lobaev SVL
MTs-116M
OTs-48K
SVU and SVU-A
SV-98
SV-99
SVDK
ORSIS T-5000
...
Zbroyar Z-008

strzelby :
:

Bekas M
Bekas Auto
MP-133
MP-153
Saiga 12
Saiga 20
Saiga .410
RMB-93
TOZ-194
KS-23
Vepr 12
18,5 KS-K

karabiny maszynowe :
:

Maxim M1910/30
Degtyarov DP DPM RP-46
Degtyarov DS-39
Degtyarov RPD
Kalashnikov RPK
Kalashnikov RPK-74
Gorjunov SG-43 SGM
Kalashnikov PK / PKM
Pecheneg
DShK DShKM 12.7
NSV 12.7 'Utes'
Kord 12.7
KPV 14.5
AEK-999
Unified machine gun

granatniki i wyrzutnie granatów
:

RPG-2
RPG-7
RPG-16
RPG-18
RPG-22
RPG-26
RPG-27
RPG-28
RPG-29
RPG-32
RShG-1
RShG-2
RMG
RPO-A
RPO-M
MRO-A
GP-25 and GP-30
RG-6
GM-94
AGS-17
AGS-30
Balkan
RGS-50M
BS-1 Tishina
Device D
Device DM
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Grzechu300 w 19 Maj 2014, 13:02

apg2312 napisał(a):broń produkcji radzieckiej/rosyjskiej i ukraińskiej

Dorzuciłbym jeszcze białoruś (nie wiem czy broń produkuje, ale dorzuciłbym) i okoliczne państwa wschodnie, ew. nawet Polskę, Czechy itp.
apg2312 napisał(a):Ale całe frakcje wyposażone lepiej, niż US Marines to chyba lekka przesada ?

Masz rację, w ogóle frakcje inne niż Wolność i Powinność są bez sensu (stalerzy, najemnicy, monolit, naukowcy, bandyci nie są frakcjami) a ich liczebność w grach jest wręcz śmiesznie wysoka. ;)
apg2312 napisał(a):Skąd niby zresztą ? Ukraina nie jest przecież ani w Unii, ani w NATO. Jakoś nie wyobrażam sobie przemytu setek egzemplarzy M-16 czy FN2000.

Zapewne jakieś pojedyńcze egzemplarze by się trafiły, ale masz absolutną rację co do praktyczności czy też części zamiennych.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Szagart w 19 Maj 2014, 17:07

Zasadniczo pełno jest TRs jeżeli chodzi o broń zachodnią, można powiedzieć za dużo ale co do FN czy G36 to w grze zdarzają się rzadko wiec chyba przesadzacie z setkami takiej broni (oprócz TRs) G36 w Zewie posiadał tylko z NPC Żwawy, Flint z Wolności (Ten w egzo) oraz najemnik od naukowców. Skąd w Zonie? Żwawy wspomniał o misji ONZ gdy daje nam FN lub G36 więc można wnioskować że stąd taka broń w Zonie. W Prypeci przyznam Najemmicy latają z tymi pukawkami ale Najemmicy wynajęci ludzie stąd dobry sprzęt. Co do niepotrzebnej broni to chyba oprócz pistoletu Browninga to każda przeze mnie lubiana i używana. :D
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez apg2312 w 19 Maj 2014, 17:24

Fakt, wziąłem pod uwagę nie tylko CoP, ale wszystkie części Stalkera. Co zresztą nie zmienia ogólnego obrazu.
Szagart napisał(a):Najemmicy latają z tymi pukawkami ale Najemmicy wynajęci ludzie stąd dobry sprzęt.

Ok. Tylko weź się zastanów, tak na spokojnie.
Po pierwsze - najemnicy są (z definicji) doskonale wyszkolonymi zawodowcami. A zawodowcy dobrze wiedzą, że broń rosyjska pod względem skuteczności nie ustępuje broni zachodniej, a pod względem niezawodności i trwałości bije ją na głowę.
Po drugie - kwestia amunicji i części zamiennych. Do broni rosyjskiej - żaden problem. W razie potrzeby kupią wszędzie i od każdego, szczególnie od wojska. Do zachodniej....
Po trzecie - nie wiadomo, jakiej narodowości są najemnicy w grze. Ukraińcy, Rosjanie, Polacy, Amerykanie czy inni. Ale przyjmując, że pochodzą spoza Ukrainy, to prościej i wygodniej wjechać na Ukrainę z plikiem euro czy USD w kieszeni i kupić broń oraz wyposażenie na miejscu, niż targać wszystko ze sobą przez kilka granic i narażać się na wszelkiego rodzaju kontrole.
W ogóle - w Zonie, jako w relatywnie niewielkiej i zamkniętej strefie, wszystkie frakcje dążyłyby do unifikacji broni i amunicji. To po prostu kwestia przetrwania. I zostałoby to, czego jest najwięcej i co jest najłatwiej dostępne, czyli broń i amunicja radziecka/rosyjska. A egzemplarze broni zachodniej/natowskiej występowałyby w pojedynczych, unikatowych egzemplarzach.
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Gizbarus w 19 Maj 2014, 17:43

apg2312 napisał(a):Po pierwsze - najemnicy są (z definicji) doskonale wyszkolonymi zawodowcami. A zawodowcy dobrze wiedzą, że broń rosyjska pod względem skuteczności nie ustępuje broni zachodniej, a pod względem niezawodności i trwałości bije ją na głowę.


To czemu dziś wszyscy na świecie nie używają tylko radzieckiej broni? :suchar: Może i jest wytrzymalsza - ale nie róbmy z rosyjskich pukawek najlepszej broni na świecie, bo to po prostu stek bzdur.

apg2312 napisał(a):przyjmując, że pochodzą spoza Ukrainy, to prościej i wygodniej wjechać na Ukrainę z plikiem euro czy USD w kieszeni i kupić broń oraz wyposażenie na miejscu, niż targać wszystko ze sobą przez kilka granic i narażać się na wszelkiego rodzaju kontrole.


Owszem, racja - ale z drugiej strony jednak mieć własną broń, do której przyzwyczajałeś się przez ostatnie lata "pracy", a coś zupełnie innego, czy coś, czego wręcz nie znosisz, to istotna różnica.

Tak więc nie przesadzajmy - poza tym, odnoszę wrażenie, że czarny rynek wcale nie musi obejmować konkretnego typu broni na dany rejon świata. Vide - Afryka. Owszem, najwięcej tam kałaszy, bo są najbardziej rozpowszechnione i najwidoczniej najczęściej "utylizowane". Ale czy tylko? Nie. A gdzie Afryka, a gdzie Rosja, co nie? Według tej logiki bardziej powinni mieć dostęp do broni zachodniej, a nie radzieckiej.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez apg2312 w 19 Maj 2014, 18:56

Gizbarus napisał(a):To czemu dziś wszyscy na świecie nie używają tylko radzieckiej broni? :suchar: Może i jest wytrzymalsza - ale nie róbmy z rosyjskich pukawek najlepszej broni na świecie, bo to po prostu stek bzdur.

Taaaa ? A jakiż to niby zachodni/natowski karabin/karabinek automatyczny bije na głowę poczciwego kałacha we wszystkich odmianach ? Jaka inna broń jest bardziej rozpowszechniona na świecie i częściej używana ?
Owszem, są udane modele broni zachodniej, które są używane przez wiele państw świata. Amerykanie takiego M-16 we wszystkich wersjach na lewo i prawo rozdają w ramach pomocy wojskowej. A darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy. Ale nawet Izrael, który M-16 dostał w setkach tysięcy sztuk opracował swój własny karabin Galil, który jest modyfikacją fińskiego Valmeta M62. A czego klonem jest Valmet, chyba nie muszę Ci mówić ?
AK47 i AK 74 w dziesiątkach klonów we wszelkich kalibrach jest produkowany i używany na całym świecie.
Zauważ, że wszelkie karabiny niemieckie, szwajcarskie, austriackie owszem, piękne są, w futurystycznych kształtach zrobione, do ich wykonania stosuje się najnowsze technologie...i co z tego ? Poczciwy kałach bije je na głowę.
Zresztą piękny przykład. Walka wręcz. Walnij kogoś kolbą AUG, Famasa czy innego jakiegoś plastikowego karabinka. Raz, że plastik, szkody wiele nie narobi przeciwnikowi. Dwa, że łatwo złamać kolbę, a wtedy co ? Zostaje Ci w ręku kawał złomu - wiele z tych kosmicznych zabawek ma w kolbie sprężynę powrotną. Leżysz i kwiczysz. A walnij kogoś drewnianą kolbą kałacha - przeciwnik leży z miejsca. A nawet jak kolbę połamiesz, to poza utratą punktu podparcia nic nie przeszkadza Ci w dalszym strzelaniu.
Oczywiście, nie jest to wątek o wadach i zaletach różnych modeli broni strzeleckiej, ale stek bzdur to akurat Ty napisałeś. Broń ma być skuteczna, niezawodna, ergonomiczna, prosta w obsłudze, nieskomplikowana w produkcji i tania- i te warunki broń rosyjska/radziecka spełnia całkowicie. Czegóż więcej można chcieć ?

Gizbarus napisał(a):Owszem, racja - ale z drugiej strony jednak mieć własną broń, do której przyzwyczajałeś się przez ostatnie lata "pracy", a coś zupełnie innego, czy coś, czego wręcz nie znosisz, to istotna różnica.

Na taki "luksus" to mogą sobie pozwolić najemnicy gdzieś w Afryce czy w Azji. Ale jakoś nieszczególnie potrafię sobie wyobrazić, że zwerbowani np. gdzieś w Londynie (to ponoć największe centrum rekrutacji psów wojny) ludzie przejeżdżają sobie przez całą Europę wioząc w podręcznym bagażu powiedzmy G36 czy AUG i półroczny zapas amunicji do niego. Prędzej już werbowani by byli do takich akcji rosyjscy weterani z Afganistanu/Czeczeni, a dla nich kałasznikow we wszystkich odmianach to chleb powszedni.
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość