niepotrzebne bronie

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Iwaszka w 19 Maj 2014, 23:49

Skoro mówisz o odwzorowaniu to co się dziwisz. No chyba, że to najlepsze odwzorowanie w CS jest w stosunku do innej rzeczywistości której jeszcze nie ogarnąłem.
Trzeba było pisac, że Ci się balans w CS podobał a nie ODWZOROWANIE.

odwzorować — odwzorowywać
1. «odtworzyć według wzoru»
2. mat. «przekształcić jeden zbiór na drugi w ten sposób, aby każdemu elementowi jednego zbioru odpowiadał dokładnie jeden element drugiego»

W którymś "kozaczku" cisnąłeś mi od Lepperowskiej elokwencji... Tobie może jej nie brakuje, za to głupoty walisz w jego stylu, a i czytanie ze zrozumieniem też nawala czasem jak widać.
Ostatnio edytowany przez Iwaszka 19 Maj 2014, 23:54, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Reklamy Google

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez apg2312 w 19 Maj 2014, 23:52

Pangia napisał(a):No ja o zupie, ten o dupie. Ja o grze, ten o Dagestanie. Nie dojdzie do ładu, choćby się osrał na mizeriowo :tm:

Bo szczerze mówiąc, wyskoczyłeś jak przysłowiowy Filip z konopi, i chyba nawet nie przeczytałeś co tutaj było pisane i o czym rozwinęła się dyskusja.
To, że GSC umyśliło sobie zrobić takie, a nie inne configi i opisy broni, to nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. A swoją drogą, osoba która się tym zajmowała, to w życiu nie widziała żadnego egzemplarza broni (umieszczonej w Stalkerze), już nie mówiąc nawet o strzelaniu z niej.
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Grzechu300 w 20 Maj 2014, 09:30

W ogóle nie powinno się w żadnym stopniu porównywać broni ze Stalkerów do prawdziwej. Jakoś wątpię, żeby wszystkie kałasze które się w Zonie znajdują miały zamek z lewej strony, jak to we wszystkich częściach jest. :caleb:
GSC nie miało kasy na wykupienie modelu broni i nazwy oraz dodania ich do gry, wiec zrobiło po swojemu - zamki z lewej strony i zmienione nazwy, co oznacza też, że równie dobrze mogli sobie wymyślić, że kałach zacina się co 2 strzały a beretta strzela rakietami. :piesek:
To jest ich własny model broni, wzorowany na prawdziwych modelach.


BTW:
Iwanassassin napisał(a):
apg2312 napisał(a):
Grzechu300 napisał(a):Ja pisałem ogólnie o rodzinie broni skonstruowanej przez Michała Kałasznikowa - ale w kontekście Stalkera i Zony. Tak na marginesie - AK47 7,62 mm nawet w Stalkerze nie występuje (oprócz modów oczywiście), tylko małokalibrowy 5,45 mm AK74.

Kto mnie tu cytuje i po co, przecież to nie ja to napisałem :facepalm:
Teraz ktoś przeczyta i mnie będzie oskarżać, że nieprawidłowej nazwy używam. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Iwaszka w 20 Maj 2014, 11:22

Poprawiłem ten cytat Grzechu - faktycznie, źle usunąłem linijkę i wyszło jak byś ty to pisał :F
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez DiegtiariowTM w 21 Maj 2014, 17:45

Dla mnie do gry S.T.A.L.K.E.R. nie pasuje karabin Gaussa czy jakoś tak po prostu psuje klimat, granie z tym karabinem bardziej przypomina grę Science Fiction niż Survival Horror.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Grzechu300 w 21 Maj 2014, 18:26

DiegtiariowTM napisał(a): nie pasuje karabin Gaussa czy jakoś tak po prostu psuje klimat

A mi właśnie pasuje - jest bardzo fajnie opowiedziana jego historia (przynajmniej w Cieniu), jest bardzo rzadki i fajnie wykonany. Poza tym, nie jest żadną fikcją - karabiny na cewki Tesli i Gaussa istnieją, choć nie nadają się do walki, bo ssą w porównaniu z jakąkolwiek inną bronią. ;)
Polecam poczytać o Tesli - można się za głowę złapać, co mu tam w głowie siedziało. Jak dla mnie jest jednym z największych geniuszy. ;)
DiegtiariowTM napisał(a):bardziej przypomina grę Science Fiction niż Survival Horror.

Od kiedy Stalkery są survival horrorami? :piesek:
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez STALKER wesołek w 22 Maj 2014, 11:53

Najpierw miałem tylko Obokan i Beretta. Potem TRs, Eliminator i doszedł Gauss.

Polecam wyżej wymienione.

Testowałem wszystkie bronie (RPG i Bulldoga też) ale tylko tymi oficjalnie wojuję.

P.S. Dla mnie Gauss nie psuje klimatu.
воля rządzi,
воля radzi,
воля nigdy cię nie zdradzi.
Awatar użytkownika
STALKER wesołek
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 21 Mar 2014, 16:12
Ostatnio był: 18 Kwi 2016, 19:08
Miejscowość: Fukushima
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -2

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez czarny stachu w 22 Maj 2014, 17:56

według mnie broni jest trochę za mały wybór ale temat jest : jaka według was nie jest potrzebna
Każdy ziom zbiera złom!
sprzedaj pralkę ,sprzedaj łom!
opal kable ,przetop druty
żeby mieć na nowe buty!
czarny stachu
Stalker

Posty: 86
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 17:05
Ostatnio był: 21 Cze 2015, 16:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 5

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez apg2312 w 23 Maj 2014, 02:57

Wybór jest za mały, bo GSC nie miało czasu/możliwości/ochoty czy czego tam jeszcze, żeby umieścić w grze modele broni, które naprawdę można by spotkać na Ukrainie. Fakt, są różne mody, które to naprawiają - choćby Przygotowanie Bojowe, Soljanka, Tajne Ścieżki i inne.
W moim poście masz pod spojlerami broń produkcji rosyjskiej/radzieckiej i ukraińskiej. Jest z czego wybierać ?
viewtopic.php?f=70&t=23579#p292245
Do tego bez problemu można by dodać różne egzemplarze broni z czasów I i II wojny światowej, oraz z wojny polsko-radzieckiej 1920 - czyli praktycznie wszystko, z czego w latach 1914-1945 strzelano. Broń polska, niemiecka, włoska, węgierska, brytyjska, francuska...heh, praktycznie jaka by się komu zamarzyła. No, może nie setki sztuk i nie całe magazyny z nieograniczonymi zapasami amunicji, ale mogła by być ;)
I teraz do tego można by dodać broń zachodnią - ale tutaj powinno być właśnie jakieś ograniczenie. Współczesną broń natowską/zachodnią IMHO powinni mieć co najwyżej najemnicy (a i to nie wszyscy), a amunicja do niej powinna być trudno dostępna i droga. Bardziej dostępne - jeśli już - powinny być systemy broni wycofane już z użycia w armiach zachodnich, a tego nie ma wcale.
Tylko - tak na oko strzelam - to mogłoby być nawet z 200-300 różnych modeli broni, do tego kilkadziesiąt rodzajów amunicji. Kto by to wszystko zrobił ?
A odpowiedź, która broń jest niepotrzebna jest bardzo prosta. Zależy to po prostu od gracza...dla każdego niepotrzebna będzie broń, której nie używa. Ja tam akurat jestem "kolekcjonerem", i zbieram każdą broń, która jest w grze. Ale i tak korzystam góra z 3-4 modeli (pistolet/peem, śrutówka, karabin, snajperka), a reszta leży po schowkach czy w plecaku...czyli jest po prostu niepotrzebna. W SoC (w podstawce oczywiście) można było jeszcze zmieniać komplet uzbrojenia, w zależności od tego, na którą lokację się szło. Wiadomo, Wolność i Monolit korzystają raczej z amunicji natowskiej, więc nie ma problemu, żeby ją dokupić czy zdobyć. Powinność i Stalkerzy to znowu przeważnie amunicja rosyjska. Ale to wanilia. W LA raczej na żadnej lokacji (może oprócz samego początku na Kordonie) nie miałem problemu z niedoborem amunicji :) No, oprócz amunicji do rewolweru .44 Magnum, której kupić nigdzie nie idzie, a i zdobyć ciężko...

EDIT
Taka mała uwaga.
Wiem, że temat jest w dziale o CoP. Ale powyższe moje uwagi i przemyślenia dotyczą się wszystkich części Stalkera, chociaż chyba z rozpędu rozpisałem się o SoC i LA ;)
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

Za ten post apg2312 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka.
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez kalasher w 14 Wrz 2014, 15:20

Przykład wyższości kałasha nad M16 - Wietnam.
Zona maja żena maja
Awatar użytkownika
kalasher
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 04 Mar 2014, 08:31
Ostatnio był: 12 Mar 2015, 12:44
Miejscowość: zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 4

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez pan kozaq w 14 Wrz 2014, 19:43

Raczej wyższości Ak nad idiotyzmem hamburgerów (proch w nabojach do M16A1 był WYSOCE higroskopijny)

Bronie (moim zdaniem) niepotrzebne
-L85 (IL85)
-F2000 (przekokrzone moim zdaniem)
-Desert Eagle (no gdzie taka krowa w zonie...)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: niepotrzebne bronie

Postprzez Szagart w 14 Wrz 2014, 19:55

kalasher, ale w Wietnamie były wczesne wersje M16 robione na szybko i nic dziwnego, że w wilgoci, błocie broń się szybciej niszczyła, lecz późniejsze wersje są o wiele, wiele lepsze.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość