Świadomość-Z a postać Strieloka

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Świadomość-Z a postać Strieloka

Postprzez IDareKI w 07 Cze 2014, 20:40

Witam
Wiem, że podobne dyskusje miały już miejsce, jednak nie chciałbym zostać nominowany do Złotej Łopaty 2014. Wątek mój chcę oprzeć na konkretnym wątku - Świadomości-Z i "wyczynów" Strieloka, ponieważ strasznie nurtuje mnie ten wątek (chyba najbardziej tajemniczy i pogmatwany).

Uwaga - spoilery dla potencjalnych świeżaków w temacie

Jak wiadomo Cień Czarnobyla i jego "dobre zakończenie" to wtargnięcie do pomieszczenia, gdzie prowadzone były eksperymenty związane ze Świadomością-Z. Jednak był to tylko jeden obszar, a podejrzewam, że projekt na taką skale, który stał się powodem powstania Zony, musiał zajmować dużo więcej miejsca. Stąd też pytanie - czy Strielok niszcząc aparaturę pozbył się całkowicie Swiadomości-Z? Dialog z Zewu Prypeci nie jest jednoznaczny:

-Jakie informacje chcesz przekazać rządowi?
-Dużo ich jest... Jestem pewien, że posiadane przeze mnie informacje mogłyby posłużyć do zniszczenia Zony. Myślałem, że dam radę zrobić to sam... Ale okazało się, że to znacznie bardziej skomplikowane. Ludzie, którzy to zaczęli, stracili władzę... wszystko wyjaśnię, kiedy stąd wyjdziemy.
- Co widziałeś w sarkofagu?
- To oszustwo... Monolit, Spełniacz Życzeń, to wszystko kłamstwo, urządzenie, które zwodzi umysł. A stojący za tym ludzie ukrywają się gdzieś indziej...
- Wiesz, kto za tym stoi?
- Może tak, może nie... Już nie wiem, w co wierzyć... Mimo to odkryłem więcej, niż chcieli.


Wskazywałoby to, że Strielok przez chwilę myślał, iż pozbył się całkiem zagrożenia i Zona przestanie istnieć. Mylił się, ponieważ przemawiał do niego hologram nieobecnej tam postaci, a Strefa jak była tak nadal jest. Czyżby pozbył się jedynie kawałka aparatury? Lecz z drugiej strony mówi, iż "Ludzie, którzy to zaczęli, stracili władzę... ". Tak więc jedynie spłoszył winowajców i uznał, że sam nie da rady rozwikłać tej zagadki do końca, tak więc poprosi o pomoc rząd? Coś w tym chyba jest. Jak myślicie?

Moim zdaniem Świadomość-Z to ciągle sprawa otwarta i być może wątek ten miał być wykorzystany w STALKER 2 co sugerowałyby chociażby niedawno opublikowane rysunki koncepcyjne z nową frakcją naukowców, która rzekomo miała mieć Strieloka za wroga.

Proszę o dyskusje na temat i kulturę wypowiedzi. Jednocześnie apeluje o niewyciąganie wniosków wyssanych z palca i powstrzymanie się od dopisywania bajek z innego uniwersum.

Za ten post IDareKI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive STALKER2000PL.
IDareKI
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 03 Maj 2009, 11:25
Ostatnio był: 08 Cze 2014, 15:46
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Świadomość-Z a postać Strieloka

Postprzez Sov_Maiar w 11 Cze 2014, 17:34

Ale okazało się, że to znacznie bardziej skomplikowane. Ludzie, którzy to zaczęli, stracili władzę... wszystko wyjaśnię, kiedy stąd wyjdziemy.

Tu nie chodzi przypadkiem o to, że stracili władzę nad zoną i Monolitem, bo nie mają już kontroli nad świadomością? :)

Zniszczenie Świadomości nie uleczyło zony, bo noosfera była już na tym etapie za bardzo uszkodzona.

Co do samych członków tego ugrupowania, to fakt, nie wiadomo czy jacyś jeszcze żyją.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22

Re: Świadomość-Z a postać Strieloka

Postprzez Sylwesterx w 11 Cze 2014, 17:43

Mnie się wydaje, że ten wątek dotyczący Striełoka, że chce dać info rządowi w Zewie to pretekst, by wygonić stamtąd wojsko, by się za wiele nie dowiedziało i nie zepsuło jego jakichś planów czy coś. Może fabuła 2 części by trochę wyjaśniła, ale chyba się już nie dowiemy. Bo tak się rozpłynął w czasie walk, a doświadczony by tak łatwo nie spieprzył.
Awatar użytkownika
Sylwesterx
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 24 Sty 2011, 15:37
Ostatnio był: 31 Sty 2022, 00:23
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 7

Re: Świadomość-Z a postać Strieloka

Postprzez Grzechu300 w 11 Cze 2014, 17:53

Sylwesterx napisał(a):Mnie się wydaje, że ten wątek dotyczący Striełoka, że chce dać info rządowi w Zewie to pretekst, by wygonić stamtąd wojsko, by się za wiele nie dowiedziało i nie zepsuło jego jakichś planów

Problem w tym, że wojsko wszystko wie - dlatego broni dostępu do centrum Strefy.
A tak przy okazji, jajogłowi ze Świadomości-Z obudzili tylko Strefę - po zniszczeniu ich przez Streloka Zona żyje własnym życiem. ;)
Ze Strefą jest tak, że wszystkie historie o niej są prawdziwe - Spełniacz Życzeń, Monolit, Świadomość-Z, Czarny Stalker, Bagienny Doktor - tylko nikt woli ich do końca nie odkrywać. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Świadomość-Z a postać Strieloka

Postprzez Sov_Maiar w 11 Cze 2014, 18:11

Wojsko nie wie o wszystkim.
Na Wiki można sobie poczytać jak to było.
Po upadku Sowietów rząd Ukrainy był za słaby by wyegzekwować całkowity koniec eksperymentów na terenie Czarnobyla i w okolicy.
I choć wiele z nich zostało z biegiem lat zamkniętych, to nie wszystkie. Została stworzona nawet specjalna komisja, która potwierdziła istnienie różnych placówek, chociaż z nimi nic nie zrobiła.

Brak współpracy między Czystym Niebem a wojskiem, a do tego jeszcze operacja z początku Zewy Prypeci by odbić Czernobyl wszystko potwierdza.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości