Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 21 Sie 2015, 22:10

Witam. Ostatnio grając w Zew Prypeci zauważyłem bezsensowność misji Zaginiony Wartownik. Porucznik Stecenka został wysłany w niejasnym celu- czego konkretnie miał pilnować? Pełnił warte przy ruinach jakiegoś warzywniaka- po co? Chodzi mi oto w jakim celu Płk Kowalski wysłał tego żołnierza- sam mówił że porucznik został ranny i stracił kilka palców u nóg. Więc po co wysłał rannego na misję? Czego miał pilnować Stecenka? Proszę o wasze sugestie związane z tą misją.

PS. Osobiście uważam że Kowalski chciał się pozbyć zbędnego balastu, jakim był porucznik Stecenka. Mam też drugą sugestie- Płk Kowalski chcąc dowiedzieć się co stało z oddziałem kapitana Klimenki, wysłał porucznika jako cel, żeby wyjaśnić stratę czterech żołnierzy.
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.

Za ten post PRZEMEK ŁOWCA otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PMG, trolololo.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez Adam w 21 Sie 2015, 22:22

Coś ostatnio badasz tych wojskowych :D

Tutaj też można się domyślać, ale z tego, co ja osobiście zrozumiałem, to po prostu został wysłany, aby dokonać rozpoznania terenu, podobnie do zaginionego oddziału, który po prostu patrolował okolice. Ewentualnie pełnił wartę gdzieś bliżej i po prostu kontroler przekierował go do warzywniaka. W sumie kolejna niejasna sprawa.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 21 Sie 2015, 22:30

Adam napisał(a):Coś ostatnio badasz tych wojskowych :D



Przepraszam, jeżeli was to wkurza to mogę przestać. Po prostu przeszedłem Zew Prypeci i próbuje poznać tajemnice tej gry, a z wami drodzy stalkerzy można się podzielić ze wszystkim. Niedługo skończę Soc i będę badał tajemnice pierwszej gry. Jeśli chodzi o zwiad myślisz że Kowalski wysłał by tylko jednego wojaka na misję?
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez Adam w 21 Sie 2015, 22:38

A bada badaj, nawet ciekawe rzeczy wychodzą, ale większość może budzić tylko domysły, niż oficjalne stwierdzenia, które potwierdziliby twórcy gry.

To tylko nasze przypuszczenia, sprawdź w innych wersjach językowych, jak jest nazywany Stecenko. Czy jest wartownikiem znaczy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez Stalkep w 21 Sie 2015, 22:41

Powatpiewam że Kowalski chciał się pozbyć "balastu"
dlatego że i tak miał braki w ludziach.
Może został wysłany jak Dietrogłow aby odnaleźć grupę tych co zginęli, ale usłyszał psy i schował się do warzywniaka, a tam benk i Kontroler.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 21 Sie 2015, 23:28

Adam napisał(a):A bada badaj, nawet ciekawe rzeczy wychodzą, ale większość może budzić tylko domysły, niż oficjalne stwierdzenia, które potwierdziliby twórcy gry.


Będę badał i szukał-możecie liczyć że będę wyskakiwał co jakiś czas z różnymi tematami. Proszę też o wyrozumiałość-dopiero skończyłem Zew Prypeci i biorę się za skończenie Cienia, więc jestem dopiero początkującym w temacie S.T.A.L.KE.R.A. Mam nadzieję że weterani mnie zrozumieją. :D
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez doomer77 w 21 Sie 2015, 23:48

Przemek, takie pytania czasami prowadzą do ciekawych wniosków, nie wstydź się :)
Ale osobiście twierdzę, że to po prostu słaby scenariusz. Zapchajdziura, kolejny quest na drodze do finału, budowanie (dość nieudolne) napięcia i brak pomysłu na kolejne minuty rozgrywki.
CoP jest wg mnie technicznie (bugów nie liczę) bardzo dobrą grą, pod względem scenariusza i map jednak bardzo słabą. Wyeliminowano błędy poprzedników i okrojono ze wszystkich zalet. Scenariusz jest prosty jak budowa cepa, jest dobro i zło, idziesz tą dobrą ścieżką albo złą, nie masz dylematów czy postępujesz dobrze czy źle. Ale żeby nie było za krótko, to po drodze masz misje typu idź i zobacz, przynieś, zabij... A że sensu w tym niewiele, to trudno. Nawet w misjach głównych są błędy, jak zauważyłeś.
Słabość scenariusza - to jedyne dla mnie wytłumaczenie.

Za ten post doomer77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA, lehoslav.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez Nefariel w 22 Sie 2015, 13:51

(Wszystkie tezy zawarte w poście są teoriami spiskowymi i prawdopodobnie nie mają absolutnie nic wspólnego z zamierzeniami twórców).

Chodzi mi oto w jakim celu Płk Kowalski wysłał tego żołnierza- sam mówił że porucznik został ranny i stracił kilka palców u nóg. Więc po co wysłał rannego na misję?

Lol, bo to Kowalski. Dyskutowaliśmy już o tym w innym wątku, ale powtórzę jeszcze tu - uważam, że wysyłanie Diegtiariowa gdziekolwiek bezpośrednio po akcji z karabinem Gaussa to albo krańcowa bezmyślność, albo próba zabójstwa. Wniosek: Kowalski jest beznadziejnym dowódcą, który nie dba o swoich ludzi i wysyła ich na misje w okropnym stanie, a potem się dziwi, że mu mrą jak muchy.
Ewentualnie Stecenko fikał, więc dostał misję pod tytułem "idź w Zonę i nie wracaj". Jasne, miał niski stopień, ale w takich warunkach to przestaje mieć większe znaczenie - bardziej zaczyna się liczyć wyczucie i charyzma, więc myślę, że nawet zwykły porucznik mógł zagrozić pozycji pułkownika, który ewidentnie sobie nie radził. Może niekoniecznie od razu go wygryźć, ale mocno nadwyrężyć jego i tak kruchy autorytet.
Albo i nie fikał, tylko Kowalskiemu się wydawało.

Teraz przechodzę grę po raz kolejny i jak dojdę do Prypeci, to zacznę się temu bardziej przyglądać, bo temat mnie zainteresował. Ktoś zwrócił uwagę, jak wyglądało zakończenie Kowalskiego i czy w ogóle jakieś było?
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez trolololo w 22 Sie 2015, 15:32

@up
Co do zakończeń z Kowalskim, to :
a) Przeżywa, musi się tłumaczyć czemu pospadały śmigłowce, po dochodzeniu go zwolniono
b)Umarło mu się, i "o jego poświęceniu przypominają jedynie fotografie"
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez Stalkep w 22 Sie 2015, 15:49

Było jeszcze że:
" Kowalskiego i jego żołnierzy pochłonęła Zona"
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 22 Sie 2015, 19:12

Nefariel napisał(a):
Teraz przechodzę grę po raz kolejny i jak dojdę do Prypeci, to zacznę się temu bardziej przyglądać, bo temat mnie zainteresował. Ktoś zwrócił uwagę, jak wyglądało zakończenie Kowalskiego i czy w ogóle jakieś było?


Nefariel oto zakończenie z Płk Kowalskim: Po powrocie z Zony płk Kowalski musiał wyjaśniać przyczyny klęski operacji Tor Wodny. Po długotrwałym śledztwie i nieudanej próbie zrzucenia na niego winy pułkownik został honorowo zwolniony ze służby.(Jeśli przeżyje). Natomiast kiedy zginie będzie wspomniane o bohaterstwie dowódcy i jego żołnierzach, o którym przypominają tylko zdjęcia wojskowych zanim wsiedli do śmigłowców

Napisałaś że Kowalski był beznadziejnym dowódcą- pamiętaj że jego rolą było tylko dotarcie do Cej i wysadzenie desantu. Osobiście uważam że Kowalski nie wytrzymał napięcia. Już w połowie misji stracił połowę żołnierzy, cały sprzęt latający oraz większość zaopatrzenia. Piszesz także że Stecenka mógł kwestionować pozycję pułkownika-może i tak. Zastanówmy się. Gdyby doszło do buntu, kto stanął by za Stecenką? Jarmoszuk? Tarasow? Obaj mieli dwuosobowe oddziały- tyle tylko że Sierżant Jarmoszuk miał Porucznika Skelie i Sierżanta Merkulowa, a obaj mieli na sobie Bułaty. Ponadto porucznik nie jest takim niskim stopniem- wyższy niż sierżant. Gdyby pułkownik wypadł, drugi byłby kapitan Tarasow. Jednak to wszystko gdybanie, ale cieszę się że mogę wymienić zdanie ze stalkerką na temat losu Oddziału Ogończy.

PS. Ciekawe co myśleli sobie Klimenka i Jarmoszuk gdy Kowalski wysyłał ich na misję?
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: Ostatnia misja Porucznika Stecenki

Postprzez PMG w 22 Sie 2015, 20:04

Co do Płk Kowalskiego, zgodzę się z ze stwierdzeniem, że mógł nie wytrzymać napięcia. Utrata połowy sił i dosyć ciężkie przeżycia, jakich doświadczył w krótkim czasie mogły się poważnie odcisnąć na jego psychice i rozumowaniu. Dlatego Kowalski mógł po prostu wydawać rozkazy kierując się bardziej emocjami niż rozsądkiem. A być może nie miał już po prostu nadziei na ratunek i sam nie wierzył, że ktokolwiek przeżyje. Nie wiem jakim był dowódcą, ale wydaje mi się, że operacja "Tor Wodny" była operacją... dosyć samobójczą. Jeśli się nie mylę, podczas którejś z rozmów Kowalski przyznaje, że jego oddziału nie szkolono do walki z kontrolerami, stąd Stecenka pewnie nawet nie wiedział, czego może się spodziewać. Pułkownik zresztą też. Kowalski nie chwalił się swoją wiedzą na temat Zony, ale nie sądzę, aby wiedział więcej niż pierwszy lepszy stalker, a już na pewno brak mu było wiedzy "praktycznej" (co w sumie jest zrozumiałe). A w jaki sposób Porucznik Stecenka znalazł się w Warzywniaku? Moim zdaniem mógł zostać tam zwabiony przez kontrolera, który mógł przejąć nad nim stery i skierować go wprost do swojego legowiska. A mutant sam siedział zaszyty w jakimś pokoiku bawiąc się umysłem swojej ofiary...

Nie pamiętam już tak dokładnie fabuły Zewu, bo ostatni raz ukończyłem go jakieś dwa lata temu, ale jeśli się nie mylę, Stecenka siedział w Warzywniaku sam. A więc nasuwa się pytanie: dlaczego Kowalski wysłał na misję tylko jedną osobę? Z tego co pamiętam, nie było mowy o żadnych jego towarzyszach. Zona jest skrajnie dzika i nieprzewidywalna, a pojedynczy żołnierz nie wiedzący nic o jej prawach praktycznie nie ma szans przeżyć... Wiem, że posłanie tam nawet 10 wojaków by raczej sprawy nie zmieniło (kontroler ma dosyć... sporą podzielność uwagi ;) ), ale mimo wszystko: JEDEN żołnierz? Na misję? Do Zony?

Za ten post PMG otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PRZEMEK ŁOWCA.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość